Új duális képzésű szerződéseket írtak alá a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2015. október 20–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Szeptember 20-án a Miskolci Egyetem új duális képzési szerződéseket írt alá az Észak Magyarországi Informatikai Klaszter tagvállalataival, valamint bemutatkozott az Észak Magyarországi Informatikai Duális Képző Központ.

Új duális képzésű szerződéseket írtak alá a Miskolci Egyetemen

A ME Gépészmérnöki és Informatikai karának duális informatikus képzésében kiemelt partnerünk az ÉM Informatikai Klaszter és annak tagvállalatai. Szeptember 20-án kilenc informatikai vállalkozás írja alá a képzésben való részvételüket megalapozó együttműködési megállapodásaikat. Ezek a szerződések teszik lehetővé, hogy a vállalatok hivatalos – akkreditált - szakmai gyakorlati partnerként vállaljanak szerepet a duális képzésekben.A szerződő partnerek:

• Szinva Net Zrt. - Bánszki Attila vezérigazgató
  • simpleSoft Kft. - Dédesi Péter ügyvezető igazgató
  • Misys Hungary Kft.- Nagypál Mónika HR igazgató és Kiser Orsolya, office manager
  • Bay Zoltán Alkalmazott Kutatási Közhasznú Nonprofit Kft.- Forrai Gergely divízió igazgató
  • Wup Kft. - Pokorni Zsófia, HR vezető
  • Basewalk Kft. – Kurucz Attila ügyvezető
  • IP Systems Informatikai Kft.- Hock Tamás- ügyvezető
  • fps webügynökség Kft.- Tar Péter szakmai vezető és Furdi Erika-operatív vezető
  • Dolphio Technologies Kft.- Robotka Zsolt ügyvezető

2015 szeptemberében már elindultak az új duális képzések. Akkor 43 hallgató, 9 különböző szakon, 26 vállalkozásnál kezdte meg a tanulmányait és a gyakorlati tapasztalatszerzést. Kiemelkedő eredmény, hogy az informatikai képzési területen16 vállalkozás már eddig is részt vállalt a közös képzésünkben.

A megkötött szerződések ezt a kört bővítik és gazdagítják a gyakorlati tapasztalatszerzés egyre szélesedő szakmai profilját is.fotó: Kiss Viktor