Nemzetközi konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

írta Sajtóanyag, 2018. november 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

„Mediáció és Gazdasági Konfliktusok a Mediátor szerepe a Compliance intézkedéseknél” c. nemzetközi konferencián a téma német, román és magyar szakértői tartottak előadást, három témakör mentén megvitatva a felmerülő kérdéseket november 8-án az Állam- és Jogtudományi Karon.

Nemzetközi konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon
SAJTÓANYAG
„Mediáció és Gazdasági Konfliktusok a Mediátor szerepe
a Compliance intézkedéseknél” c. nemzetközi konferencia
Időpont: 2018. november 8.

A II. Német-Magyar Őszi Akadémia programsorozat keretében, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara, Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Interdiszciplináris Kutatóközpontja (AKIK), a Magyar Tudományos Akadémia Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Munkabizottsága, valamint a Steinbeis Beratungszentrum Wirtschaftsmediation szervezet által került megrendezésre - a Magyar Tudomány Ünnepe alkalmából - 2018. november 8-án a „Mediáció és gazdasági konfliktusok - A mediátor szerepe a compliance intézkedéseknél” című nemzetközi konferencia a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán.
A nemzetközi konferencia a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kara „Herbstakademie – „Őszi Akadémia” komplex nemzetközi szakmai program folytatása, tanulmánykötet megjelentetése és on-line folyóirat működtetése” c. programja keretében az Igazságügyi Minisztérium a jogászképzés színvonalának emelését célzó programjai keretében valósult meg.

A nemzetközi konferencián a téma német, román és magyar szakértői tartottak előadást, három témakör mentén megvitatva a felmerülő kérdéseket (I. Diagnózis – gazdaság és konfliktusok , II. A gazdasági viták kezelési, feloldási lehetőségei – a mediációtól a választottbíráskodásig, III. A compliance, mint a konfliktusok megelőzésének eszköze).
RA Bernhard Böhm LL.M. úr (ügyvéd, mediátor, ügyvezető, Steinbeis Beratungszentrum Wirtschaftsmediation - Stuttgart, Leipzig, Németország) a „Gazdasági mediáció a vállalatoknál a társadalmi fejlődés tükrében”, míg RA Georg Ulrich Gösswein LL.M. úr (ügyvéd, mediátor, választottbíró, Németország) a compliance németországi gyakorlatáról tartott előadást, amelyben a mediációt, mint a compliance dilemmából kivezető lehetséges utat vizsgálta meg. Dr. Diana Cirmaciu PhD dékánhelyettes asszony (ügyvéd, Nagyváradi Egyetem ÁJK, Románia) a compliance romániai gyakorlatát mutatta be.
A compliance témakörében előadók között köszönthettük Dr. Pista Balázs urat (vezető, Group Compliance & Ethics, MOL Csoport), aki a compliance hazai gyakorlatát tárta a résztvevők elő, valamint Dr. Smelka Máté Ferenc urat (compliance officer, Robert Bosch GmBH Adria Region), aki a technikai compliance kérdéskörét vizsgálta meg előadásában. Dr. Temesiné Dr. Gáspár Gabriella ügyvéd asszony (D§D Drótáru Ipari és Kereskedelmi Zrt) a gazdasági és munkaügyi konfliktusok gyakorlati kérdéseit állította fókuszba, Csemáné Dr. Váradi Erika PhD LLM (elnök, ME AKIK) az alternatív vitarendezés létjogosultsága gazdasági konfliktusokban témakörét, Dr. Pásztorné Dr. Erdős Éva PhD intézeti tanszékvezető asszony (ügyvéd, választottbíró, ME ÁJK) a választottbíráskodás kérdéskörét vizsgálta gyakorlati aspektusból, míg Dr. Jacsó Judit egyetemi docens asszony (mb. dékánhelyettes, ME ÁJK) a compliance alapfogalmairól tartott előadást.
A téma aktualitása és interdiszciplináris jellege számos szakma (így a jogászok, közgazdászok) és intézmény képviselői számára tudott értékes gyakorlati információkkal szolgálni a mediáció és a compliance témakörében. A több mint 35 éves múltra visszatekintő Miskolci Jogi Kar elkötelezett a gyakorlatorientált jogász képzés mellett. Meggyőződésünk, hogy ehhez a célhoz a nemzetközi konferencia, illetve az azt követő diskurzus is hozzá tudott járulni.
Fotók: ME Állam- és Jogtudományi Kar / facebook oldal.

• Jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon

Jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon • 33 napja

2019-ben a Miskolci Egyetemen rendezik meg a jubileumi 15. Nemzetközi Kortárs Hangon irodalmi pályázat eredményhirdető, díjkiosztó és kötetbemutató gáláját.

• Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok

Start ME Up!: Tizennégy millió forintos befektetésért versengtek a miskolci startupok • 46 napja

A Miskolci Egyetem, az INPUT Program, a BNL Start Inkubátorház, a Bay Zoltán Kutatóintézet és a Hiventures első ízben valósította meg a Start ME Up! elnevezésű ötletversenyt. A Miskolci Egyetemen november 28-29–én zajló kétnapos, szakmai felkészítéssel és 14 előadással egybekötött eseményen a résztvevők kidolgozhatták saját ötleteiket, egyúttal a helyi vállalatok kihívásaira is kereshettek innovatív megoldásokat.

• Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon

Szakmai Információs Nap a Műszaki Földtudományi Karon • 48 napja

Szakmai Információs Napot rendezett november 28-án a Miskolci Egyetem Műszaki Földtudományi Kara. A rendezvénnyel a kar hidat kívánt képezni a jelenlegi hallgatók (vagyis a jövő földtudományi mérnökei) és a kar ipari partnerei között.

• Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive • 55 napja

Együttműködési megállapodást írt alá a Miskolci Egyetem és az SEG Automotive miskolci gyáregysége november 19-én, melynek célja az erős és hatékony szakmai kapcsolatok fenntartása és kölcsönös előnyökön alapuló szakmai együttműködés formáinak meghatározása, munkaprogramok kidolgozása.

Rada János