Az idén tavasszal megrendezett OTDK ugyanis különösen eredményesnek bizonyult hallgatóink számára, akik hatvan különböző díjat hoztak el a Műszaki Földtudományi Kar, a Műszaki Anyagtudományi Kar, a Gépészmérnöki- és Informatikai Kar, az Állam- és Jogtudományi Kar, a Gazdaságtudományi Kar és az Egészségügyi Kar jó hírnevét emelve.
Délelőtt tíz órától a karok TDK tevékenységével ismerkedhettek meg az érdeklődők a Főbejárat előcsarnokában. Ezt követően déltől az egyetemi menzán azok a hallgatók, akik az idei OTDK-n helyezést értek el, poszter előadásokon mutatták be dolgozatuk legfőbb eredményeit.Majd egy kerekasztal-beszélgetés következett Dr. Dabasi Halász Zsuzsanna, egyetemi docens, a TDK szervezet titkára vezetésével, ahol a díjazottak megosztották tapasztalataikat a kutatómunkával és egy ilyen komoly megmérettetésre való felkészüléssel kapcsolatban. Dornfeld László például, aki az ÁJK hallgatója, és példátlan módon két első helyezést is elhozott az országos konferenciáról, úgy tapasztalta, hogy kevés a magyar nyelvű szakirodalom, ugyanakkor kiemelte a konzulensek szerepét a téma helyes feldolgozásának segítésében.
Kiss Krisztián és Orosz Andrea, az Egészségügyi kar díjazott hallgatói szerint a sikerekhez az kell, hogy olyan területen kutasson az ember, ami valóban érdekli is, de természetesen a kitartás is nagyon fontos az eredményekhez.
A beszélgetésen elhangzott még az is, hogy a jó helyezés alapja nem elsősorban a jó tanulmányi eredmény, a kíváncsiság, a lelkesedés a saját téma iránt legalább olyan fontos. Arról is szó esett a jelenlevők között, hogy milyen nagy jelentősége van egy-egy jó szakmai versenyeredménynek a munkaerőpiacon, gyakorlati hely-, illetve álláskeresés alkalmával.
A nap záró eseménye a 14 órakor kezdődő Gépészmérnöki- és Informatikai Kar TDK Díjátadó ünnepsége volt, melyre a „Selmec” rektori tanácsteremben került sor.
Az egész napos program Az Emberi Erőforrások Minisztériuma megbízásából az Oktatáskutató és Fejlesztő Intézet és az Emberi Erőforrás Támogatáskezelő által meghirdetett, "Az Országos Tudományos Diákköri Tanács által elismert TDK-műhelyek támogatása" című, NTP-TDK-14 kódjelű pályázati felhívásra benyújtott, NTP-TDK-14-0013 pályázati azonosítón nyilvántartásba vett "Diáktudomány" Tehetséggondozás 2015. című nyertes pályázat keretében valósult meg.