Együttműködési megállapodást kötött a Műszaki Földtudományi Kar és Mád önkormányzata

írta Prof. Dr. Szűcs Péter, 2015. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Sajtótájékoztató keretében együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara és Mád Község Önkormányzata az egyetem Szenátus termében szeptember 9-én.

Az együttműködés keretében a Műszaki Földtudományi Kar oktatói és kutatói előadásokkal, rövid távú képzésekkel és közös kutatások végrehajtásával segítik Mád Község Önkormányzatát a borászat és az ásványtani, földtani, valamint hidrogeológiai viszonyok kapcsolatával összefüggésben. A megfelelő tudományos információkra alapozott dűlőszelektált borok minőségének javításával még inkább növelhető a világhírű tokaji bor elismertsége.

Az együttműködésnek különös aktualitást ad, hogy a Műszaki Földtudományi Kar néhány hónapja fejezte be sikeresen a „KÚTFŐ - a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Karának felszín alatti vizekhez kapcsolódó nemzetközi kutatási potenciáljának fejlesztése célzott alapkutatási feladatok támogatása által” című, TÁMOP-4.2.2.A-11/1/KONV-2012- 0049 számú projektet, amelynek keretében a teljes Tokaji borvidék geológiai, szerkezettani, vízföldtani és geotermikus adottságaival kapcsolatban is számottevő új eredmények születtek. Az együttműködés keretében Mád Önkormányzata gyakorlatokon tudja majd fogadni a Miskolci Egyetem hallgatóit, akik a helyszínen kapcsolódhatnak majd be számos érdekes kutatási munkába.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 9 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).

• Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik!

Lányok Napja 2020 – A jövőd ma kezdődik! – A jövőd itt kezdődik! • 17 napja

2020. október 1-én immár 8. alkalommal, a járványügyi helyzet miatt rendhagyó módon, online került megrendezésre a Lányok Napja a Miskolci Egyetemen. A Lányok Napja egy országos, a reáltudományokhoz közel álló szakmákat népszerűsítő pályaorientációs nap, melynek alkalmával fiatal lányok ezrei szereznek életre szóló inspirációt pályaválasztásukhoz.

• Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC

Tisztújító küldöttgyűlést tartott a MEAFC • 19 napja

Tisztújító küldöttgyűlés a MEAFC-nál: Rakaczki Zoltán elnökként folytatja, Dr. Varga Judit és Prof. Dr. Horváth Zita személyesen vesz részt az egyesület munkájában

• Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen

Újra nyitva a Toborzó Iroda a Miskolci Egyetemen • 36 napja

Szeptember 14-től újra kinyitotta kapuit az egyetemi toborzó iroda, mely március közepe óta, a járványügyi helyzet kirobbanásától nem fogadott ügyfeleket.