Társadalmi innováció és felelősségvállalás – T-Modell Junior

írta Varga Krisztina, 2017. június 7–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A társadalmi innováció kérdéseivel foglalkozó T-Modell folytatásaként, a Nemzeti Tehetségprogram keretében megvalósuló T-Modell Junior projekt általános célja a tehetséges hallgatók felkészítése és bevonása a Miskolci Egyetem társadalmi felelősségvállalásként végzett társadalmi innovációs szolgáltatásaiba.

Társadalmi innováció és felelősségvállalás – T-Modell Junior

A projekt hozzájárul az egyéni társadalmi felelősségvállalást támogató kompetenciák és hálózati kapcsolatok erősödéséhez, miközben közvetlenül hasznosítható közösségi eredményeket is eredményez.

Az elmúlt közel egy év során számos szakmai tevékenység zajlott le. Többek között megrendezésre került a VII. „Periféria” LHH Nyári Egyetem, ahol a résztvevők 4 napon keresztül bővítették ismereteiket a társadalmi vállalkozások témakörében, terepmunkát végeztek, előadásokat hallgattak. 2016 őszén a Miskolci Egyetem Gazdaságtudományi Karának hallgatói a Susánszky János, illetve a „Margó” esettanulmány megoldó és készítő versenyen mérték össze tudásukat más egyetemek csapataival. 2017-ben több szakmai kirándulás, egy konferencia és egy diáktalálkozó színesítette a programot. Ezek közül kiemelendő a „Nyelvében él a társadalom” mottóval megrendezett Alkalmazott Nyelvészeti Tanszékek 8. Országos Találkozója (2017. április 27-28.), és a Nemzetközi Nyelvész Diáktalálkozó, aminek a 2017. május 11-13. közötti 25. GeSuS konferencia adott otthont . A projekt zárására 2017. június 14-én, egy Társadalmi Innovációs Nap formájában kerül sor, melynek meghívóját a következő oldalon találják az érdeklődők: http://nemzetkozi-gazdalkodas.hu/T-Modell.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Együttműködéssel erősít a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem

Együttműködéssel erősít a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem • 2 napja

Egymást erősítő beiskolázási program kidolgozása és megvalósítása, a műszaki, informatikai valamint bionikai területen szoros együttműködés kialakítása és közös képzési lehetőségekről írt alá megállapodást a Pázmány Péter Katolikus Egyetem és a Miskolci Egyetem.

• Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés • 8 napja

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

• Ösztöndíj

Ösztöndíj • 27 napja

Minden szerdán délben egyenruhás emberek gyülekeznek a III. előadó környékén. Utána jártunk mi is történik ekkor egyetemünkön. A katonai egyenruha már messziről felismerhető, így sejtettük hová kell fordulnunk, hogy felvilágostást kapjunk.

• Miskolci Törvényszék cikkíró pályázata

Miskolci Törvényszék cikkíró pályázata • 34 napja

A Miskolci Törvényszék Elnöke 2017. évben a „dr. Csillám István emlékév” részeként első alkalommal – de hagyományteremtő jelleggel – cikkíró pályázatot hirdet .

Rada János