Élményekben gazdag Gólyatábor a Miskolci Egyetemen

írta minap.hu, Kiss Viktor, 2016. augusztus 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A hagyományokhoz hűen az augusztus vége mindig egyet jelent a Gólyatáborral a miskolci campuson, melyet augusztus 21-24. között rendezett meg a Miskolci Egyetem Hallgatói és Doktoranduszhallgatói Önkormányzata.

Élményekben gazdag Gólyatábor a Miskolci Egyetemen

A gólyatábort minden évben azzal a céllal rendezik meg, hogy még a szorgalmi időszak előtt összebarátkozzanak a hallgatók, megismerjék a felsőbb éveseket, a campust és nem utolsó sorban a selmeci hagyományokat. Az idei táborra körülbelül hatszáz gólya jelentkezett.

A színes és változatos, programokban gazdag bALEKhét első estéjét Prof. Dr. Torma András rektor köszöntője nyitotta meg, majd másnap a kari programoké volt a főszerep, így többek között strandolás, könyvtárlátogatás, szakmai nap, kirándulás vagy gyárlátogatáson is részt vehettek a gólyák. A szerdai nap már az aktív mozgás jegyében telt, sportnapon ismerkedhettek meg egymással és a Miskolci Egyetemmel a leendő elsősök.

A legfontosabb szempont a tábor megszervezése során az volt, hogy a diákok kulturáltan, mégis önfeledten tudjanak szórakozni, minél több élményt és több tudást szerezzenek - nyilatkozta a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke.

Kiss Máté kiemelte, az intézményben mindenképpen egyedinek mondható a selmeci időkbe visszanyúló hagyományőrzés. - Nagyon fontos számunkra, hogy a résztvevők már itt találkozzanak ezekkel a Miskolci Egyetemi hagyományokkal, megismerjék és tovább öregbítsék azokat tanulmányi éveik során – emelte ki az elnök.

Az utolsó este egyértelmű fény- és csúcspontja a tűzijáték volt, melyet egy felejthetetlen záróbulival koronáztak meg az első éves gólyák.