Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

írta Engel Dennis, 2019. október 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.
Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek - néhány magyar miatt Néhány magyar embernek köszönhetően október közepe felé minden évben világszerte megünneplik ezt a napot! Lehet, hogy sokan még nem tudják, és nem is hallottak arról, hogy az Élelmezési Világnapot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Az Élelmezési Világnap célja az, hogy felhívja a figyelmet a szegénység és az éhezés problémájára!

Október 16-án, 17-én, és 18-án 9.00-14.00 a Miskolci Egyetem is részt vesz ezen a fontos eseményen. Kampuszunkon működik egy hallgatókból és oktatókból álló csoport, mely csatlakozott az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen (Universities Fighting World Hunger or UFWH) nevű nemzetközi mozgalomhoz. Az Egyetemek Harca az Éhezés Ellen 2004-ben kezdte meg a működését az Auburni Egyetemen (Alabama, USA) az ENSZ Világélelmezési programjával együttműködve. Az UFWH munkájába mára már közel 300 egyetemi kampusz kapcsolódott be világszerte.

Az UFWH alapvető célja az, hogy kidolgozzon és életbe léptessen egy akciótervet a hallgatóknak és a tanároknak, amely az egyetem közösségét arra ösztönzi, hogy erőfeszítéseket tegyen az éhezés megszüntetésére. A Miskolci Egyetem UFWH csoportja a Magyar Vöröskereszt Borsod-Abaúj-Zemplén megyei Szervezetével közösen segíti azokat a térségünkben élő rászorulókat, akik éheznek, és segítségre van szükségük. Október 16. és 18. között önkéntesek tartós élelmiszert fognak gyűjteni a kampusz főbejáratánál, a galériánál, és a rácsos büfé bejárata. Nem kell sokat adományozni, mert sok kicsi sokra megy! A Magyar Vöröskereszt helyi szervezete biztosítja azt, hogy az adományok eljussanak a segítségre szoruló emberekhez. Az adományként felajánlott tartós élelmiszerek szavatossági ideje legalább 3 hónap legyen! Is felhívjuk minden kedves adományozónk figyelmét, hogy jelen szórólapra az adományok leadása után igazoló pecsét kérhető. A lepecsételt szórólap ellenében az élelmiszergyűjtés napjain (2019. október 16-án, 17-én, és 18-án.) az egyetem főépületében található Beli Dinerben és az Uni-Hotel található Uni-Cafében minden üdítő, tea és kávé árából 10% kedvezmény kapható.

ÉS HOGYAN HOZHATÓ KAPCSOLATBA MAGYARORSZÁG AZ ÉLELMEZÉSI VILÁGNAPPAL?

Az ENSZ Élelmezésügyi és Mezőgazdasági Világszervezete (FAO) 1979-ben döntött úgy, hogy október 16. lesz az Élelmezési Világnap. Ez a dátum emlékeztet arra is, hogy 1945-ben ezen a napon alakult meg a FAO. Azon az 1979-ben megrendezett konferencián, ahol az Élelmezési Világnapról szóló nyilatkozatot először tárgyalták, a dr. Romány Pál, korábbi mezőgazdasági miniszter által vezetett magyar delegáció javasolta, hogy az egész világon tartsák meg ezt a napot.

Itt van ez a nap! Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek—részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-án, 17-én, és 18-án!

• Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján

Számos jelenlegi és egykori oktatónk kapott kitüntetést Miskolc város napján • 9 napja

Régi hagyomány, hogy május 11-én, Miskolc város napján a város kitüntetésekkel ismeri el a miskolci polgárok és szervezetek kiemelkedő munkáját. Az idei kitüntetettek között kiemelkedően sok, 11 fő nem csak a városnak, de egyetemünknek is egykori vagy jelenlegi polgára.

• Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában

Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában • 11 napja

A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara a jelenlegi veszélyhelyzetben a társadalmi felelősségvállalás jegyében - az önkéntes hallgatói segítő munkán túl – közvetítő szerepet is vállal a civil szervezetek között.

• A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás

A járványügyi helyzetben is folyamatos a toborzás • 27 napja

A Magyar Honvédség a koronavírus járvány miatt egyik napról a másikra munkájukat vesztett embereknek is szeretne alternatívát kínálni.

• Egy miskolci az első százezerben...

Egy miskolci az első százezerben... • 56 napja

A Magyar Tudomány 2020. februári számában Gimesi Júlia beszámol a PLOS Biology című lapban 2019 őszén publikált elemzésről, aminek csatolmányában néven nevezik a „világ 100.000 legjobb kutatóját”. Az adatbankban találunk egyéb miskolci vonatkozásokat is.