KIP Nap a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóanyag, 2016. május 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója.

KIP Nap a Miskolci Egyetemen

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt 2016. május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója. Az előző napon, május 12-én Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián workshopot rendeztek, ahol Magyarország összes KIP-et alkalmazó iskolája osztotta meg a tapasztalatait. Ezen az eseményen Rachel Lotan professzor asszony is előadást tartott, és két könyvet is bemutattak, az egyiknek (Csoportmunka-tervezés) professzor asszony a társszerzője, a másikat (KIP I-II.) Kovácsné Dr. Nagy Emese, a Miskolci Egyetem KIP Központjának vezetője írta.

Május 13-án Prof. Dr. Torma András rektor meghívására professzor asszony ellátogatott egyetemünkre, és részt vett azon a rendezvényen, amelyen a Miskolci Egyetem KIP Központját és annak működését, eddigi és tervezett tevékenységét mutattuk be.

A program során Torma András rektori köszöntőjét követően Dr. Horváth Zita általános rektorhelyettes asszony mutatta be a Miskolci Egyetemet, Dr. Illésné Dr. Kovács Mária, a Bölcsészettudományi Kar dékánja az általa vezetett karról beszélt, Dr. Ugrai János, a Tanárképző Intézet főigazgatója pedig az Intézet munkáját ismertette. Ezt követően Kovácsné Dr. Nagy Emese, a KIP Központ igazgatója mutatta be a központ működését, Rachel Lotan professzor asszony pedig a Stanford Egyetem tanárképzéséről tájékoztatta a résztvevőket. Végezetül jelenlegi hallgatóink osztották meg gondolataikat az egyetemi tanárképzésről és a KIP-ről, illetve egy volt hallgatónk – aki jelenleg a KIP-et alkalmazó Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola történelem-magyar szakos tanára – beszélt arról, hogy neki, mint gyakorló pedagógusnak mit jelent és mit ad a KIP módszer.

• A CAT fordítóverseny eredményhirdetése

A CAT fordítóverseny eredményhirdetése • 4 napja

A Miskolci Egyetem BTK MFI Alkalmazott Nyelvészeti és Fordítástudományi Tanszéke, valamint a STAR Solutions Kft. április 7-én SZEGÉNYSÉG TÖBB NYELVEN címmel fordító versenyt rendezett a Fordító és tolmács MA, valamint a Társadalomtudományi és gazdasági szakfordító szakirányú továbbképzés (TGSZ) hallgatói számára.

• Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól • 10 napja

A Miskolci Egyetem Állam -és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

• Óriásit hajrázott a MEAFC!

Óriásit hajrázott a MEAFC! • 11 napja

Lendületes és egységes csapat hírében állt a Pécs, amit már az első negyedben a pályán is bebizonyítottak. Béres lépett be kétszer is jó ütemben, Demeter és Krnjajski vezetésével a vendégek azonban utolérték a házigazdát, majd szép helyzetekből elért kosaraikkal tartották az előnyt.

• MEAFC-Oroszlány 75-76

MEAFC-Oroszlány 75-76 • 12 napja

Közel telt ház előtt játszott végletekig kiélezett mérkőzést a MEAFC kosárlabda csapata. A bajnoki elődöntőbe jutásért vívott párharc második felvonását hihetetlen izgalmak között végül egyetlen ponttal a vendég oroszlányiak nyerték.

Rada János