Újabb források oktatás és kutatás-fejlesztésre a Miskolci Egyetemen

írta Sajtóközlemény, 2016. augusztus 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003 számú sikeres pályázata révén újabb források biztosítják az oktatáshoz és a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések megvalósítását. A megítélt támogatás 1.022.054.099 Ft, támogatási intenzitása 100%.

Újabb források oktatás és kutatás-fejlesztésre a Miskolci Egyetemen

„A Miskolci Egyetem infrastruktúra fejlesztése az oktatás és a kutatás versenyképesebbé tétele érdekében”

TIOP-1.3.4-15/1-2015-0003

A Miskolci Egyetem a fentiekben írt című és azonosító számú sikeres pályázata révén újabb források biztosítják az oktatáshoz és a K+F+I tevékenységhez kapcsolódó fejlesztések megvalósítását. A megítélt támogatás 1.022.054.099 Ft, támogatási intenzitása 100%.

A fejlesztések célja a Miskolci Egyetem oktatási-, kutatási-, innovációs-, valamint külső- és belső szolgáltatási infrastruktúrájának struktúra-váltásokat is tartalmazó megújítása, az intézmény komplex értelemben vett versenyképességének növelése. Az oktatás területén a gyakorlatorientált képzések fejlesztése; az oktatói-kutatói és a kiszolgáló terek korszerűsítése, felújítása, a K+F területén pedig az erősödő kutatási profilú egyetemmé válás stratégiájának infrastrukturális megalapozása. A fejlesztendő kutatási területek – összhangban az Intelligens Szakosodási Stratégiában a régióra és Borsod-Abaúj-Zemplén megyére meghatározott fő irányokkal – egyszerre szolgálják a város és a régió kiemelt területeit, a környezet igényeit és elvárásait.

A beszámolási időszakban a Kedvezményezett a Támogatási Szerződésben rögzített beruházásokat megvalósította. A 76 projektelem közül 75 szolgáltatás keretében, 1 pedig szállítási szerződéssel valósult meg. A szolgáltatásokat egy-két évenként lebonyolított közbeszerzések keretében kiválasztott szolgáltatók végezték. A közbeszerzési eljárások a szerződés becsült értékétől és a lebonyolításkor érvényes közbeszerzési szabályoktól függően nyílt vagy meghívásos eljárások voltak. A végrehajtott beruházások teljesítésigazolása megtörtént, a számlákat a szállító/szolgáltató kiállította. Az újonnan épített, bővített vagy átalakított infrastruktúra hasznos nettó alapterülete 1572 m2.

A projekt az Egyetem fejlesztési stratégiája több elemének megvalósulását is elősegíti. A most végrehajtott fejlesztések segítik a Bologna rendszerű képzés igényeinek megvalósítását, a PhD képzésben a gyakorlatban is hasznosítható kutatások előtérbe helyezését, hozzájárulnak a PhD fokozatszerzéshez, a tudományos teljesítmények növeléséhez.

A megvalósuló fejlesztések jól szolgálják a Miskolci Egyetem Intézményfejlesztési Tervében meghatározott célokat is.

• Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen!

Szögi parádés játéka győzelmet ért Békésen! • 11 napja

A hazai légiós, Krstic gyors öt pontjával kezdődött az alapszakasz első körének utolsó fordulója, ám válaszként Szögi meg sem állt tíz egységig. Szögi mellett Máté is két szép kosárral folytatta, így egy pontban gazdag első negyed ért véget közel egállal (25-24).

• Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni!

Hárompontosok nélkül nagyon nehéz nyerni! • 11 napja

Hazai ziccerrel és vendég büntetőkkel indult a keleti rangadó. Máté sikeres tempódobásaival vétette magát észre, ám a Cápák nagyon elkapták a fonalat. Négy sikeres távolijukkal elléptek a Miskolctól (21-32).

• „Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„

„Megpróbáljuk megszólítani az egyetemistákat„ • 16 napja

Olyan miskolci polgárokat szólítunk meg, akik a város kulturális életében jelentős szerepet játszanak, ebben a cikkben Béres Attilával, a Miskolci Nemzeti Színház igazgatójával készült interjúnk olvashatjátok.

• A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek

A fagyöngy volt a témája a 12. Adventi ünnepi estnek • 19 napja

A fagyöngy eredete a skandináv mitológiába nyúlik vissza, itt vált a szeretet jelképévé. A fagyöngy alatt adott csók pedig az örök szerelmet hozza magával a hiedelem szerint, és ez a hit manapság már az ünnepekkel jár kéz a kézben.

Rada János