Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

írta Sajtóközlemény, 2017. szeptember 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

„FŐNIX ME” – Megújuló Egyetem felsőoktatási intézményi fejlesztések a felsőfokú oktatás minőségének és hozzáférhetőségének együttes javítása érdekében EFOP 3.4.3-16-2016-00015

Miskolc, 2017. szeptember 11. – A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés, ahol többek között gépészmérnöki, egészségügyi gondozás és prevenció alapképzésre, anyagmérnöki alapszakra iratkozhattak be a hallgatók.

A „Főnix ME” középpontjában – többek között – a Miskolci Egyetem versenyképességének fokozása, képzéseihez és szolgáltatásaihoz való hozzáférés javítása; az intézmény szellemi potenciáljára alapozva a régióban jellemző társadalmi és területi hátrányok csökkentése, a diplomások arányának növelése, a fogyatékkal élők és hátrányos helyzetűek életminőségének, valamint munkaerőpiaci esélyeinek javítása áll.

A felsőoktatáshoz való könnyebb hozzáférés, valamint a hátrányos helyzetű régiók versenyképességének javítása érdekében a Miskolci Egyetem a 2017-es általános felvételi eljárás során két-két képzést hirdetett meg Sátoraljaújhelyen és Ózdon. Sátoraljaújhelyen közösségi felsőoktatási képzési központ létrehozásával az idei tanévben elindult a gépészmérnöki és az egészségügyi gondozás és prevenció alapszak, míg Ózdon telephely létesítésével szociális munka és anyagmérnöki alapszak keretében indult el az oktatás.

A felsőoktatási stratégia mentén, de a helyi munkaerőpiaci igények figyelembe vételéve, a teljes mértékben projektből finanszírozott képzésekre Ózdon és Sátoraljaújhelyen összesen 57 hallgató nyert felvételt és kezdhette el lakóhelyén, vagy ahhoz nagyon közel felsőfokú tanulmányait.

A felsőoktatási stratégia szerint az ország közösségi felsőoktatási képzési központjai elsősorban a hátrányos helyzetben lévő térségekben nyújtanak segítséget, ahol a felsőoktatási intézmények nagyobb távolsága miatt nehézségekbe ütközik a részvétel a felsőfokú oktatásban.

• A kispadról érkező játékosok is felnőttek a feladathoz!

A kispadról érkező játékosok is felnőttek a feladathoz! • 2 napja

Máté három sikeres büntetőjével kezdődött a találkozó, majd Orliczki Marci szemfüles labdaszerzésének és kosarának tapsolhatott a sikerre éhes miskolci publikum. A MEAFC nagyon odafigyelt a védekezésre, a vendégekkel még az is megesett, hogy alapvonali bedobásból nem tudták játékba hozni a labdát.

• Szögi sérülése döntőnek bizonyult!

Szögi sérülése döntőnek bizonyult! • 7 napja

Ismét jól kezdte a mérkőzést a Miskolc, így apránként, de tudatosan 10 pontos előnyt tudtak építeni (9-19). A fővárosi csapat a negyed végére szép egyéni megmozdulásokból felzárkózott (18-23).

• Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker!

Elmaradt hosszabbítás, elmaradt siker! • 7 napja

A sérült Szögi helyén remekül kezdett Takács, aki Drahossal karöltve jól és eredményesen mozgatta a miskolci csapatot. A védekezés sem ment rosszul a házigazdának, így a negyed végén jóval előrébb tartott a MEAFC (26-14).

• A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint

A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint • 13 napja

Ez év januárjában ülésezett a Miskolci Egyetem új összetételű Tudományos Tanácsa, amelynek egyik jelentős feladata és célja a Miskolci Egyetem nemzetközi láthatóságának növelése. Ennek egyik eszköze az ún. H-index, amely - mutatószámként – érzékelteti az adott személy tudományos-publikációs teljesítményét.

Rada János