A bajnokság 4. legjobb csapata lett a MEAFC!

írta Drahos Gábor, 2017. június 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A bronzéremről ugyan lemaradtunk, ám összességében sikeres szezont zártunk.

A bajnokság 4. legjobb csapata lett a MEAFC!

MEAFC-OSE-Lions 69-84 (17-18, 16-22, 17-21, 19-23)

NB I/B rájátszás a 3. helyért, Miskolc, Generali Aréna, 300 néző

Vezette: Pozsonyi László, Rácz Zsolt, Balogh Gyula.

MEAFC: Szögi (14), Drahos (5), Máté, Lippai (18), Price. Csere: Galló (11), Kopasz (6/6), Szepesi (6/6), Endrész (5), Takács (2), Orosz (2). Edző: Bene Szilárd.

Oroszlány: Rackley (14/3), Kiss (11/3), Kovács (17), Varga (10), Horváth (9). Csere:  Wehner (9), Tanács (7/3), Madár (3/3), Joó (2), Zsíros (2), Burai.

Bene Szilárd, vezetőedző: Gratulálok az Oroszlánynak, mindkét mérkőzésen jobban játszottak, megérdemelten lettek bronzérmesek. A pillanatnyi csalódottságon túl kell lépnünk, hiszen az elmúlt 40 év legjobb eredményét értük el ebben a szezonban. Itt szeretnék gratulálni a saját játékosainknak az egész éves teljesítményhez, amit a szezon előtt nem sokan gondoltak, hogy képesek leszünk rá. Tényezőkké váltunk az NBI/B csoportban, tiszteletet vívtunk ki az egyesületünknek, manapság igen jól cseng a MEAFC név. A szezon végeztével szeretnék köszönetet mondani az egyesületünk vezetésének, ill. a támogatóinknak, hogy egész évben nyugodt körülményeket biztosítottak a felkészülésünkhöz, továbbá külön köszönet a szurkolóinknak, akik egész évben buzdítottak minket és ezáltal arattunk közös győzelmeket.

• A kispadról érkező játékosok is felnőttek a feladathoz!

A kispadról érkező játékosok is felnőttek a feladathoz! • 2 napja

Máté három sikeres büntetőjével kezdődött a találkozó, majd Orliczki Marci szemfüles labdaszerzésének és kosarának tapsolhatott a sikerre éhes miskolci publikum. A MEAFC nagyon odafigyelt a védekezésre, a vendégekkel még az is megesett, hogy alapvonali bedobásból nem tudták játékba hozni a labdát.

• Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

Szögi sérülése döntőnek bizonyult! • 7 napja

Ismét jól kezdte a mérkőzést a Miskolc, így apránként, de tudatosan 10 pontos előnyt tudtak építeni (9-19). A fővárosi csapat a negyed végére szép egyéni megmozdulásokból felzárkózott (18-23).

• Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker!

Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker! • 7 napja

A sérült Szögi helyén remekül kezdett Takács, aki Drahossal karöltve jól és eredményesen mozgatta a miskolci csapatot. A védekezés sem ment rosszul a házigazdának, így a negyed végén jóval előrébb tartott a MEAFC (26-14).

• A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint

A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint • 13 napja

Ez év januárjában ülésezett a Miskolci Egyetem új összetételű Tudományos Tanácsa, amelynek egyik jelentős feladata és célja a Miskolci Egyetem nemzetközi láthatóságának növelése. Ennek egyik eszköze az ún. H-index, amely - mutatószámként – érzékelteti az adott személy tudományos-publikációs teljesítményét.

Rada János