Miután Kissné Dr. Kovács Krisztina, az IOK megbízott igazgatója köszöntötte a megjelenteket, Hapák Ibolya, az IOK nyelvtanára méltatta Dr. Gárdus János munkásságát. Dr. Gárdus János ízig-vérig pedagógus, rendkívül szerethető igazgató és nagyszerű ember volt. Nevéhez az egész egyetem életére kiható intézkedések köthetők. Bevezette az ágazati szakfordítóképzést, orosz, angol és német nyelvből. Neki köszönhető, hogy Budapesten kívül Miskolcon lehetett az országban először állami nyelvvizsgát tenni. Egyetemünkön a bölcsészképzés beindításának is egyik kezdeményezője volt.
Hapák Ibolya kiemelte, hogy az IOK dolgozói Dr. Gárdus Jánosról elsősorban, mint emberről szeretnének megemlékezni, az úriemberről, akinek kollégáihoz mindig volt egy kedves szava, a mindenkor barátságos igazgatóról, a nagy tanítóról. Hapák Ibolya beszédét Dr. Gárdus János humoros mondásaival, szellemét idéző anekdotákkal fűszerezte, melyekre máig emlékeznek a kollégák. Hangsúlyozta, hogy szerencsésnek mondhatják magukat, akik kollégaként ismerhették Dr. Gárdus Jánost. Ezután Dr. Szűcs István, egyetemi tanár emlékezett kedves barátjára és közvetlen munkatársára, hiszen a kezdetekben az Idegennyelvi Lektorátus a Kohómérnöki Karhoz tartozott, annak legnagyobb egysége volt. Kiemelte Dr. Gárdus János vezetői és emberi nagyságát és munkásságának maradandó voltát.
Dr. Jármai Károly stratégiai és fejlesztési rektorhelyettes előbb Rektor Úr méltató szavait tolmácsolta, majd kiemelte a szakfordítói képzés és a szakmai nyelvismeret fontosságát, hangsúlyozva, hogy az egyetem külföldi megjelenése a nyelvtudáson múlik. Ezután Kissné Dr. Kovács Krisztina elhelyezte az emlékezés koszorúját Dr. Gárdus János emléktáblájánál (a C/1 203. szobánál). A koszorúzást baráti beszélgetés és kávézás követte. Az ünnepségen a fent említett szónokokon kívül jelenlétükkel tisztelegtek Dr. Gárdus János emléke előtt az IOK volt és jelenlegi munkatársai.
Dr. Gárdus János szellemisége ma is él, úgy a Miskolci Egyetem, mint kollégái emlékezetében.