Remekül sikerült Élő Adás

írta Tóth Evelin, 2017. június 14–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

1997-ben egy csoport fiatal Lutter Imre irányításával nekilátott színházat teremteni a Miskolci Egyetemen. Kisebb kihagyás után Potonyecz Fanni miskolci egyetemista és Nádasy Erika színművésznő vezetésével 2016-ban újra porondon az Egy Maszk.

Remekül sikerült Élő Adás

A drámaműhelyről már többször is írtunk, és a jövőben is fogunk, mert új távlatok nyíltak meg előttük. Az Északkelet Regionális Versmondó Egyesület és a Térerő Közösségi Alapítvány összefogása által az Egy Maszk Élő Adásra pályázott, és kiválasztásra került. Ez egy adománygyűjtő est volt, ahol a kiválasztott – idén három – civil szervezeteknek prezentáció keretén belül kellett felvázolnia, hogy mik a jövőbeli terveik, amelyekhez támogatásra van szükségük.

Az Erzsébet Fürdőben tartott est nagyon jó hangulatban telt, és mindegyik „ügy” rengeteg támogatással térhetett haza a nap végén. Az Egy Maszk megállíthatatlanul tör a köztudat felé, és nem csak az egyetemen. Most, hogy sikerült kihasználniuk egy ilyen lehetőséget, még nagyobbat álmodtak. Nézzük hát, hogy miféle tervekkel készülnek a maszkosok a következő tanévre!

Még mielőtt belefogna, Potonyecz Fanni, a kör vezetője leszögezi, hogy a drámaműhely célja kettős: kulturális és társadalmi.

- Kulturális, mert előadásainkkal érzéseket közvetítünk a művészeten keresztül, szórakoztatunk és elgondolkodtatunk. A rendhagyó irodalomórákkal, melyeket tervezünk, a gyerekekhez a verseket és a színdarabokat úgy vihetjük közelebb, hogy az magyarázzon egy élethelyzetet, hogy értsék és érezzék azokat, és ne egy kötelezően megtanult szövegnek tekintsék. Célunk, hogy úgy gondoljanak rájuk, azokat emberek írták különböző sorsokban, azok kitépett szívek.

Megemlíti azt is, hogy az Egy Maszk mindenki számára nyitva áll, szeretnék az elzárt Egyetemvárost összekötni Miskolc városával, egyfajta hídként szolgálna ehhez a társulat és az általuk rendezett programok. Emellett pedig minden korosztályt szeretnének megmozgatni, ezt pedig a fórumszínház ötletével kiviteleznék.

- Az Egy Maszk jelenlegi projektje céljául tűzte ki a fórumszínház szervezését a gimnáziumokban. A fórumszínház felépítése kezdetben bizalomjátékokkal és szituációs helyzetgyakorlatokkal indulna, majd aztán vagy az osztályt éppen érintő problémakört kezdenénk kibontani, amelyeket megbeszélünk, vagy hogyha ilyet nem tudnak mondani, ez esetben akkor érvényben lévő újságcikkeket dolgoznánk fel. A fórumszínház kitűnően alkalmas arra, hogy a színház módszereivel feloldódjanak olyan problémák, amik máshogy nem tudnak. A résztvevők konfliktuskezelési technikái, problémamegoldó képessége javul a csapatmunkával és a kreativitással. Ezek a technikák arra vannak kitalálva, hogy megtapasztaljuk, hogyan lehet a társadalmi érzékenységet növelni, belecsöppeni idegennek tűnő élethelyzetekbe. Az olyan középiskolások, akik csak mikrokörnyezetükkel találkoznak, azoknak ez a mindennapokból kiszakító és elgondolkodtató játék lehetőség arra, hogy fejlődjenek és játékosan váljanak társadalmi problémákat értő egyénekké.

De ez még nem minden! Több olyan művészeti estet is terveznek a közel jövőben, amilyen az idei évben a Maszkok éjszakája volt. Terveznek ünnepi előadásokat szépkorúak otthonában, és a legnagyobb vállalásuk egy Mini Színjátszó Fesztivál lesz. Ehhez más színjátszó társulatokat fognak felkeresni, akik majd ellátogatnak Miskolcra, és bemutatják saját darabjaikat, átadják tudásukat, tapasztalatukat, és szórakoztatják a miskolci közönséget.

Sok sikert kívánunk az Egy Maszk drámaműhely további tevékenységéhez, reméljük, mindent meg tudnak majd valósítani! A társulat pedig hálásan köszöni a Térerő Közösségi Alapítvány segítségét, támogatását a nagyobb céljaik megvalósításához.

• Együttműködéssel erősít a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem

Együttműködéssel erősít a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem • 2 napja

Egymást erősítő beiskolázási program kidolgozása és megvalósítása, a műszaki, informatikai valamint bionikai területen szoros együttműködés kialakítása és közös képzési lehetőségekről írt alá megállapodást a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem.

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 8 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

• Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem!

Hosszabbításban egy hajszálon múlt a győzelem! • 9 napja

Határozott védekezéssel és lendületes támadásokkal már a kezdést követően jelezte a MEAFC, hogy nyerni érkezett Veszprémbe (2-8). A harmadik percben a hetek óta egyre jobb formába lendülő Galló azonban egy ütközést követően a parkettán maradt.

• Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk!

Zsinórban harmadik győzelmünket arattuk! • 23 napja

Takács triplájával kezdődött a megegyező mérleggel (4 győzelem, 2 vereség) 3. és 4. helyen álló csapatok találkozója, majd kisvártatva Szögi és Máté is beköszönt távolról. Az eredményes hazai kezdést pontszegény, de annál nagyobb sebességű folytatás követte.

Rada János