Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

írta Halász Csenge, 2018. május 17–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

A Miskolci Egyetem Állam -és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

Tudományos konferencia a modern állam kihívásairól

A Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karának az Államtudományi Intézete, az Államtudományi Kutatóközpont és az MTA-Miskolci Akadémiai Bizottság Állam-és Jogtudományi Szakbizottság, Államtudományi Munkabizottsága május 10-én „A modern állam kihívásai” címmel tudományos konferenciát rendezett egyetemünkön.

A konferencián elhangzó tudományos előadások számos szempontból vizsgálat tárgyává tették azokat a jogi és társadalmi problémákat, amelyekre egy mai, modern államnak reflektálnia kell.

A rendezvényt Prof. Dr. Paulovics Anita intézetigazgató asszony köszöntő szavai nyitották meg, majd a tudományos prezentációk következtek.

Az első előadást Dr. Szalay Péter alkotmánybíró tartotta, őt követte Dr. Demjén Péter az Észak-Magyarországi Közigazgatási és Munkaügyi Regionális Kollégium vezetője, majd Dr. Lukács Irén a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal főigazgatója következett, ezt követően a konferencia délelőtti blokkját Dr. Olasz András a Nemzeti Adó és Vámhivatal Heves Megyei Adó és Vámigazgatósága igazgatóhelyettesének prezentációja zárt le.

Az ebédszünet után, a délutáni blokkban az Államtudományi Intézet oktatóinak az előadásai következtek. Így nem hiányoztak az alkotmányjogi, közigazgatási jogi, és pénzügyi jogi témájú prezentációk sem. Néhány példával élve, hallhattunk előadást az Alkotmánybíróság döntéseinek a személyiségi jogokra gyakorolt hatásáról, a területi közigazgatás szerepéről és jelentőségéről, az állatvédelem és a természetvédelem jogi kihívásairól, az elektronikus közigazgatás helyzetéről, a gyülekezési jogról és az eljárási alapjogok jelentőségéről, a pénzügyi rendszer jelenkori kihívásairól, valamint a közigazgatás és a politika kapcsolatáról is.

Összességében egy nagyon érdekes, releváns jogtudományi kérdéseket tárgyaló konferenciát sikerült megvalósítani. A modern állam kihívásai számos aspektusból új megvilágításba kerültek, a hallgatóság új információk birtokába jutott a bemutatott kutatási témák kapcsán, a résztvevőknek pedig értékes tudományos diskurzusra nyílt lehetőségük.

• Idén is vár a Kutatók Éjszakája

Idén is vár a Kutatók Éjszakája • 2 napja

A szeptember végi időszaknak immáron évek óta elengedhetetlen kelléke a Kutatók Éjszakája megrendezése. A rendezvény egy Európa-szerte lebonyolításra kerülő ingyenes eseménysorozat, amely a tudomány és a kutatói életpálya népszerűsítésére szolgál. Egyetemünkön szeptember 28-án (17-23h) rendezik meg.

• Miskolci Egyetemi Sportnap 2018

Miskolci Egyetemi Sportnap 2018 • 14 napja

A Miskolci Egyetem intézményi sportirodája idén is megszervezi 2018. szeptember 19-én a XIX. Miskolci Egyetemi Sportnapot, a hagyományok szerint kötelezően sporttal töltendő tanítás nélküli munkanap keretében.

• Véradás az Egyetemen!

Véradás az Egyetemen! • 19 napja

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.

• Öt éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Öt éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 58 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, több éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2018. július 25-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest közel 2 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

Rada János