Új duális képzésű szerződéseket írtak alá a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2015. október 20–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Szeptember 20-án a Miskolci Egyetem új duális képzési szerződéseket írt alá az Észak Magyarországi Informatikai Klaszter tagvállalataival, valamint bemutatkozott az Észak Magyarországi Informatikai Duális Képző Központ.

Új duális képzésű szerződéseket írtak alá a Miskolci Egyetemen

A ME Gépészmérnöki és Informatikai karának duális informatikus képzésében kiemelt partnerünk az ÉM Informatikai Klaszter és annak tagvállalatai. Szeptember 20-án kilenc informatikai vállalkozás írja alá a képzésben való részvételüket megalapozó együttműködési megállapodásaikat. Ezek a szerződések teszik lehetővé, hogy a vállalatok hivatalos – akkreditált - szakmai gyakorlati partnerként vállaljanak szerepet a duális képzésekben.A szerződő partnerek:

• Szinva Net Zrt. - Bánszki Attila vezérigazgató
  • simpleSoft Kft. - Dédesi Péter ügyvezető igazgató
  • Misys Hungary Kft.- Nagypál Mónika HR igazgató és Kiser Orsolya, office manager
  • Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.- Forrai Gergely divízió igazgató
  • Wup Kft. - Pokorni Zsófia, HR vezető
  • Basewalk Kft. – Kurucz Attila ügyvezető
  • IP Systems Informatikai Kft.- Hock Tamás- ügyvezető
  • fps webügynökség Kft.- Tar Péter szakmai vezető és Furdi Erika-operatív vezető
  • Dolphio Technologies Kft.- Robotka Zsolt ügyvezető

2015 szeptemberében már elindultak az új duális képzések. Akkor 43 hallgató, 9 különböző szakon, 26 vállalkozásnál kezdte meg a tanulmányait és a gyakorlati tapasztalatszerzést. Kiemelkedő eredmény, hogy az informatikai képzési területen16 vállalkozás már eddig is részt vállalt a közös képzésünkben.

A megkötött szerződések ezt a kört bővítik és gazdagítják a gyakorlati tapasztalatszerzés egyre szélesedő szakmai profilját is.fotó: Kiss Viktor

• A Miskolci Egyetem továbbra is a növekedés útján • 24 napja

A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma 2019-ben a 2018. évihez képest 10 százalékkal emelkedett, amivel a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 29 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 56 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 56 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.