Interjú a Punnany Massif zenekarral

írta Tóth Evelin, 2015. november 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A zenekar 2003-ban alakult. Műfaja önmeghatározása szerint társadalom-funk. A Punnany Massif idén a Miskolci Egyetem Gólyabáljára is ellátogatott. Éltünk az alkalommal, és feltettünk pár kérdést Meszes Balázs vokalistának.

Interjú a Punnany Massif zenekarral

Jártatok már Miskolcon ezelőtt? Hogy tetszik nektek a város?

Igen, voltunk már Miskolcon. A Helynekem-be szoktunk járni, volt már dupla koncertünk is ott. Nagyon kellemes hely a zenekar életében, nagyon szeretünk ott játszani, mert amolyan kis mediterrán hangulatú történet a kis folyóval meg a kis hidakkal. Elég pici a hely, ezért is kellett mostanában ilyen dupla koncertet csinálni, de nagyon jó volt. Van már rengeteg ismerősünk is itt, és nagyon jó a miskolci közönség. Van itt egy fesztivál is, a Factory Fesztivál, ezen is voltunk már több alkalommal. Idén nem voltunk, viszont ez az első alkalom, hogy a Gólyabálban vagyunk.

Miket hallhatunk ma tőletek?

Különböző setlistekből dolgozunk, amiket a nyár folyamán építünk fel, folyamatosan belerakva az új számokat. Ugye idén kijöttünk egy pár új videóklippel, mint például a legutóbbi a Vendéglátó, és ezeket a számokat folyamatosan beleépítjük azokba a setlistekbe, amiket az évek alatt felépítettünk és a nyári fesztiválokon játszunk. Ezeket hozzuk el a gólyabálokba is. Tehát tulajdonképpen nyári hangulatú, pop zenei és egyéb vonatkozású dolgokat hallhat a közönség, amiben megtalálhatóak a régi és az új dalok is.

Milyen terveitek vannak a jövőre nézve?

Valójában folyamatosan a jelenben élünk – mert ez a szakma arról szól, hogy ma élsz és holnap meg kitudja mi lesz veled -, de vannak tervek újabb klipekre, folyamatosan készítünk számokat. Ugye adósak vagyunk egy albummal, ami már egyébként a véghajrájában van, csak időzítés kérdése hogy mikor jövünk ki vele.

Mikor és hol lesz a következő koncertetek?

Ha a kedves olvasó figyelemmel kíséri a zenekar életét, akkor tudhatja, hogy november végén megyünk egy európai turnéra, ami London, Németország, Prága és Szlovákia állomásokat fogja érinteni. Évzáró bulijaink is lesznek különböző nagyobb sportcsarnokokban. Lesznek akusztikus bulijaink Budapesten, illetve Pécsett lesz egy nagy évzáró koncertünk. Hogy jövőre mi lesz, az pedig egyelőre meglepetés. De élünk, virulunk és folyamatosan dolgozunk.

Fotó: Kiss Viktor

• Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC! • 3 napja

Az U20-as magyar válogatott egyik legjobbjának, Demeternek a kosarával indult a mérkőzés, ám a MEAFC két passzos, leütés nélkül támadással azonnal egyenlített. Az „A” csoportos bajnokságban is rendre komolyabb szerephez jutó Antóni könnyed ziccerét ismét Galló kosara követte, majd Drahos és Szögi vezetésével ellépett ellenfelétől a Miskolc (4-15).

• Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába! • 4 napja

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

• Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött • 9 napja

A Terplán Zénó professzorról elnevezett, a műszaki karok reformprogramja félidejéhez érkezett. Eddig 60 fiatal oktató és kutató kapott anyagi támogatást szakmai előrehaladásához. Közülük többen tudományos fokozatot szereztek, vagy a támogatás segítségével teljesítették a fokozatszerzésükhöz szükséges kritériumokat, nemzetközileg is minősített tudományos cikket írtak, miközben aktívan részt vettek a hallgatók sikeres tanulmányi előrehaladásának támogatásában, és tökéletesítették nyelvtudásukat.

• Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen • 10 napja

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

Rada János