Interjú a Punnany Massif zenekarral

írta Tóth Evelin, 2015. november 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A zenekar 2003-ban alakult. Műfaja önmeghatározása szerint társadalom-funk. A Punnany Massif idén a Miskolci Egyetem Gólyabáljára is ellátogatott. Éltünk az alkalommal, és feltettünk pár kérdést Meszes Balázs vokalistának.

Interjú a Punnany Massif zenekarral

Jártatok már Miskolcon ezelőtt? Hogy tetszik nektek a város?

Igen, voltunk már Miskolcon. A Helynekem-be szoktunk járni, volt már dupla koncertünk is ott. Nagyon kellemes hely a zenekar életében, nagyon szeretünk ott játszani, mert amolyan kis mediterrán hangulatú történet a kis folyóval meg a kis hidakkal. Elég pici a hely, ezért is kellett mostanában ilyen dupla koncertet csinálni, de nagyon jó volt. Van már rengeteg ismerősünk is itt, és nagyon jó a miskolci közönség. Van itt egy fesztivál is, a Factory Fesztivál, ezen is voltunk már több alkalommal. Idén nem voltunk, viszont ez az első alkalom, hogy a Gólyabálban vagyunk.

Miket hallhatunk ma tőletek?

Különböző setlistekből dolgozunk, amiket a nyár folyamán építünk fel, folyamatosan belerakva az új számokat. Ugye idén kijöttünk egy pár új videóklippel, mint például a legutóbbi a Vendéglátó, és ezeket a számokat folyamatosan beleépítjük azokba a setlistekbe, amiket az évek alatt felépítettünk és a nyári fesztiválokon játszunk. Ezeket hozzuk el a gólyabálokba is. Tehát tulajdonképpen nyári hangulatú, pop zenei és egyéb vonatkozású dolgokat hallhat a közönség, amiben megtalálhatóak a régi és az új dalok is.

Milyen terveitek vannak a jövőre nézve?

Valójában folyamatosan a jelenben élünk – mert ez a szakma arról szól, hogy ma élsz és holnap meg kitudja mi lesz veled -, de vannak tervek újabb klipekre, folyamatosan készítünk számokat. Ugye adósak vagyunk egy albummal, ami már egyébként a véghajrájában van, csak időzítés kérdése hogy mikor jövünk ki vele.

Mikor és hol lesz a következő koncertetek?

Ha a kedves olvasó figyelemmel kíséri a zenekar életét, akkor tudhatja, hogy november végén megyünk egy európai turnéra, ami London, Németország, Prága és Szlovákia állomásokat fogja érinteni. Évzáró bulijaink is lesznek különböző nagyobb sportcsarnokokban. Lesznek akusztikus bulijaink Budapesten, illetve Pécsett lesz egy nagy évzáró koncertünk. Hogy jövőre mi lesz, az pedig egyelőre meglepetés. De élünk, virulunk és folyamatosan dolgozunk.

Fotó: Kiss Viktor

• A CAT fordítóverseny eredményhirdetése

A CAT fordítóverseny eredményhirdetése • 4 napja

A Miskolci Egyetem BTK MFI Alkalmazott Nyelvészeti és Fordítástudományi Tanszéke, valamint a STAR Solutions Kft. április 7-én SZEGÉNYSÉG TÖBB NYELVEN címmel fordító versenyt rendezett a Fordító és tolmács MA, valamint a Társadalomtudományi és gazdasági szakfordító szakirányú továbbképzés (TGSZ) hallgatói számára.

• Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól • 10 napja

A Miskolci Egyetem Állam -és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

• Óriásit hajrázott a MEAFC!

Óriásit hajrázott a MEAFC! • 11 napja

Lendületes és egységes csapat hírében állt a Pécs, amit már az első negyedben a pályán is bebizonyítottak. Béres lépett be kétszer is jó ütemben, Demeter és Krnjajski vezetésével a vendégek azonban utolérték a házigazdát, majd szép helyzetekből elért kosaraikkal tartották az előnyt.

• MEAFC-Oroszlány 75-76

MEAFC-Oroszlány 75-76 • 12 napja

Közel telt ház előtt játszott végletekig kiélezett mérkőzést a MEAFC kosárlabda csapata. A bajnoki elődöntőbe jutásért vívott párharc második felvonását hihetetlen izgalmak között végül egyetlen ponttal a vendég oroszlányiak nyerték.

Rada János