Centenáriumi Konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

írta MEgazin, 2019. február 15–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és a MIJOG Egyesület Centenáriumi Konferenciát és Tradicionális Jogászbált szervezett a Miskolci Egyetemen január 25-én.

Centenáriumi Konferencia az Állam- és Jogtudományi Karon

Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Kar és a MIJOG Egyesület Centenáriumi Konferenciát és Tradicionális Jogászbált szervezett a Miskolci Egyetemen január 25-én.

A kiemelt események apropóját az adta, hogy éppen 100 éve költözött Miskolcra az Evangélikus Jogakadémia, amellyel Miskolc város első felsőoktatási intézménye lett.

A centenáriumi nap konferenciával kezdődött, ahol Trócsányi László igazságügyi miniszter előadásában kifejtette: a magyar jogászképzésnek úgy kell megfelelnie a 21. századi kihívásoknak, hogy nemzeti értékeit, hagyományait is megőrzi a nemzetközi környezetben.

A rendezvényről bővebben a MEgazin februári számában olvashattok!

Fotó: Kiss Viktor

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 4 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 13 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 14 napja

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 16 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.