Átadták a Miskolci Atlétikai Centrumot

írta Sajtóanyag, 2015. július 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 27-én szombaton átadták a Miskolci Atlétikai Centrumot, melynek futópályája Tábori Lászlóról, a megye egykori világcsúcstartó atlétájáról kapta a nevét.

Átadták a Miskolci Atlétikai Centrumot

A mintegy 350 millió forintból megvalósított központ átadásán Kiss Norbert, az Emberi Erőforrások Minisztériumának (Emmi) sportért felelős helyettes államtitkára úgy fogalmazott: Miskolc mindössze 11 hónap alatt megmutatta, hogy bármire képes a sport és az atlétika területén is, ugyanis éppen ennyi idő alatt készült el a létesítmény.Torma András, a Miskolci Egyetem rektora bejelentette: az egyetem szenátusának döntése szerint élsportolói mentorprogramot indítanak. Ennek jelentősége, hogy Magyarország élversenyzőit várja a campus ösztöndíjakkal és különböző támogatásokkal. Az eseményen jelen volt Gyulai Miklós, a Magyar Atlétikai Szövetség elnöke és a futópálya névadója, Tábori László, az egykori világcsúcstartó közép- és hosszútávfutó, olimpiai negyedik helyezett.fotó: Kiss Viktor

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 24 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 28 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 29 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 55 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.