Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

írta Engel Dennis, 2019. október 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.
Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek - néhány magyar miatt Néhány magyar embernek köszönhetően október közepe felé minden évben világszerte megünneplik ezt a napot! Lehet, hogy sokan még nem tudják, és nem is hallottak arról, hogy az Élelmezési Világnapot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Az Élelmezési Világnap célja az, hogy felhívja a figyelmet a szegénység és az éhezés problémájára!

Október 16-án, 17-én, és 18-án 9.00-14.00 a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. Kampuszunkon működik egy hallgatókból és oktatókból álló csoport, mely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen 2004-ben kezdte meg a működését az Auburni Egyetemen (Alabama, USA) az ENSZ Világélelmezési programjával együttműködve. Az UFWH munkájába mára már közel 300 egyetemi kampusz kapcsolódott be világszerte.

Az UFWH alapvető célja az, hogy kidolgozzon és életbe léptessen egy akciótervet a hallgatóknak és a tanároknak, amely az egyetem közösségét arra ösztönzi, hogy erőfeszítéseket tegyen az éhezés megszüntetésére. A Miskolci Egyetem UFWH csoportja a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szervezetével közösen segíti azokat a térségünkben élő rászorulókat, akik éheznek, és segítségre van szükségük. Október 16. és 18. között önkéntesek tartós élelmiszert fognak gyűjteni a kampusz főbejáratánál, a galériánál, és a rácsos büfé bejárata. Nem kell sokat adományozni, mert sok kicsi sokra megy! A Magyar Vöröskereszt helyi szervezete biztosítja azt, hogy az adományok eljussanak a segítségre szoruló emberekhez. Az adományként felajánlott tartós élelmiszerek szavatossági ideje legalább 3 hónap legyen! Is felhívjuk minden kedves adományozónk figyelmét, hogy jelen szórólapra az adományok leadása után igazoló pecsét kérhető. A lepecsételt szórólap ellenében az élelmiszergyűjtés napjain (2019. október 16-án, 17-én, és 18-án.) az egyetem főépületében található Beli Dinerben és az Uni-Hotel található Uni-Cafében minden üdítő, tea és kávé árából 10% kedvezmény kapható.

ÉS HOGYAN HOZHATÓ KAPCSOLATBA MAGYARORSZÁG AZ ÉLELMEZÉSI VILÁGNAPPAL?

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezete (FAO) 1979-ben döntött úgy, hogy október 16. lesz az Élelmezési Világnap. Ez a dátum emlékeztet arra is, hogy 1945-ben ezen a napon alakult meg a FAO. Azon az 1979-ben megrendezett konferencián, ahol az Élelmezési Világnapról szóló nyilatkozatot először tárgyalták, a dr. Romány Pál, korábbi mezőgazdasági miniszter által vezetett magyar delegáció javasolta, hogy az egész világon tartsák meg ezt a napot.

Itt van ez a nap! Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek—részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-án, 17-én, és 18-án!

• TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15)

TIBES KONCERT AZ EGYETEMEN (10.15) • 11 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű zenész, dalszerző-rapper az Alvajárók ébredése és egyéb nagysikerű dalok szerzője, előadója október 15-én koncertet ad a ROCKWELL KLUB előtti szabadtéri színpadon. Gyere te is, ott a helyed! Belépés:INGYENES!

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 12 napja

• Észak Állásbörze

Észak Állásbörze • 13 napja

Másodszor rendezték meg a Miskolci Egyetemen az Észak Állásbörze, amely a tavalyihoz hasonló sikert hozott: a többtucatnyi munkát kínáló cég, vállalkozás standjait sok százan keresték fel. Sokan már munkaszerződés konkrét ígéretével távoztak az állásbörzéről, mások több kedvező ajánlat közül választhatnak majd.

• Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen

Katonai Toborzóiroda nyílt a Miskolci Egyetemen • 27 napja

Szeptember 16-án a Magyar Honvédség átadta a Miskolci Egyetemen kialakított toborzóirodáját, ahol folyamatosan várják a katonai szolgálati formák iránt érdeklődőket.