Kétnyelvű online képzési központ a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, 2015. november 30–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az ország legújabb informatikai oktatási platformját valósította meg 592 millió forintos támogatással a Miskolci Egyetem az egri Eszterházy Károly Főiskola partnerségével. A központ a „MeMOOC angol és magyar nyelvű online képzési központ létrehozása és üzemeltetése” a TÁMOP-4.1.2.F-15/1-2015-0001 azonosítószámú projekt keretében valósult meg.

Kétnyelvű online képzési központ a Miskolci Egyetemen

A most létrejött online képzési központ stratégiai célja, hogy minőségi informatikai szakembereket biztosítson az infokommunikációs technológiai szektor és a kiemelt húzóágazatok számára. A kiemelt célok között szerepel, hogy növekedjen az informatikai területen végzett diplomások száma is. Mindez megvalósulhat, hiszen a most létrejött on-line képzési forma mellett korszerű tartalmakat is létrehoztak széleskörű ingyenes hozzáféréssel, így az új képzések nagyobb teret nyerhetnek a Miskolci Egyetem oktatási palettáján. Ezt hangsúlyozták többek között november 25-én, a program eredményeit bemutató zárókonferencián a projekt megvalósításában közreműködő szakemberek.

A www.memooc.hu oldalon elérhető több mint 70 online angol és magyar tananyag, ám a platform gerincét 12 magas szintű haladó modul adja. Ezek beszámítható krediteket nyújtanak a Miskolci Egyetem BSc képzésben résztvevő hallgatói számára csakúgy, mint az akkreditálás alatt lévő felsőoktatási szakképzésben. A 12 modulra építve engedéllyel rendelkező felnőttképzési kurzusok is indulnak a jövőben, emellett elérhető 12 ugyanolyan témájú, de könnyített modul is, amely egyszerűsített formában teszi elérhetővé a tananyagot. Utóbbiakat azon felhasználóknak ajánlják, akik nem rendelkeznek alapos informatikai, programozási ismeretekkel, de szeretnének megismerkedni a témával. E modulok célja, hogy meghozza az érdeklődők kedvét a teljes modulok, illetve az egyetem képzései iránt.

A MeMOOC angol és magyar nyelvű online képzési központ ingyenes kurzusain a résztvevők a mindennapi életben felhasználható, különböző szintű informatikai ismereteket szerezhetnek. A témakörök gyakorlatközpontúak, átfogják az informatika széles területét, így például a szoftverfejlesztést, a rendszergazdai, webfejlesztési, robotikai, mobil programozási illetve multimédiás ismereteket. A tananyag elsajátítását mentorrendszer is segíti.

További információk és regisztráció a központ internetes honlapján:
www.memooc.hu

A projekt adatai:

Projektazonosító: TÁMOP-4.1.2.F-15/1-2015-0001
Fő kedvezményezett: Miskolci Egyetem
Konzorciumi partner: Eszterházy Károly Főiskola
Projekt összköltsége: 592. 122.000 Ft
Projekt megvalósítás: 2015.04.01. – 2015.11.30.
Fenntartási időszak: 2015.12.01. – 2020.12.01.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 9 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 15 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 16 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 60 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.