Együttműködési megállapodás született az Eperjesi Egyetemmel

írta Sajtóanyag, 2016. június 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 2-án együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az Eperjesi Egyetem (Szlovákia). Az együttműködés tárgya az oktatási, tudományos és kulturális kapcsolatok fejlesztése és cseréje az érintett két országban hatályos jogszabályok figyelembe vételével.

Együttműködési megállapodás született az Eperjesi Egyetemmel

A Miskolci Egyetem és az Eperjesi Egyetem a megállapodás keretében törekszik a kölcsönös előnyöket szolgáló együttműködés előmozdítására, azzal a céllal, hogy elősegítse a kulturális, oktatási, tudományos és műszaki csereprogramot. Az együttműködés magába foglalja a közös oktatási és kutatási tevékenységet, elsősorban a lehetőségek feltárásával és a megfelelő személyek bevonásával, valamint a közös érdeklődési körökhöz tartozó területeken történő információcserét és publikációt.

A két egyetem képzési profiljának összevetése alapján az együttműködés elsősorban a bölcsészettudományi és az egészségügyi szakemberképzés területére terjed ki, ugyanakkor az a tény, hogy az egykori Eperjesi Evangélikus Jogakadémia 1919-ben Miskolcra költözött (1949-ben megszűnt), felveti az Állam- és Jogtudományi Karral való együttműködés lehetőségét is. A megállapodás szerves részét képezi az oktatók és kutatók rövid idejű látogatásainak ösztönzése, előadások tartása, konferenciák szervezése, illetve közös kutatások és tudományos publikációk előmozdítását szolgáló egyéb oktatási vagy tudományos feladatok ellátása.

A megállapodás értelmében a két egyetem vállalja továbbá, hogy kezdeményezik és elősegítik az oktatók, a kutatók és a hallgatók tanulmányait és kutatási tapasztalatszerzését, valamint az elérhető ösztöndíj-támogatások megszerzését. A megállapodás az egyetemek képviselői aláírásának napján lép hatályba, és öt évre szól. A hatály – természetesen – közös megegyezéssel meghosszabbítható.

• Hajdu Roland vezetőedző távozott a MEAFC csapatától!

Hajdu Roland vezetőedző távozott a MEAFC csapatától! • 7 napja

A Miskolci Egyetem Atlétikai és Futball Club NB1/B piros csoportjában szereplő kosárlabda csapatának vezetőedzője Hajdu Roland lemondott posztjáról.

• Ösztöndíjjal a világ körül

Ösztöndíjjal a világ körül • 18 napja

Ebben a tanévben több mint egymilliárd forintból támogatják egyetemisták és főiskolások külföldi tapasztalatszerzését a Campus Mundi programban. A Tempus Közalapítvány tájékoztatása szerint ez 1500 fiatal nemzetközi tanulmányait és szakmai gyakorlatát teszi lehetővé.

• Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC!

Fontos idegenbeli sikerrel tért haza Pécsről a MEAFC! • 30 napja

Az U20-as magyar válogatott egyik legjobbjának, Demeternek a kosarával indult a mérkőzés, ám a MEAFC két passzos, leütés nélkül támadással azonnal egyenlített. Az „A” csoportos bajnokságban is rendre komolyabb szerephez jutó Antóni könnyed ziccerét ismét Galló kosara követte, majd Drahos és Szögi vezetésével ellépett ellenfelétől a Miskolc (4-15).

• Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába! • 30 napja

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

Rada János