"Inter-Team" projektzáró a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2015. december 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Interdiszciplináris kutatói teamek munkájának eredményeként növekedett a Miskolci Egyetem nemzetközi kutatás-fejlesztési potenciálja.

Az észak-magyarországi régió gazdasági versenyképességének fokozását célozta a Miskolci Egyetem most záruló európai uniós projektje, melynek keretében az intézmény interdiszciplináris kutatói teameket hozott létre stratégia szempontból kiemelt területeken. A csaknem 300 milliós összértékű projekt zárórendezvényét 2015. november 30-án rendezték a Miskolci Egyetemen.

Az észak-magyarországi régió gazdasági versenyképességének növelése nem képzelhető el a nemzetközi kapcsolatrendszer hatékony fejlesztése nélkül. Ennek érdekében a Miskolci Egyetem a régió vezető felsőoktatási intézményeként az egyetem hét karának részvételével öt interdiszciplináris kutatói teamet és egy nemzetközi pályázatokat előkészítő (Horizont 2020) operatív munkacsoportot hozott létre. A kutatócsoportok közös feladata a kutatások nemzetközi beágyazottságának növelése, a nemzetközi kutatói hálózat bővítése valamint új pályázatok előkészítése volt. A projekt megvalósítása során a kutatói teamek 65 nemzetközi partnerrel alakítottak ki együttműködést. E munka eredményeként hét nemzetközi kutatás-fejlesztési pályázat készült el a projekt keretében, melyek közül kettő esetében már a szerződéskötés is folyamatban van. A projekt megvalósításában mintegy 200 fő vett részt: a Miskolci Egyetem hét karának oktatói, kutatói, doktoranduszai és hallgatói.

A projekt eredményeként a nemzetközi kutatás-fejlesztési programok szereplőivel való együttműködésre építve növekedett a Miskolci Egyetem kutatás-fejlesztési és innovációs potenciálja. Az intézmény a Kiválósági Központok piacképes kutatási eredményeinek segítségével növelte szerepét a nemzetközi tudományos közéletben és ezáltal javította az észak-magyarországi régió vonzerejét a gazdasági élet szereplői számára.

A projekt adatai:
Szakmai vezető: Prof. Dr. Gácsi Zoltán
Projektmenedzser: Dr. Bányainé dr. Tóth Ágota
Pénzügyi vezető: Batta Beatrix
Projekt teljes költsége: 295 429 050 Ft
Támogatás mértéke: 100%
A projekt időtartama: 2015. április 01. – 2015. november 30.

További információ:
Prof. Dr. Gácsi Zoltán szakmai vezető