XX. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság

írta uni-miskolc, 2016. augusztus 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Diósgyőri várban tartott ünnepélyes megnyitóval július 30-án kezdetét vette a 20. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság, amelynek Miskolc városa mellett a Miskolci Egyetem ad otthont.

XX. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság

A megnyitón a versenyzők nevében a finnek kiválósága, Anna Haataja, valamint Tugyi Levente, a magyar csapat versenyzője, a házigazda Miskolci Egyetem hallgatója mondta el az eskü szövegét.

A 34 ország közel 300 sportolóját felvonultató, augusztus 4-ig tartó viadalon vasárnap Lillafüreden már érmeket is osztottak a sprintszámokban induló tájfutóknak.

Hétfőn a hosszútávú versenyt a Csanyikban, a Királyasztalon, a keddi látványos sprintváltót Miskolc belvárosában, míg a szerdai középtávot és a csütörtöki váltót Jávorkúton rendezik meg.

A világbajnokság további versenyprogramja:

Augusztus 1. (hétfő) 9.30-14.30: hosszútávú egyéni verseny a Csanyikban

Augusztus 2. (kedd) 17.00-18.00: sprint-váltó Miskolc belvárosában

Augusztus 3. (szerda) 10.00-14.15: középtávú egyéni verseny Jávorkúton

Augusztus 4. (csütörtök) 10.00-13.00: váltó Jávorkúton

A rangos világesemény kísérő versenyeként, vele azonos időpontban és helyszínen rendezik meg a legnagyobb hazai tájfutó viadalt, a Hungária Kupa Nemzetközi Tájékozódási Futóversenyt is, amelyen 700-800 sportoló indulása várható.

• Az alkalmazkodás a siker záloga

Az alkalmazkodás a siker záloga • 4 napja

„A gyors éghajlatváltozáshoz való alkalmazkodás tekintetében versenyt futunk az idővel. Nem hagyhatjuk, hogy az alkalmazkodás az éghajlat-politikai intézkedések elfeledett szegmensévé váljon. Át kell állnunk az adaptáció nagyszabású, megelőző jellegű és rendszerszintű támogatására.” – idézett António Guterres ENSZ főtitkár, New York-i Columbia Egyetemen elhangzott beszédéből Prof. Dr. Horváth Zita, a Miskolci Egyetem rektora, a sajtó megjelent képviselői előtt.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 11 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Sajtómeghívó

Sajtómeghívó • 11 napja

A Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány az egészség tematikával, valamint az azzal összefüggő oktatási-képzési, kutatás-fejlesztési tevékenységekre egyaránt kiterjedő együttműködési megállapodást ír alá a társadalmi kötelezettségvállalás jegyében 2021. január 11-én, hétfőn 12:00 órakor a Miskolci Egyetem Fintelligence Termében (A/4, III. emelet), melyre tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 56 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.