Tuti tippek vizsgaidőszakra

írta Kerekes Betti, 2015. december 5–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

CAMPUS

Közeledik a rettegve várt vizsgaidőszak. Az éjszakába nyúló a nappalok, a rövidülni nem akaró tételsorok és a vérverejtéket követelő vizsganapok. Mindez az év utolsó hónapjában, a szeretet ünnepe előtt nem sokkal?! Igen, sajnos nincs mit tenni, december 14-én hivatalosan megkezdődik a vizsgaidőszak, de igazából már most is javában pörögnek a ZH-k, a számonkérések. Ám mi most sem hagyunk cserben titeket, ugyanis összegyűjtöttünk pár jó tanácsot, hogyan lehet hatékonyan tanulni még az év legpörgősebb időszakában is.

Tuti tippek vizsgaidőszakra

1. Spóroljunk az idővel!
Ez az egyik legnehezebb feladat, mikor mindenki javában vásárolgat, sütöget, készül az ünnepre, miközben előttünk még tömérdek vizsga áll. Jó ha, még a kiírt kollokviumok, írásbelik előtt rendszerezzük, hogy mi az, amit le akarunk tudni az ünnep előtt, és mi maradhat januárra. Miután ez eldőlt igyekezzünk úgy beosztani az időnket, hogy ne a vizsga előtti éjszaka kelljen mindent bemagolnunk, mert akkor bizony fennáll a bukásveszély.

2. Csak ne olyan hevesen!
Párhuzamosan több vizsgára tanulni bőven elég akkor, ha nincs más választásunk. Szánt szándékkal senki ne vágjon bele abba, hogy a két legnehezebb tantárgyát le tudja még az éven, hiszen arra bőven elég majd az amúgyis csendesebb januári négy hét. Arról nem is beszélve, hogyha egy témakörre koncentrálsz 100%-osan az mindig jobban beválik, mint a megosztott figyelem.

3. Ha nagyon nem megy...
Akkor nézzünk tanulási stratégiák után! Butaságnak tűnhet, de sokak számára életmentő a sok tömény vizsgaanyagok sűrűjében, Íme néhány hasznos közülük:

 - A hangos olvasás technikája: Van, aki csak így képes befogadni az anyagot, hiszen azzal, ha hangosan olvasunk már első átfutás után megragadhatnak dolgok.

- Néma olvasás: Azoknak ajánlott, akik önmagukban rögtön egy régebbi ismerethez kötik az új információt.

- Felmondás/ Felmondás másnak: A vizsgadrukkal szenvedők közkedvelt módszere, hogy felmondják egymásnak vagy legalább maguknak az anyagot, ezzel is készülve a számonkérés lehetségesen feszült tempójára.

- Mással való megbeszélés: A nehezebb tantárgyak esetében kifejezetten jól jöhet, a csoporttársak közötti gyakorlás, információ-csere, hiszen gyakran csak egy hajszálon múlik, hogy megértjük-e az adott feladatot, és sokszor társaink magyarázata segít ilyen helyzetekben.

- Aláhúzás/ Kiemelés: A lényeg megjelölése szintén egy olyan stratégia, ami szinte elengedhetetlen, ahhoz, hogy kellően megértsük az anyagot, hiszen ezáltal tudjuk kiszűrni a lényeges és a kevésbé releváns információkat.

- Összefoglalás készítése: Elsőre lehet, nem mindenkinek egyértelmű, de bizony sokat tud segíteni, ha az adott anyagrész konklúzióját letisztázzuk, így ezzel is nyomatékosítva, hogy miről is fontos beszélnünk majd a vizsgán.

Reméljük sikerült pár hasznos tippet adnunk nektek és, hogy ezek alkalmazásával sikeres vizsgaidőszaknak néztek majd elébe az elkövetkezendő hetekben!

CAMPUS: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 550 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 685 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem

    Történelmi sporteseményre készül a Miskolci Egyetem • 806 napja

    Miskolc, 2022. szeptember 9. - A 2022-es Európai Egyetemi Játékokon elért kimagasló eredményeihez gratulált sportolóinak a Miskolci Egyetem vezetése és a MEAFC sportklub.

  • Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói

    Állami elismerést kaptak a Miskolci Egyetem oktatói • 827 napja

    A Miskolci Egyetem öt tanára is állami elismerést kapott az államalapítás ünnepén. Az augusztus 20. alkalmából adományozható kitüntetéseket Csák János kultúráért és innovációért felelős miniszter és Vitályos Eszter, a tárca parlamenti államtitkára adta át Budapesten, a Pesti Vigadóban.

  • Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen

    Pont Ott Parti karonfogva a Miskolci Egyetemen • 864 napja

    Könnyed bemutatkozó programokkal, fiatalos koncertekkel, ingyenes programsorozattal készül a Miskolci Egyetem a 2022-es ponthatárhúzásra. A miskolci Pont Ott Parti az Egyetemvárosban várja a fiatalokat július 21-én, csütörtökön délután 5 óra és este 11 óra között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30