Középiskolások tartottak előadást az egyetemen

írta Schäffer Anett, 2015. december 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Az Avasi Gimnázium és a Fráter György Katolikus Gimnázium diákjai teljesítettek a legeredményesebben a Miskolci Egyetem Modern Filológiai Intézetének Angol Nyelv- és Irodalomtudományi tanszéke által szervezett versenyen.

Középiskolások tartottak előadást az egyetemen

November 12-én az angol nyelvi verseny első, írásbeli fordulóján 155 középiskolás diák vett részt, akik egy, az emeltszintű angol érettségihez hasonlító feladatsort töltöttek ki. A több mint másfélszáz diák közül tizenheten jutottak tovább a verseny második, szóbeli fordulójára, melyet december 11-én tartottak meg.

A döntőbe kerülő versenyzőknek egy-egy előadást kellett elkészítenie és megtartania az online kommunikáció pozitív és negatív oldalairól, a popkultúra hőseiről és antihőseiről vagy a magyar kultúráról egy külföldi szemszögéből.

Nem volt egyszerű dolga a zsűrinek, amikor a változatos és érdekes előadások között kellett rangsort felállítania. A verseny első helyezettje az Avasi Gimnázium diákja, Császár Ákos lett, a második helyezést Tóth Bernadett, a Fráter György Katolikus Gimnázium diákja érdemelte ki, Tanyik Tamara, az Avasi Gimnázium diákja harmadik helyezést ért el.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 6 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 13 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 13 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 58 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.