25 éves a Gazdaságtudományi Kar

írta Veresné Prof. Dr. Somosi Mariann, 2015. október 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Október 15-én és 16-án a lillafüredi Palota Szállóban tartott nemzetközi tudományos konferenciával ünnepelte fennállásának 25. évfordulóját a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara. A nagyszabású rendezvényen a hazai gazdasági élet számos vezetője vett részt.

25 éves a Gazdaságtudományi Kar

Negyed évszázaddal ezelőtt indult Miskolcon – az országban harmadikként – egyetemi kari keretek között a közgazdász képzés. E 25 év alatt a Gazdaságtudományi Kar jelentős szerepet vívott ki mind a hazai, mind a nemzetközi tudományos és gazdasági élet szereplői között, így a régió meghatározó képző centrumává vált. A Kar munkáját a Felsőoktatási Minőségi Díj ezüst és arany fokozatával is elismerték. A Kar a jubileumi tanév során egy 25 eseményből álló rendezvénysorozattal mutatja be múltját és jövőjét a szűkebb és tágabb környezetében élőknek, amelyben egyaránt megtalálhatók a jubileumi évfolyam találkozók, hallgatói szakmai napok, tehetséggondozó versenyek, nyári egyetemek, kartörténeti kiállítás, valamint a kutatási műhelymunkák.A jubileumi rendezvénysorozat meghatározó eseménye a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának immár 9. alkalommal megrendezendő Nemzetközi tudományos konferenciája „Mérleg és kihívások” címmel. A hagyományokhoz kötődően idén ismét a Hotel Palota Lillafüred ad otthont a szakmai találkozónak.A jubileumi év alkalmat ad arra, hogy higgadtan, ám ünnepélyesen a Gazdaságtudományi Kar mérleget készítsen eddigi tudományos tevékenységéről, valamint számba vegye a körvonalazódó jövőbeni szakmai kihívásokat. A konferencia keretében a hazai és nemzetközi tudományos élet közel 200 prominens képviselője folytat tanácskozást aktuális gazdasági kérdésekről a legfrissebb kutatási eredmények alapján. Az esemény szakmai rangját emeli, hogy otthont ad a Magyar Tudományos Akadémia két kihelyezett bizottsági ülésének, melyek témái a menedzsmentkutatás történetétől a felsőoktatás jövőkutatásáig terjednek.A Gazdaságtudományi Kar kiemelten foglalkozik a tehetséggondozással, a jövő kutatóinak nevelésével. Az ifjú tehetségek a konferencián egy külön szekcióban mutathatják be kutatási eredményeiket.

A kari kutatások a Társadalomtudományi Kiválósági Központ keretein belül zajlanak, melyeknek kiemelt fókuszai:

• a társadalmi innováció és annak mérési lehetőségei;

• az üzleti folyamatokhoz, különös tekintettel a lean menedzsmenthez kapcsolódó kutatások;

• térgazdaság és globalizáció.

A tárgyalt témakörök alapul szolgálnak a következő évek kutatási, pályázati aktivitásához, valamit a kutatások eredményei a képzések és a gazdaság további fejlesztési lehetőségeit teremtik meg.A 2014-ben az UNESCO Szellemi Kulturális Örökség Nemzeti Jegyzékére felvételt nyert Selmeci diákhagyományok szellemében a tradicionális egyetemi köszöntéssel zárva: „Pénzt a gazdásznak”fotó: Kiss Viktor

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 11 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 12 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 13 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.