Online képzési központot hoz létre a Miskolci Egyetem

írta uni-miskolc, 2015. július 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Július 9-én sajtótájékoztatón mutatták be a Miskolci Egyetemen a MeMOOC angol és magyar nyelvű on-line képzési központot, amelyet az egyetem az Eszterházy Károly Főiskolával együttműködésben hoz létre.

Online képzési központot hoz létre a Miskolci Egyetem

Július 9-én sajtótájékoztatón mutatták be a Miskolci Egyetemen a MeMOOC angol és magyar nyelvű on-line képzési központot, amelyet az egyetem az Eszterházy Károly Főiskolával együttműködésben a TÁMOP-4.1.2.F-15/1/KONV-2015-0001 számú projekt keretében hoz létre. A projekt stratégiai célja az infokommunikációs technológiai (IKT) szektor és a kiemelt húzóágazatok IKT-szakember utánpótlás képzésének minőségi és mennyiségi fejlesztése.

Az eseményről készült sajtóközlemény ITT olvasható.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 6 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 47 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 55 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 57 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában