Díjátadót tartott a MEAFC kosárlabda csapata!

írta Drahos Gábor, 2017. június 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Fiatal kosarasai elismerésével egybekötött évzáróval fejezte be idei szezonját a MEAFC kosárlabda szakosztályának utánpótlása. Az Egyetemi Körcsarnok tövében megtartott évzáró ünnepségen tíz korosztályban (1999-2008) hirdettek győztest.

Díjátadót tartott a MEAFC kosárlabda csapata!

„Úgy vélem, sikeres évet zárt a MEAFC utánpótlása, hiszen nem csupán létszámban bővült a bázisunk, de minden korosztályban sikerült remek eredményeket elérnünk. Kenguru és gyermek korosztályban „A” csapatunk az Országos Jamboree-ba jutott, serdülő „A” gárdánk a Kiemelt Bajnokságban állt helyt, kadett és junior legényeink pedig régiós bajnokként zártak. Gratulálok nem csupán játékosainknak, de edzőiknek is a rengeteg elvégzett munkáért” – emelte ki Drahos Gábor, a MEAFC utánpótlásának vezetője.

A klub edzőinek szavazatai alapján 2016/17-ben a MEAFC „Legjobb játékosa” és „Legtöbbet fejlődött játékosa” díját az alábbi játékosok érdemelték ki:

Legjobb játékos:

Horváth Péter (2008)

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 4 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

• Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián

Oktatói és hallgatói kitüntetések a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferencián • 8 napja

Idén is megújuló tartalommal és partnerekkel rendezték meg a 29. Nemzetközi Hegesztési Konferenciát május 24-26. között a Miskolci Egyetemen, a Magyar Hegesztési Egyesület, a Magyar Hegesztéstechnikai és Anyagvizsgálati Egyesülés, a Magyar Anyagvizsgálók Egyesülete, és a Magyar Roncsolásmentes Vizsgálati Szövetség együttműködésben.

• Kálmán Sándor chip tervező mérnök tartott előadást a Miskolci Egyetemen

Kálmán Sándor chip tervező mérnök tartott előadást a Miskolci Egyetemen • 13 napja

Május 16-án Kálmán Sándor chip tervező mérnök tartott előadást elsősorban informatikusok számára a Miskolci Egyetemen. Kálmán Sándor 1971-ben szerzett gépészmérnöki diplomát (GAM) az akkori Miskolci Egyetemen. A pályafutása során 22 elfogadott szabadalom kidolgozásában működött közre.

• Együttműködési megállapodás az OBA és a Gazdaságtudományi Kar között

Együttműködési megállapodás az OBA és a Gazdaságtudományi Kar között • 16 napja

A pénzügyi, közgazdasági képzést segítő együttműködési megállapodást kötött az Országos Betétbiztosítási Alap (OBA), valamint a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Kara.

Rada János