Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

írta Dr. Ormos Tamás, 2018. október 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Egyetemünk Bartók Béla Zeneművészeti Intézetének 50 esztendős Bösendorfer koncertzongorájának mechanikáját 2018 nyarán sikerült felújítani. A megújult zongorát Dr. Birtalan Zsolt és a BBZI növendékei egy koncert keretében mutatták be a nagyközönségnek a Zenepalotában. A felújítás költségeit a Rotary International két miskolci klubjának adományai fedezték.

Miskolci rotaristák segítségével újra szól a BBZI hangversenyzongorája

Miskolc Város első zeneiskolájának utódja ma a Miskolci Egyetem fenntartásában működik. Az oktatáshoz és koncertekhez elengedhetetlenül szükséges hangszerek beszerzése és javítása a Miskolci Egyetem költségvetésének terhére történik, ami a jelenlegi gyakorlat szerint sajnos az ideális feltételek megteremtéséhez nem elegendő. Az Intézet zenekarai több jótékonysági rendezvény szervezésével igyekeztek maguk megoldani a legsürgetőbb feladatokat, azonban ezek az erőfeszítések nem bizonyultak elégségesnek. A Rotary Club Miskolc-Tapolca tudomást szerezvén e gondokról – az Egyetem és az Intézet vezetésével történt konzultációt követően - úgy határozott, hogy az Intézet Bösendorfer hangversenyzongorájának mechanikai felújítását magára vállalja.

Koncert a Zenepalotában 2018.09.27-én.

A felújítás 2018 esztendő nyarán megtörtént, amely bruttó 750.000.- Forintba került. A Rotary Club Miskolc-Tapolca együttműködve a Rotary Club Miskolci Angyalok-kal három különböző forrásból – közel azonos arányban – teremtette elő a szükséges összeget. A 2018 évi Miskolci Becherovka Kocsonyafarsang látogatóinak adományai (amiért különleges kocsonyákat és az egyetemünk hagyományait követő Krampampulit kaptak ajándékba), a Rotary International alapítványa (The Rotary Foundation) 1000.- USD (District Grant) támogatása, valamint a hagyományos miskolctapolcai Rotary Anna-bál – amelyet ebben az évben Egyetemünk aulájában és üveg előcsarnokában rendeztek meg – együttesen adták a zongora felújításának fedezetét.

Rotary Anna-bál az Egyetemen

A Bartók Béla Zeneművészeti Intézet tanára Dr. Birtalan Zsolt, akinek ezúton is szívből gratulálunk DLA fokozatának közelmúltbeli sikeres megvédéséhez, növendékei közreműködésével nagysikerű koncert keretében virtuóz előadással „avatta fel” a megújult hangszert, 2018. szeptember 27-én a Zenepalotában. Műsoron volt: Frederic Chopin: Barcarolle (op. 60), és a h-moll szonáta (op. 58), Dr. Birtalan Zsolt előadásában, valamint Ludwig van Beethoven: g-moll cselló-zongora szonáta I-II tétele, amelyet Kun Alexandra csellón, és Harmati Benjámin zongorán adtak elő. (Facebook: „Rotary Club Miskolc-Tapolca”)

Rotarista stand a Miskolci Farsangon

Fotó: Dr. Apáti Pál
Dr. Ormos Tamás
Rotary Club Miskolc-Tapolca

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 22 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 26 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 53 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.