XXX. microCAD Nemzetközi Tudományos Konferencia a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2016. április 21–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem ez évben április 21-22. között, 30. alkalommal rendezi meg a hagyományos nemzetközi multidiszciplináris konferenciáját MultiScience - XXX. microCAD elnevezéssel. Az esemény minden évben jelentős külföldi és hazai érdeklődést kelt, és jó lehetőséget ad a miskolci kutatások legfrissebb eredményeinek a bemutatására is.

XXX. microCAD Nemzetközi Tudományos Konferencia a Miskolci Egyetemen

MultiScience - XXX. microCAD Nemzetközi Multidiszciplináris Tudományos Konferencia a Miskolci Egyetemen

A konferencia célja: a Miskolci Egyetem akkreditált tudomány területein tevékenykedő hazai és külföldi kutatóknak, szakembereknek és köztük nagy számban a PhD hallgatóknak is elérhető lehetőséget biztosítani kutatási eredményeik bemutatására, az eredmények megvitatására, új szakmai és emberi kapcsolatok kiépítésére.

A konferenciának külön célja a Miskolci Egyetemen teljesült TÁMOP projektek kapcsán létrejött és működő tudományos műhelyekben elért kutatási eredmények ismertetése, széleskörű bemutatása és terjesztése.

A Nemzetközi Tudományos Konferencia 2016. április 21-én plenáris programmal kezdődik, melyen a Kassai Műszaki Egyetem rektora, valamint egy szegedi és egy miskolci professzor tart széles érdeklődésre számító előadást. Az idei plenáris témák a különleges mechanikai szerkezetekről, a bionikáról és a molekuláris szintű öregedési jelenségekről fognak szólni. A konferencia ezt követően a következő szimpóziumokban folytatja munkáját: Fenntartható Természeti Erőforrás Gazdálkodás Szimpózium; Alkalmazott Anyagtudomány és Nanotechnológia Szimpózium; Mechatronika és Logisztika Szimpózium; Innovációs Gépészeti Tervezés és Technológiák Szimpózium; Állam- és Jogtudományi Szimpózium; Az Innovatív Termelés–Szolgáltatás és Intézményi Működés Kihívásai az Információs Társadalomban Szimpózium; Bölcsészet- és Társadalomtudományi Szimpózium; Egészség- és Orvostudományi Szimpózium.

A szekciókban elhangzó 174 előadásból 48 előadást külföldi előadó, 29 előadást magyarországi intézményekből, valamint 97 előadást a Miskolci Egyetemről jelentkezett előadó tart.

A képviselt országok – Magyarország mellett - a következők: Ausztria, Görögország, Horvátország, Nagy-Britannia, Lengyelország, Málta, Németország, Románia, Szlovákia, Ukrajna.

A találkozó kulturális és kísérő rendezvényei közé tartozik az Egyetem díszaulájában a Díszvacsora, ahol a külföldi résztvevők találkozhatnak az Egyetem és a karok vezetésével, valamint a szekciók elnökeivel és titkáraival. Ugyanitt nyílik lehetőség a szakmai együttműködést segítő személyes kapcsolatok építésére kötetlenebb formában is. Az eseményt a Műszaki Anyagtudományi Kar „Happy Metal” zenekarának tematikus műsora is színesíti.

Már hagyomány, hogy ezen a baráti találkozón átadják a „microCAD Díszpolgára” címet azon személyek számára, akik az elmúlt évek során sokat fáradoztak a microCAD sikeréért, rangjának emeléséért. Az idén egy erdélyi magyar professzor kapja a megtisztelő címet.

Emellett átadják a 25. jubileumi konferencián alapított „Tudományos Emlékdíjat” is, amelyet a konferencia Tudományos Bizottsága minden évben a Miskolci Egyetem valamely tudósának nevéhez fűződően az adott szakterületen elbírált legjobb tudományos cikk szerzőjének adományozza.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 3 órája

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 7 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 8 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 53 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.