Élményekben gazdag Gólyatábor a Miskolci Egyetemen

írta minap.hu, Kiss Viktor, 2016. augusztus 24–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A hagyományokhoz hűen az augusztus vége mindig egyet jelent a Gólyatáborral a miskolci campuson, melyet augusztus 21-24. között rendezett meg a Miskolci Egyetem Hallgatói és Doktoranduszhallgatói Önkormányzata.

Élményekben gazdag Gólyatábor a Miskolci Egyetemen

A gólyatábort minden évben azzal a céllal rendezik meg, hogy még a szorgalmi időszak előtt összebarátkozzanak a hallgatók, megismerjék a felsőbb éveseket, a campust és nem utolsó sorban a selmeci hagyományokat. Az idei táborra körülbelül hatszáz gólya jelentkezett.

A színes és változatos, programokban gazdag bALEKhét első estéjét Prof. Dr. Torma András rektor köszöntője nyitotta meg, majd másnap a kari programoké volt a főszerep, így többek között strandolás, könyvtárlátogatás, szakmai nap, kirándulás vagy gyárlátogatáson is részt vehettek a gólyák. A szerdai nap már az aktív mozgás jegyében telt, sportnapon ismerkedhettek meg egymással és a Miskolci Egyetemmel a leendő elsősök.

A legfontosabb szempont a tábor megszervezése során az volt, hogy a diákok kulturáltan, mégis önfeledten tudjanak szórakozni, minél több élményt és több tudást szerezzenek - nyilatkozta a Miskolci Egyetem Hallgatói Önkormányzatának elnöke.

Kiss Máté kiemelte, az intézményben mindenképpen egyedinek mondható a selmeci időkbe visszanyúló hagyományőrzés. - Nagyon fontos számunkra, hogy a résztvevők már itt találkozzanak ezekkel a Miskolci Egyetemi hagyományokkal, megismerjék és tovább öregbítsék azokat tanulmányi éveik során – emelte ki az elnök.

Az utolsó este egyértelmű fény- és csúcspontja a tűzijáték volt, melyet egy felejthetetlen záróbulival koronáztak meg az első éves gólyák.

• Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány

Szorosabbra fűzi szakmai kapcsolatát a Miskolci Egyetem és a Csillagpont Rádió Alapítvány • 5 napja

A Miskolci Egyetem társadalmi kötelezettségvállalásának célja erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása a gazdaság minden szereplőjével. Igazi Universitasként törekszik arra, hogy a régió stratégiai fontosságú partnereivel szorosabbra fűzze a kapcsolatát, így az új évben együttműködési megállapodást köt a Csillagpont Rádió Alapítvánnyal.

• Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban

Félezer ÖTT-s szerződés Borsodban • 50 napja

Aláírta szerződését az 500. területvédelmi tartalékos katona, Borsod-Abaúj-Zemplén megyében. A végzős egyetemista megszerzett tudását, a Magyar Honvédségen belül szeretné kamatoztatni, így a tartalékos rendszer után tervezi, hogy szerződéses katonaként marad a honvédségnél. Jelenleg beosztását keresik a rendszerben.

• Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak

Lélegeztetőgépet adományoz a Miskolci Egyetem a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Központi Kórház és Egyetemi Oktatókórháznak • 55 napja

A Miskolci Egyetem mindig kiemelt feladatának tartotta, hogy ahol térségnek szüksége van rá, ott segítsen. Ez a társadalmi szerepvállalás ösztönözte az intézmény rektorát, Prof. Dr. Horváth Zitát, hogy egy lélegeztetőgépet adományozzon a Borsod-Abaúj-Zemplén megyét és a régiót ellátó kórháznak.

• Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen

Élelmezési Világnap a Miskolci Egyetemen • 96 napja

Október 15-16., 19-20. a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. A campuson működő hallgatókból és oktatókból álló csoport, amely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Adománygyűjtő pontokat helyeznek ki a kampuszon és az Avasi TESCO áruházban (Miskolc, Mésztelep u. 1/a 3508).