Együttműködési megállapodás született az Eperjesi Egyetemmel

írta Sajtóanyag, 2016. június 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 2-án együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az Eperjesi Egyetem (Szlovákia). Az együttműködés tárgya az oktatási, tudományos és kulturális kapcsolatok fejlesztése és cseréje az érintett két országban hatályos jogszabályok figyelembe vételével.

Együttműködési megállapodás született az Eperjesi Egyetemmel

A Miskolci Egyetem és az Eperjesi Egyetem a megállapodás keretében törekszik a kölcsönös előnyöket szolgáló együttműködés előmozdítására, azzal a céllal, hogy elősegítse a kulturális, oktatási, tudományos és műszaki csereprogramot. Az együttműködés magába foglalja a közös oktatási és kutatási tevékenységet, elsősorban a lehetőségek feltárásával és a megfelelő személyek bevonásával, valamint a közös érdeklődési körökhöz tartozó területeken történő információcserét és publikációt.

A két egyetem képzési profiljának összevetése alapján az együttműködés elsősorban a bölcsészettudományi és az egészségügyi szakemberképzés területére terjed ki, ugyanakkor az a tény, hogy az egykori Eperjesi Evangélikus Jogakadémia 1919-ben Miskolcra költözött (1949-ben megszűnt), felveti az Állam- és Jogtudományi Karral való együttműködés lehetőségét is. A megállapodás szerves részét képezi az oktatók és kutatók rövid idejű látogatásainak ösztönzése, előadások tartása, konferenciák szervezése, illetve közös kutatások és tudományos publikációk előmozdítását szolgáló egyéb oktatási vagy tudományos feladatok ellátása.

A megállapodás értelmében a két egyetem vállalja továbbá, hogy kezdeményezik és elősegítik az oktatók, a kutatók és a hallgatók tanulmányait és kutatási tapasztalatszerzését, valamint az elérhető ösztöndíj-támogatások megszerzését. A megállapodás az egyetemek képviselői aláírásának napján lép hatályba, és öt évre szól. A hatály – természetesen – közös megegyezéssel meghosszabbítható.

• EFOP doktori interjú

EFOP doktori interjú • 8 napja

Hosszú távú fejlesztési program indult a Miskolci Egyetemen, mely pályázati forrásból biztosítja az Egyetem kutatási fókuszainak az Intelligens Szakosodási Stratégia célrendszereihez való jobb illesztését, a kutatási rendszer belső működésének átalakítását, valamint a kutatói utánpótlás biztosítását.

• Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói

Szalamander - Elbúcsúztak a várostól egyetemünk végzős hallgatói • 14 napja

Régi selmeci hagyomány, hogy szalamanderrel, azaz fáklyás felvonulással búcsúznak a Várostól és a Campustól a valétáló hallgatók – így köszönik meg az itt eltöltött éveket. A 2018-ban valétáló bányász-, kohász-, gépész-, jogász-, gazdász-, bölcsész- és egészségügyis hallgatók látványos, selmeci hagyományokat idéző búcsúünnepsége június 27-én este zajlott.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 28 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 32 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.

Rada János