Napelemes rendszer telepítése az Egyetem területén

írta Sajtóközlemény, 2015. augusztus 29–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Megújuló energetikai beruházás munkálati folynak a Miskolci Egyetemen, melynek elsődleges célja a környezetünket kevésbe terhelő, megújuló energia alapú energiatermelés elterjesztése, a megújuló energiaforrásokon alapuló villamos energia szerepének növelése, és ezen keresztül a széndioxid-kibocsátás csökkentése.

Napelemes rendszer telepítése az Egyetem területén

Kiemelt célkitűzés a környezeti szempontok érvényesítése a gazdasági fejlődésben. Ennek egyik feltétele a megújuló energiaforrások nagyobb arányú felhasználása, a társadalom es a környezet harmonikus viszonyának kialakítása.

A projekt során alkalmazásra került fotovoltaikus villamos energiatermelés primer megújuló energiaforrás (napsugárzás, napenergia) felhasználásával történik. A beruházás eredményeként a Miskolci Egyetem területén megépülő kiserőmű által termelt villamos energia közvetlenül a telepítés helyszínén hasznosul. A megvalósítani kívánt rendszer 225 kW villamos teljesítményű és a megtermelt energia (figyelembe véve az energia felhasználást) teljes mértékben felhasználásra kerül. A közcélú hálózat felé kitermelés nem történik. Az A/1, A/2, A/3-as épület tetőszerkezetére telepítésre kerülő kiserőmű 900 db polikristályos napelem tábla (PV-modul) megvalósításával állítja elő a kívánt villamos teljesítményt. A napelem táblák 250 W teljesítményű 990x1640 mm méretű panelekből állnak, melyeket az optimális dőlésszög beállításával, egymástól 20 méteres távolságban helyeznek el a tetőszerkezeten.

A fejlesztés megvalósulása következtében csökken a hálózatveszteség, az üvegház-hatású gáz kibocsátásának mértéke, valamint az intézmény működési költsége.

Képeink illusztrációk.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 13 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 21 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 23 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 40 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.