Az 56-os forradalomra emlékeztünk a Miskolci Egyetemen

írta Kerekes Betti, 2015. október 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

2015. október 22-én, csütörtökön 10 órakor tartották egyetemünkön az 1956-os forradalom és szabadságharc alkalmából rendezett ünnepi megemlékezést. Az ünnepség alatt többször is "megfagyott a levegő", hiszen az előadások, ünnepi beszédek sokasága, mindenkit megérintettek, felidézve ezzel az 59 évvel ezelőtt történteket.

Az 56-os forradalomra emlékeztünk a Miskolci Egyetemen

„Együtt ünnepel Magyarországgal az egész világ” - Az 56-os forradalomra emlékeztünk

A rendezvény része a városi rendezvénysorozatnak is, hiszen a Miskolci Egyetem – egykor még Rákosi Mátyás Nehézipari Műszaki Egyetem – is helyszíne volt a forradalmi eseményeknek, ugyanis itt alakult meg ’56. október 22-én a Diákparlament, és tartotta meg nagygyűlését, ahol megfogalmazták követeléseiket, többek között – elsőként – a Varsói Szerződésből való kilépést is.  Az ünnepi keretek között megrendezett megemlékezés 10 órától vette kezdetét. Számos egyetemi oktató és a hallgatók egyaránt lerótták tiszteletüket az 59 évvel ezelőtt lezajlódó tragikus esemény hősei előtt.

„Együtt ünnepel Magyarországgal az egész világ” hangzott el Dr. Torma András rektor köszöntő beszédében, melyben arról is beszélt, hogy az 59 évvel ezelőtt lezajlódó forradalom alapja, az volt, hogy a nép hitt egy szabad, független, demokratikus ország létezésében. A rektori köszöntőt követően Eperjesi Gergely egyetemi hallgató előadásában hallhattuk Mára Sándor örök klasszikusát, a Mennyből az angyal című verset, majd Pecsmány Péter énekelte el, az 56 csepp vér rockmusicalből ismert Maradj hűséges című dalt. Ezután az Európai Unió alelnöke Pelczné Dr. Gáll Ildikó mondott beszédet és kívánt emelkedett ünneplést. Az ünnepség második felében Riz Dávid egyetemi hallgató beszélt arról, hogy mit jelent egy mai fiatal számára 1956-ra emlékezni. Ezt követően az egyetemi kitüntetések átadására is sor került. A rendezvény keretein belül Dr. Szarka Zoltánra is emlékeztünk, aki egyetemünk megalakulásától kezdve campusunkon oktatott, 56-ban pedig az egyetem Diákparlamentjében végezte lelkiismeretesen munkáját. Az ünnepség koszorúzással zárult.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 2 napja

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 29 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 30 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 30 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.