A hazai egyetemi sport legrangosabb elismerését vehette át Prof. Dr. Besenyei Lajos

írta Rakaczki Zoltán, 2016. május 25–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség május 19-én megtartott közgyűlésén Életműdíjjal tüntette ki Prof. Dr. Besenyei Lajos rector emiritust, a Miskolci Egyetem korábbi rektorát (1997 – 2006), valamint a Miskolci Egyetemi Atlétikai Futball Club korábbi elnökét (1998 – 2012).

Ismét fókuszban a Miskolci Egyetem sportélete!

A Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetség 2016. május 19-én megtartott közgyűlésén Életműdíjjal tüntette ki Prof. Dr. Besenyei Lajos rector emiritust, a Miskolci Egyetem korábbi rektorát (1997 – 2006), valamint a Miskolci Egyetemi Atlétikai Futball Club korábbi elnökét (1998 – 2012).

Prof. Dr. Besenyei Lakos rektorsága alatt kiérdemelte a legsportosabb intézményvezető címet azzal, hogy köztudottan kiemelt területnek tekintette a Miskolci Egyetem sportéletét, annak fejlesztését. Széles körben hirdette kollégái között az egészséges életmód fontosságát, a szellemi és fizikai frissesség együttes érvényesülésének szükségességét, előnyeit – ma is aktívan teniszezik heti két alkalommal, időjárástól függően heti 3-4 alkalommal kerékpározik. Felkarolta a Miskolci Egyetem Diáksportkörét, a Szarvasűzők országos egyetemi-főiskolai váltófutóversenyt kiemelt eseménynek tekintette és minden lehetséges eszközzel támogatta. Az ő vezetése alatt válhatott a Miskolci Egyetemi Sportnap kötelezően sporttal töltendő, tanítás nélküli munkanappá, ezzel elősegítve az alkalmanként 3.500 fő résztvevői létszámot és hogy a hallgatók és az oktatók a sporton keresztül tudtak kapcsolatot építeni egymással. Támogatta a téli teniszezés (sátor működési feltételeinek biztosítása) bevezetését a Miskolci Egyetemen.

A Miskolci Egyetem sportegyesületét, amelynek elnöki tisztségét hosszú éveken keresztül betöltötte (jelenleg tiszteletbeli elnökként segíti elő a MEAFC fejlődését), kapcsolatrendszerével jelentősen segítette. Támogatta a sportegyesület 50 éves jubileumi ünnepségének megvalósulását.

Fontos feladatának tekintette, hogy minél több élsportoló tanuljon a Miskolci Egyetemen, bekerülésüket, valamint egyetemi tanulmányaik és sporttevékenységük összehangolását egyaránt segítette. A Miskolci Egyetem volt az első az országban, amely felvételi nélkül adott lehetőséget olimpiai és világbajnok helyezetteknek egyetemi tanulásra, volt olyan időszak, amikor 20-30  válogatott úszó (Rózsa Norbert, Czene Attila és mások), birkózó, atléta és más sportágbeli versenyző tanult az intézményben.

A rangos elismerés annak is szól, hogy az országos egyetemi sport irányító testületében is fontos szerepet vállalt, 2003-2011 között tagja, 2001-2012 között pedig alelnöke volt a Magyar Egyetemi – Főiskolai Sportszövetségnek.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 24 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 28 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 29 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 55 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.