Díjátadót tartott a MEAFC kosárlabda csapata!

írta Drahos Gábor, 2017. június 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Fiatal kosarasai elismerésével egybekötött évzáróval fejezte be idei szezonját a MEAFC kosárlabda szakosztályának utánpótlása. Az Egyetemi Körcsarnok tövében megtartott évzáró ünnepségen tíz korosztályban (1999-2008) hirdettek győztest.

Díjátadót tartott a MEAFC kosárlabda csapata!

„Úgy vélem, sikeres évet zárt a MEAFC utánpótlása, hiszen nem csupán létszámban bővült a bázisunk, de minden korosztályban sikerült remek eredményeket elérnünk. Kenguru és gyermek korosztályban „A” csapatunk az Országos Jamboree-ba jutott, serdülő „A” gárdánk a Kiemelt Bajnokságban állt helyt, kadett és junior legényeink pedig régiós bajnokként zártak. Gratulálok nem csupán játékosainknak, de edzőiknek is a rengeteg elvégzett munkáért” – emelte ki Drahos Gábor, a MEAFC utánpótlásának vezetője.

A klub edzőinek szavazatai alapján 2016/17-ben a MEAFC „Legjobb játékosa” és „Legtöbbet fejlődött játékosa” díját az alábbi játékosok érdemelték ki:

Legjobb játékos:

Márkus Marcell (2006)

Oleár Ákos (2007)

Horváth Péter (2008)

• A kispadról érkező játékosok is felnőttek a feladathoz!

A kispadról érkező játékosok is felnőttek a feladathoz! • 2 napja

Máté három sikeres büntetőjével kezdődött a találkozó, majd Orliczki Marci szemfüles labdaszerzésének és kosarának tapsolhatott a sikerre éhes miskolci publikum. A MEAFC nagyon odafigyelt a védekezésre, a vendégekkel még az is megesett, hogy alapvonali bedobásból nem tudták játékba hozni a labdát.

• Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

Szögi sérülése döntőnek bizonyult! • 7 napja

Ismét jól kezdte a mérkőzést a Miskolc, így apránként, de tudatosan 10 pontos előnyt tudtak építeni (9-19). A fővárosi csapat a negyed végére szép egyéni megmozdulásokból felzárkózott (18-23).

• Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker!

Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker! • 7 napja

A sérült Szögi helyén remekül kezdett Takács, aki Drahossal karöltve jól és eredményesen mozgatta a miskolci csapatot. A védekezés sem ment rosszul a házigazdának, így a negyed végén jóval előrébb tartott a MEAFC (26-14).

• A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint

A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint • 13 napja

Ez év januárjában ülésezett a Miskolci Egyetem új összetételű Tudományos Tanácsa, amelynek egyik jelentős feladata és célja a Miskolci Egyetem nemzetközi láthatóságának növelése. Ennek egyik eszköze az ún. H-index, amely - mutatószámként – érzékelteti az adott személy tudományos-publikációs teljesítményét.

Rada János