Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

írta Halász Csenge, 2018. június 19–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete. Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti. Az Elnök Asszony köszöntőjében hangsúlyozta, hogy a felsőoktatásban dolgozóknak, különösen a vidéki egyetemeken, amellett, hogy szeretik a munkájukat, számos problémával kell szembenézniük. Többek között kiemelte a bérezés, a hallgatói létszámcsökkenés, és a fiatal kutatói lét nehézségeit.

Először Prof. Dr. Torma András rektor úr tartotta meg rövid előadását, amelyben rámutatott a Miskolci Egyetem által kínált előnyökre, amelyekből mind a dolgozók, mind a hallgatók részesülnek. Hangsúlyozta a selmeci diákhagyományok közösségteremtő erejét, a campus egyedülálló elhelyezkedését, a kiemelkedő tudományos diákköri tevékenységet, valamint az egyetemre érkező külföldi hallgatók növekvő létszámát, akik új erőforrást jelenthetnek az intézmény számára.

Ezt követően Dr. Horváth Zita, az Emberi Erőforrások Minisztériumának helyettes- államtitkára reagált az elhangzottakra, majd röviden felvázolta a felsőoktatás jelenlegi helyzetét, és a következő kormányzati ciklusban várható néhány kihívást. A felsőoktatást egy rendkívül széleskörű ágazatként írta le, amely e természetéből adódóan nehézzé teszi az egységes kormányzati intézkedések meghozatalát. Jelenleg körülbelül 15 ezer oktató és kutató dolgozik a felsőoktatás kötelékében, több mint 32 ezer hallgatónak biztosítva ezzel minőségi oktatást.

Az értelmiségi képzést kiemelt feladatként határozta meg, amely tekintetében az Európai Unió előírásai sem hagyhatók figyelmen kívül. A következő négy évre vonatkozóan realitásként értékelt a felsőoktatásban dolgozók bérezésének átgondolását és emelését.

A jelenlévőknek volt lehetőségük kérdéseket intézni a helyettes-államtitkár asszonyhoz, melyek után a rendezvényt Dr. Tőrös Szilárd, a FDSZ elnökének szavai zárták, aki felidézte a FDSZ június 1-én megjelent közleményét. Hangsúlyozta továbbá, az értelmiségiek társadalmon belüli jelentőségét, és felvázolta egy egységes bérezési struktúra lehetőségét is.

A rendezvény a végéhez ért, és lezárult a felsőoktatás különböző résztvevői közötti diskurzus. Ez az előadásokkal és kérdésekkel eltöltött pár óra is egyértelműen megmutatta, hogy égető szükség van az effajta párbeszédekre, amelyek a felsőoktatásban résztvevők helyzetének a javítását tűzik ki célul, elősegítve az utat egy innovatív és tudásalapú társadalom megvalósításához.

Fotók: Kiss Viktor

• Nemzeti Díjat nyert a Miskolci Egyetem minőségfejlesztési oktatási programja

Nemzeti Díjat nyert a Miskolci Egyetem minőségfejlesztési oktatási programja • 15 órája

Nemzeti Díjat nyert a Miskolci Egyetem minőségfejlesztési oktatási programja. A Nemzeti Zsűri döntése alapján az oktatási szférában működő szervezetek kategóriában egyedüliként a Miskolci Egyetem lett Nemzeti Díj-nyertes a „Teljes hallgatói életciklust lefedő tanulástámogatási rendszer a régió szolgálatában” elnevezésű pályázattal.

• Nemzetközi konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

Nemzetközi konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon • 4 napja

„Mediáció és Gazdasági Konfliktusok a Mediátor szerepe a Compliance intézkedéseknél” c. nemzetközi konferencián a téma német, román és magyar szakértői tartottak előadást, három témakör mentén megvitatva a felmerülő kérdéseket november 8-án az Állam- és Jogtudományi Karon.

• Az 1956-os forradalomra emlékeztünk

Az 1956-os forradalomra emlékeztünk • 15 napja

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 62. évfordulója alkalmából rendezett megemlékezést a Miskolci Egyetem október 19-én.

• Vegyészmérnök alapszak indul a Miskolci Egyetemen

Vegyészmérnök alapszak indul a Miskolci Egyetemen • 16 napja

2019 szeptemberétől már vegyészmérnököket is képeznek a Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Karán. A vegyészképzés népszerűsítése érdekében november 14-én a Miskolci Egyetem díszaulájában Vegyipari Pályaorientációs Napot rendeznek az általános- és középiskolás diákok számára.

Rada János