5 éves a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete

írta Uni-Miskolc, Kiss Viktor, 2018. október 31–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Október 11-én egész napos rendezvénnyel ünnepelte 5. születésnapját a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete. A rendezvénysorozat ünnepélyes plenáris üléssel kezdődött az egyetem Díszaulájában, ahol ünnepi köszöntők hangzottak el az intézet hallgatóinak, tanárainak műsorszámaival színesítve.

5 éves a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézete

Az intézetet a születésnap alkalmából több prominens személy is köszöntötte, a rendezvényen részt vett a Kínai Népköztársaság nagykövete, a Magyar Kormány és az Országgyűlés több képviselője, illetve Miskolc Megyei Jogú Város polgármestere. Az ünnepi plenáris ülés után a résztvevők megtekintették az intézetet, majd délután szakmai tanácskozásokkal folytatták a fórumot.

2013 őszén a HANBAN (Konfuciusz Intézetek Globális Központja), a Pekingi Vegyipari Egyetem (BUCT) és a Wanhua-BorsodChem Zrt. cégcsoport támogatásával jött létre az intézet azzal a céllal, hogy elősegítse a kínai-magyar kapcsolatokat, megismertesse a kínai nyelvet és kultúrát az egyetem diákjaival.

A Miskolci Egyetem hallgatói az intézetben ingyen tanulhatják a kínai nyelvet, elsajátíthatják az írásjeleket, számos kulturális programon vehetnek részt, és az így szerzett tudással még nagyobb eséllyel indulhatnak a munkaerőpiacon.

Az intézet az elmúlt öt évben az egyetem életének szerves részévé vált, de emellett aktívan részt vesz a kínai nyelv iránt érdeklődő közép- és általános iskolások, valamint a régió munkavállalóinak képzésében is.

Fotók: Kiss Viktor ©Copyright.

• A Miskolci Egyetem az innovációs házépítő világverseny élmezőnyében • 22 napja

A Miskolci Egyetem csapata 4 díjat nyert a Solar Decathlon Europe elnevezésű rangos, nemzetközi egyetemi hallgatók innovációs házépítő-versenyén.

• Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem

Hat éves rekordot döntött a Miskolci Egyetem • 26 napja

Tovább emelte népszerűségét a Miskolci Egyetem, immáron hat éves rekordot döntött a felvettek száma – derül ki a 2019. július 24-én közzétett ponthatárok első értékeléséből. A Miskolci Egyetemre felvett hallgatók száma a tavalyihoz képest több, mint 5 százalékkal emelkedett, amivel várhatóan a felsőoktatási intézmények között országosan is az élmezőnyben foglalunk helyet.

• Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen

Gyógypedagógiai képzés indul a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Újabb mérföldkőhöz érkezett a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karának megújulása: 2019-ben immár a gyógypedagógia (BA) alapszak is elrajtol a miskolci campuson. Az új alapképzés korszerű digitális tananyagokkal várja a jelentkezőket, akik akár állami ösztöndíjas férőhelyekre is pályázhatnak a pótfelvételi eljárás keretében.

• Valétálás a Miskolci Egyetemen

Valétálás a Miskolci Egyetemen • 53 napja

Fáklyás menettel, selmeci dalokat énekelve búcsúztak el az egyetemtől és a várostól a végzős hallgatók Miskolcon. Ünnepélyes keretek között, ünnepi beszédekkel kezdődött 2019. június 26-án 21 órakor a végzős miskolci egyetemisták búcsúünnepsége, a Szalamander.