KIP Nap a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóanyag, 2016. május 16–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója.

KIP Nap a Miskolci Egyetemen

A 2015 decemberében felavatott Miskolc-Hejőkeresztúri KIP Regionális Módszertani Központ vendége volt 2016. május 13-án Rachel Lotan, a Stanford Egyetem nyugalmazott professzora, aki a Komplex Instrukciós Program (KIP) egyik megalkotója. Az előző napon, május 12-én Budapesten, a Magyar Tudományos Akadémián workshopot rendeztek, ahol Magyarország összes KIP-et alkalmazó iskolája osztotta meg a tapasztalatait. Ezen az eseményen Rachel Lotan professzor asszony is előadást tartott, és két könyvet is bemutattak, az egyiknek (Csoportmunka-tervezés) professzor asszony a társszerzője, a másikat (KIP I-II.) Kovácsné Dr. Nagy Emese, a Miskolci Egyetem KIP Központjának vezetője írta.

Május 13-án Prof. Dr. Torma András rektor meghívására professzor asszony ellátogatott egyetemünkre, és részt vett azon a rendezvényen, amelyen a Miskolci Egyetem KIP Központját és annak működését, eddigi és tervezett tevékenységét mutattuk be.

A program során Torma András rektori köszöntőjét követően Dr. Horváth Zita általános rektorhelyettes asszony mutatta be a Miskolci Egyetemet, Dr. Illésné Dr. Kovács Mária, a Bölcsészettudományi Kar dékánja az általa vezetett karról beszélt, Dr. Ugrai János, a Tanárképző Intézet főigazgatója pedig az Intézet munkáját ismertette. Ezt követően Kovácsné Dr. Nagy Emese, a KIP Központ igazgatója mutatta be a központ működését, Rachel Lotan professzor asszony pedig a Stanford Egyetem tanárképzéséről tájékoztatta a résztvevőket. Végezetül jelenlegi hallgatóink osztották meg gondolataikat az egyetemi tanárképzésről és a KIP-ről, illetve egy volt hallgatónk – aki jelenleg a KIP-et alkalmazó Hejőkeresztúri IV. Béla Általános Iskola történelem-magyar szakos tanára – beszélt arról, hogy neki, mint gyakorló pedagógusnak mit jelent és mit ad a KIP módszer.

• Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen!

Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen! • 11 napja

A hazai légiós, Krstic gyors öt pontjával kezdődött az alapszakasz első körének utolsó fordulója, ám válaszként Szögi meg sem állt tíz egységig. Szögi mellett Máté is két szép kosárral folytatta, így egy pontban gazdag első negyed ért véget közel egállal (25-24).

• Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni!

Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni! • 11 napja

Hazai ziccerrel és vendég büntetőkkel indult a keleti rangadó. Máté sikeres tempódobásaival vétette magát észre, ám a Cápák nagyon elkapták a fonalat. Négy sikeres távolijukkal elléptek a Miskolctól (21-32).

• „Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„

„Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„ • 16 napja

Olyan miskolci polgárokat szólítunk meg, akik a város kulturális életében jelentős szerepet játszanak, ebben a cikkben Béres Attilával, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójával készült interjúnk olvashatjátok.

• A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek

A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek • 19 napja

A fagyöngy eredete a skandináv mitológiába nyúlik vissza, itt vált a szeretet jelképévé. A fagyöngy alatt adott csók pedig az örök szerelmet hozza magával a hiedelem szerint, és ez a hit manapság már az ünnepekkel jár kéz a kézben.

Rada János