Élményekben gazdag Gólyatábor a Miskolci Egyetemen

írta minap.hu, Kiss Viktor, 2016. augusztus 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A hagyományokhoz hűen az augusztus vége mindig egyet jelent a Gólyatáborral a miskolci campuson, melyet augusztus 21-24. között rendezett meg a Miskolci Egyetem Hallgatói és Doktoranduszhallgatói Önkormányzata.

Élményekben gazdag Gólyatábor a Miskolci Egyetemen

A gólyatábort minden évben azzal a céllal rendezik meg, hogy még a szorgalmi időszak előtt összebarátkozzanak a hallgatók, megismerjék a felsőbb éveseket, a campust és nem utolsó sorban a selmeci hagyományokat. Az idei táborra körülbelül hatszáz gólya jelentkezett.

A színes és változatos, programokban gazdag bALEKhét első estéjét Prof. Dr. Torma András rektor köszöntője nyitotta meg, majd másnap a kari programoké volt a főszerep, így többek között strandolás, könyvtárlátogatás, szakmai nap, kirándulás vagy gyárlátogatáson is részt vehettek a gólyák. A szerdai nap már az aktív mozgás jegyében telt, sportnapon ismerkedhettek meg egymással és a Miskolci Egyetemmel a leendő elsősök.

A legfontosabb szempont a tábor megszervezése során az volt, hogy a diákok kulturáltan, mégis önfeledten tudjanak szórakozni, minél több élményt és több tudást szerezzenek - nyilatkozta a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke.

Kiss Máté kiemelte, az intézményben mindenképpen egyedinek mondható a selmeci időkbe visszanyúló hagyományőrzés. - Nagyon fontos számunkra, hogy a résztvevők már itt találkozzanak ezekkel a Miskolci Egyetemi hagyományokkal, megismerjék és tovább öregbítsék azokat tanulmányi éveik során – emelte ki az elnök.

Az utolsó este egyértelmű fény- és csúcspontja a tűzijáték volt, melyet egy felejthetetlen záróbulival koronáztak meg az első éves gólyák.

• A kispadról érkező játékosok is felnőttek a feladathoz!

A kispadról érkező játékosok is felnőttek a feladathoz! • 5 napja

Máté három sikeres büntetőjével kezdődött a találkozó, majd Orliczki Marci szemfüles labdaszerzésének és kosarának tapsolhatott a sikerre éhes miskolci publikum. A MEAFC nagyon odafigyelt a védekezésre, a vendégekkel még az is megesett, hogy alapvonali bedobásból nem tudták játékba hozni a labdát.

• Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

Szögi sérülése döntőnek bizonyult! • 10 napja

Ismét jól kezdte a mérkőzést a Miskolc, így apránként, de tudatosan 10 pontos előnyt tudtak építeni (9-19). A fővárosi csapat a negyed végére szép egyéni megmozdulásokból felzárkózott (18-23).

• Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker!

Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker! • 10 napja

A sérült Szögi helyén remekül kezdett Takács, aki Drahossal karöltve jól és eredményesen mozgatta a miskolci csapatot. A védekezés sem ment rosszul a házigazdának, így a negyed végén jóval előrébb tartott a MEAFC (26-14).

• A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint

A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint • 15 napja

Ez év januárjában ülésezett a Miskolci Egyetem új összetételű Tudományos Tanácsa, amelynek egyik jelentős feladata és célja a Miskolci Egyetem nemzetközi láthatóságának növelése. Ennek egyik eszköze az ún. H-index, amely - mutatószámként – érzékelteti az adott személy tudományos-publikációs teljesítményét.

Rada János