Egyetemünk együttműködési megállapodást kötött a Weinberg '93 Kft-vel

írta uni-miskolc.hu, 2015. május 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Május 13-án együttműködési megállapodást kötött a Weinberg ’93 Építő Kft. és a Miskolci Egyetem. A többek között hallgatói ösztöndíjat is tartalmazó szerződést a Miskolci Egyetem részéről Prof. Dr. Torma András rektor, a Weinberg ’93 Kft. részéről pedig Derczó István, a cég ügyvezető igazgatója írta alá.

Egyetemünk együttműködési megállapodást kötött a Weinberg '93 Kft-vel

A Weinberg ’93 Építő Kft-t 1993 őszén alapította Derczó István, aki ma is irányítja a magyar tulajdonú vállalatot. Az ipari-kereskedelmi jellegű csarnoképületek és sportlétesítmények építésével, generál-kivitelezésével és acélszerkezetek gyártásával foglalkozó cég irodája, gyártóüzeme és raktára Sárospatakon található. A mintegy 350 főt foglalkoztató vállalkozás 42 mérnöke közül 10 a Miskolci Egyetemen végzett.Mivel az egyetem számos olyan területen végez oktatási ill. tudományos kutatási tevékenységet, amelyeken a Weinberg ’93 Kft. átfogó alkalmazási ismeretekkel rendelkezik, a cég a jövőben üzemlátogatási lehetőséggel, gyakornoki állásban megvalósuló nyári szakmai gyakorlatokkal, valamint pályaválasztási tanácsadással segíti az egyetem ill. annak hallgatóinak munkáját. A cég a profiljába eső szakmai területeken lehetőséget nyújt továbbá TDK-, komplex tervezési feladat-, szakdolgozat-, illetve diplomaterv-témaválasztásokra. A most aláírt együttműködés legfontosabb eleme ugyanakkor a Weinberg Ösztöndíj, amellyel évente egyetemünk 4-5 kimagasló eredményű hallgatóját fogják támogatni, és amelyet az egyetemi képzés első évének tanulmányi átlaga alapján ítélnek oda a 2015/16-os tanévtől. A Weinberg ’93 Kft. által kínált életpályamodell részeként képzésük második évétől kívánják támogatni az ifjú mérnökök tanulmányait, a szakmai mentorprogram végén pedig állás várja majd őket a vállalatnál. A rendezvényről készült sajtóanyag ITT olvasható.

fotó: Lengyel Attila

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 26 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 26 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 27 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.

• Bevonattechnikai előadás

Bevonattechnikai előadás • 28 napja

Dr. Ostorházi László, az Ostorházi Bevonattechnikai Kft. tulajdonosa tartott előadást november 12-én Korrózió a járműiparban címmel.