Együttműködési megállapodás született az Eperjesi Egyetemmel

írta Sajtóanyag, 2016. június 2–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 2-án együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az Eperjesi Egyetem (Szlovákia). Az együttműködés tárgya az oktatási, tudományos és kulturális kapcsolatok fejlesztése és cseréje az érintett két országban hatályos jogszabályok figyelembe vételével.

Együttműködési megállapodás született az Eperjesi Egyetemmel

A Miskolci Egyetem és az Eperjesi Egyetem a megállapodás keretében törekszik a kölcsönös előnyöket szolgáló együttműködés előmozdítására, azzal a céllal, hogy elősegítse a kulturális, oktatási, tudományos és műszaki csereprogramot. Az együttműködés magába foglalja a közös oktatási és kutatási tevékenységet, elsősorban a lehetőségek feltárásával és a megfelelő személyek bevonásával, valamint a közös érdeklődési körökhöz tartozó területeken történő információcserét és publikációt.

A két egyetem képzési profiljának összevetése alapján az együttműködés elsősorban a bölcsészettudományi és az egészségügyi szakemberképzés területére terjed ki, ugyanakkor az a tény, hogy az egykori Eperjesi Evangélikus Jogakadémia 1919-ben Miskolcra költözött (1949-ben megszűnt), felveti az Állam- és Jogtudományi Karral való együttműködés lehetőségét is. A megállapodás szerves részét képezi az oktatók és kutatók rövid idejű látogatásainak ösztönzése, előadások tartása, konferenciák szervezése, illetve közös kutatások és tudományos publikációk előmozdítását szolgáló egyéb oktatási vagy tudományos feladatok ellátása.

A megállapodás értelmében a két egyetem vállalja továbbá, hogy kezdeményezik és elősegítik az oktatók, a kutatók és a hallgatók tanulmányait és kutatási tapasztalatszerzését, valamint az elérhető ösztöndíj-támogatások megszerzését. A megállapodás az egyetemek képviselői aláírásának napján lép hatályba, és öt évre szól. A hatály – természetesen – közös megegyezéssel meghosszabbítható.

• Hosszabbításos vereség Győrben!

Hosszabbításos vereség Győrben! • 11 napja

A legutóbbi mérkőzésen kiállított Szögi nélkül is markánsan kezdett a MEAFC. Drahos és Máté pontjaikkal meglepték a győrieket, akik hamarosan hatalmasra nőtt szlovák légiósukat, Domsizt-ot is bevetették. A negyed végére sem lassult a vendégek sebessége, így megérdemelten vezetett a borsodi gárda (18-23).

• Miskolci kosarasok az Egyetemi Válogatott csapatában!

Miskolci kosarasok az Egyetemi Válogatott csapatában! • 16 napja

December 2-án a budapesti Tüskecsarnokban ismét megrendezésre kerül a kosárlabda Kelet-Nyugat All Star Gála. A szervezők ismét egy igazán látványos kosárünnepet terveznek.

• Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM

Megalakult a TERPLÁN ZÉNÓ SZAKKOLLÉGIUM • 18 napja

A Gépészmérnöki és Informatikai Karon megalakult a „Terplán Zénó” Szakkollégium, melynek célja, hogy a karon művelt tudományok iránt érdeklődő tehetséges, ambiciózus, alkotási vággyal rendelkező diákok számára magas szintű, minőségi kiegészítő szakmai képzést nyújtson.

• Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője

Juhász József Professzor Úr 90. születésnapi köszöntője • 18 napja

November 27-én hétfőn a Magyar Földtani és Geofizikai Intézet dísztermében köszöntötték a 90 éves Juhász professzort.

Rada János