Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

írta Kiss Viktor, 2019. április 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Március 21-én a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kormányhivatal Nyílt napot tartott egyetemisták részére, amely immár nyolc éves hagyományra tekint vissza.

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

A korábbi évek gyakorlatától eltérően idén a Gazdaságtudományi Kar mellett az Állam- és Jogtudományi Kar, a Gépészmérnöki és Informatikai Kar, az Egészségügyi Kar, valamint a Műszaki Földtudományi Kar (műszaki földtudományi alapszak, bánya- és geotechnikai mérnöki mesterszak, továbbá a környezetmérnöki alap- és mesterszak) diákjait várták.

Ebben az évben számos újítással készültek a szervezők, többek között igyekeztek olyan színes programokat összeállítani, amellyel a Miskolci Egyetem hallgatói minél változatosabb módon ismerhették meg a területi közigazgatás szervezetének felépítését, működését, feladatait, illetve bepillantást nyerhettek testközelből a kormányhivatal munkájába, ezáltal egy letisztult képet kaptak a hivatal egészét tekintve, ami a jövőben akár a munkahelyükként is szolgálhat.

„Akkor önök még nem is voltak az egyetem hallgatói, amikor elindult ez az együttműködés, és azóta minden évben igyekszünk megszervezni. Idén pedig annyi újítást is tettünk, hogy nemcsak általános ismereteket kapnak, hanem három kiemelt szakterületet is megismerhetnek” – fogalmazott köszöntőjében Demeter Ervin kormánymegbízott.

A köszöntőt követően dr. Gerőcs-Tóth Andrea, a megyei kormányhivatal főigazgatója előadásában szemléletesen mutatta be munkájukat és a hivatalt a mindennapokban, valamint három szakterületet emelt ki, a fogyasztóvédelmet, a gyámügyet és a munkavédelmet.

A kormányhivatal imázsfilmjének levetítését követően Nagy Tibor főosztályvezető az e-közigazgatást és a kormányablakokat ismertette, mint a modern közigazgatás ügyfélszolgálatát, melynek köszönhetően az ügyfelek több mint ezerötszáz ügykörben intézhetik el ügyeiket gyorsan és gördülékenyen. A törzshivatali előadások zárásaként Bubán Márton osztályvezető az információbiztonság szerepéről tartott prezentációját követően izgalmas kvízjátékon is részt vehettek az egyetemisták az ingyenesen letölthető Kahoot alkalmazáson keresztül. A játék nyertesei értékes nyereményekkel gazdagodtak.

A programok folytatásaként az érdeklődők megtekintették a Csizmadia köz épületében található kormányablakot, - ahol bárki élhetett az ügyfélkapu nyitás lehetőségével -, valamint a tavaly nyáron átadott kormányablakbuszt.

A délután folyamán a Népegészségügyi Főosztályon a laboratóriumi munkákba is bepillantást nyerhettek interaktív szemléltetések formájában az érdeklődő egészségügyis hallgatók.

Fotó: Kiss Viktor

• Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje

Rangos nemzetközi díjat nyert a Műszaki Földtudományi Kar „Grow Observatory” projektje • 4 napja

Jelentős elismerést kapott a Miskolci Egyetem részvételével futó nemzetközi Horizon 2020 kutatási pályázat, az Európai Földtulajdonosok Szövetsége (European Landowner’ Organization) „Land and soil management” díját ugyanis az idén a „Grow Observatory” projekt kapta.

• Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny

Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny • 13 napja

2019. március 28-29-én a Miskolci Egyetem Állam-és Jogtudományi Karán megrendezésre került az első Országos Miskolci Jogi Disputa Verseny.

• Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak

Kormányhivatali nyílt napot tartottak egyetemistáknak • 14 napja

• Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával

Interjú Dr. Szabó-Tóth Kingával • 16 napja

Dr. Szabó-Tóth Kinga szociológussal, az Alkalmazott Társadalomtudományok Intézetének vezetőjével, nemzetközi dékánhelyettessel ültünk le beszélgetni az oktatási módszertanokról, a hallgatóság bevonásáról, az intézet megújulásáról.