XX. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság

írta uni-miskolc, 2016. augusztus 1–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Diósgyőri várban tartott ünnepélyes megnyitóval július 30-án kezdetét vette a 20. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság, amelynek Miskolc városa mellett a Miskolci Egyetem ad otthont.

XX. Tájékozódási Futó Egyetemi Világbajnokság

A megnyitón a versenyzők nevében a finnek kiválósága, Anna Haataja, valamint Tugyi Levente, a magyar csapat versenyzője, a házigazda Miskolci Egyetem hallgatója mondta el az eskü szövegét.

A 34 ország közel 300 sportolóját felvonultató, augusztus 4-ig tartó viadalon vasárnap Lillafüreden már érmeket is osztottak a sprintszámokban induló tájfutóknak.

Hétfőn a hosszútávú versenyt a Csanyikban, a Királyasztalon, a keddi látványos sprintváltót Miskolc belvárosában, míg a szerdai középtávot és a csütörtöki váltót Jávorkúton rendezik meg.

A világbajnokság további versenyprogramja:

Augusztus 1. (hétfő) 9.30-14.30: hosszútávú egyéni verseny a Csanyikban

Augusztus 2. (kedd) 17.00-18.00: sprint-váltó Miskolc belvárosában

Augusztus 3. (szerda) 10.00-14.15: középtávú egyéni verseny Jávorkúton

Augusztus 4. (csütörtök) 10.00-13.00: váltó Jávorkúton

A rangos világesemény kísérő versenyeként, vele azonos időpontban és helyszínen rendezik meg a legnagyobb hazai tájfutó viadalt, a Hungária Kupa Nemzetközi Tájékozódási Futóversenyt is, amelyen 700-800 sportoló indulása várható.

• Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon

Traveller Review Award díjazott lett az Uni-Hotel Diákotthon • 9 órája

A Miskolci Diákotthon Kft. Nemzeti Tanúsító védjegyes legmagasabb minősítésű ifjúsági szálláshelye az UNI-HOTEL Diákotthon Traveller Review Award díjazott lett a 2020-as évben.

• Ismerkedés az 5G-vel

Ismerkedés az 5G-vel • 28 napja

November 20-án az 5G-ről láthatott érdekes előadást a Miskolci Egyetem könyvtárának Disputa terében minden érdeklődő, a Vodafone alkalmazottjainak előadásában. Az előadást Hegyi Barnabás – villamosmérnök -, valamint Emri Dávid – folyamat- és innovációmenedzsment – tartotta.

• Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől

Adventi üzenet az Ökumenikus Egyetemi Lelkészségtől • 28 napja

A Miskolci Egyetemen immáron 13 éve működik az Egyetemi Lelkészség. Ökumenikus mini-intézmény lévén, négy felekezet (római és görög katolikus, református és evangélikus) munkáját fogja össze. Az önállóság fenntartása mellett minden közösen végezhető tevékenységet együtt szerveznek a lelkészek.

• A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása

A Miskolci Egyetem Épületeinek kialakulása • 29 napja

Egyetemünk mai képének kialakulása hosszas folyamat volt, mely sokszor politikai és más egyéb okok miatt sok fennakadásba ütközött, de eredménye megkérdőjelezhetetlen, hiszen a tavalyi évben is a Miskolci Egyetem nyerte el az ország legszebb campusa címet.