Kétnyelvű online képzési központ a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, 2015. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az ország legújabb informatikai oktatási platformját valósította meg 592 millió forintos támogatással a Miskolci Egyetem az egri Eszterházy Károly Főiskola partnerségével. A központ a „MeMOOC angol és magyar nyelvű online képzési központ létrehozása és üzemeltetése” a TÁMOP-4.1.2.F-15/1-2015-0001 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.

Kétnyelvű online képzési központ a Miskolci Egyetemen

A most létrejött online képzési központ stratégiai célja, hogy minőségi informatikai szakembereket biztosítson az infokommunikációs technológiai szektor és a kiemelt húzóágazatok számára. A kiemelt célok között szerepel, hogy növekedjen az informatikai területen végzett diplomások száma is. Mindez megvalósulhat, hiszen a most létrejött on-line képzési forma mellett korszerű tartalmakat is létrehoztak széleskörű ingyenes hozzáféréssel, így az új képzések nagyobb teret nyerhetnek a Miskolci Egyetem oktatási palettáján. Ezt hangsúlyozták többek között november 25-én, a program eredményeit bemutató zárókonferencián a projekt megvalósításában közreműködő szakemberek.

A www.memooc.hu oldalon elérhető több mint 70 online angol és magyar tananyag, ám a platform gerincét 12 magas szintű haladó modul adja. Ezek beszámítható krediteket nyújtanak a Miskolci Egyetem BSc képzésben résztvevő hallgatói számára csakúgy, mint az akkreditálás alatt lévő felsőoktatási szakképzésben. A 12 modulra építve engedéllyel rendelkező felnőttképzési kurzusok is indulnak a jövőben, emellett elérhető 12 ugyanolyan témájú, de könnyített modul is, amely egyszerűsített formában teszi elérhetővé a tananyagot. Utóbbiakat azon felhasználóknak ajánlják, akik nem rendelkeznek alapos informatikai, programozási ismeretekkel, de szeretnének megismerkedni a témával. E modulok célja, hogy meghozza az érdeklődők kedvét a teljes modulok, illetve az egyetem képzései iránt.

A MeMOOC angol és magyar nyelvű online képzési központ ingyenes kurzusain a résztvevők a mindennapi életben felhasználható, különböző szintű informatikai ismereteket szerezhetnek. A témakörök gyakorlatközpontúak, átfogják az informatika széles területét, így például a szoftverfejlesztést, a rendszergazdai, webfejlesztési, robotikai, mobil programozási illetve multimédiás ismereteket. A tananyag elsajátítását mentorrendszer is segíti.

További információk és regisztráció a központ internetes honlapján:
www.memooc.hu

A projekt adatai:

Projektazonosító: TÁMOP-4.1.2.F-15/1-2015-0001
Fő kedvezményezett: Miskolci Egyetem
Konzorciumi partner: Eszterházy Károly Főiskola
Projekt összköltsége: 592. 122.000 Ft
Projekt megvalósítás: 2015.04.01. – 2015.11.30.
Fenntartási időszak: 2015.12.01. – 2020.12.01.

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 19 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 20 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 20 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 35 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.