KIP Nap a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóanyag, 2016. május 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója.

KIP Nap a Miskolci Egyetemen

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt 2016. május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója. Az előző napon, május 12-én Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián workshopot rendeztek, ahol Magyarország összes KIP-et alkalmazó iskolája osztotta meg a tapasztalatait. Ezen az eseményen Rachel Lotan professzor asszony is előadást tartott, és két könyvet is bemutattak, az egyiknek (Csoportmunka-tervezés) professzor asszony a társszerzője, a másikat (KIP I-II.) Kovácsné Dr. Nagy Emese, a Miskolci Egyetem KIP Központjának vezetője írta.

Május 13-án Prof. Dr. Torma András rektor meghívására professzor asszony ellátogatott egyetemünkre, és részt vett azon a rendezvényen, amelyen a Miskolci Egyetem KIP Központját és annak működését, eddigi és tervezett tevékenységét mutattuk be.

A program során Torma András rektori köszöntőjét követően Dr. Horváth Zita általános rektorhelyettes asszony mutatta be a Miskolci Egyetemet, Dr. Illésné Dr. Kovács Mária, a Bölcsészettudományi Kar dékánja az általa vezetett karról beszélt, Dr. Ugrai János, a Tanárképző Intézet főigazgatója pedig az Intézet munkáját ismertette. Ezt követően Kovácsné Dr. Nagy Emese, a KIP Központ igazgatója mutatta be a központ működését, Rachel Lotan professzor asszony pedig a Stanford Egyetem tanárképzéséről tájékoztatta a résztvevőket. Végezetül jelenlegi hallgatóink osztották meg gondolataikat az egyetemi tanárképzésről és a KIP-ről, illetve egy volt hallgatónk – aki jelenleg a KIP-et alkalmazó Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola történelem-magyar szakos tanára – beszélt arról, hogy neki, mint gyakorló pedagógusnak mit jelent és mit ad a KIP módszer.

• Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC! • 3 napja

Az U20-as magyar válogatott egyik legjobbjának, Demeternek a kosarával indult a mérkőzés, ám a MEAFC két passzos, leütés nélkül támadással azonnal egyenlített. Az „A” csoportos bajnokságban is rendre komolyabb szerephez jutó Antóni könnyed ziccerét ismét Galló kosara követte, majd Drahos és Szögi vezetésével ellépett ellenfelétől a Miskolc (4-15).

• Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába! • 4 napja

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

• Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött • 9 napja

A Terplán Zénó professzorról elnevezett, a műszaki karok reformprogramja félidejéhez érkezett. Eddig 60 fiatal oktató és kutató kapott anyagi támogatást szakmai előrehaladásához. Közülük többen tudományos fokozatot szereztek, vagy a támogatás segítségével teljesítették a fokozatszerzésükhöz szükséges kritériumokat, nemzetközileg is minősített tudományos cikket írtak, miközben aktívan részt vettek a hallgatók sikeres tanulmányi előrehaladásának támogatásában, és tökéletesítették nyelvtudásukat.

• Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen • 10 napja

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

Rada János