A bajnokság 4. legjobb csapata lett a MEAFC!

írta Drahos Gábor, 2017. június 12–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A bronzéremről ugyan lemaradtunk, ám összességében sikeres szezont zártunk.

A bajnokság 4. legjobb csapata lett a MEAFC!

MEAFC-OSE-Lions 69-84 (17-18, 16-22, 17-21, 19-23)

NB I/B rájátszás a 3. helyért, Miskolc, Generali Aréna, 300 néző

Vezette: Pozsonyi László, Rácz Zsolt, Balogh Gyula.

MEAFC: Szögi (14), Drahos (5), Máté, Lippai (18), Price. Csere: Galló (11), Kopasz (6/6), Szepesi (6/6), Endrész (5), Takács (2), Orosz (2). Edző: Bene Szilárd.

Oroszlány: Rackley (14/3), Kiss (11/3), Kovács (17), Varga (10), Horváth (9). Csere:  Wehner (9), Tanács (7/3), Madár (3/3), Joó (2), Zsíros (2), Burai.

Bene Szilárd, vezetőedző: Gratulálok az Oroszlánynak, mindkét mérkőzésen jobban játszottak, megérdemelten lettek bronzérmesek. A pillanatnyi csalódottságon túl kell lépnünk, hiszen az elmúlt 40 év legjobb eredményét értük el ebben a szezonban. Itt szeretnék gratulálni a saját játékosainknak az egész éves teljesítményhez, amit a szezon előtt nem sokan gondoltak, hogy képesek leszünk rá. Tényezőkké váltunk az NBI/B csoportban, tiszteletet vívtunk ki az egyesületünknek, manapság igen jól cseng a MEAFC név. A szezon végeztével szeretnék köszönetet mondani az egyesületünk vezetésének, ill. a támogatóinknak, hogy egész évben nyugodt körülményeket biztosítottak a felkészülésünkhöz, továbbá külön köszönet a szurkolóinknak, akik egész évben buzdítottak minket és ezáltal arattunk közös győzelmeket.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint

A Miskolci Egyetem volt és jelenlegi oktatóinak és kutatóinak személyes H-indexe a Google Scholar személyes profilok szerint • 15 napja

Ez év januárjában ülésezett a Miskolci Egyetem új összetételű Tudományos Tanácsa, amelynek egyik jelentős feladata és célja a Miskolci Egyetem nemzetközi láthatóságának növelése. Ennek egyik eszköze az ún. H-index, amely - mutatószámként – érzékelteti az adott személy tudományos-publikációs teljesítményét.

• Energetikusaink hazahozták a vándorkupát!

Energetikusaink hazahozták a vándorkupát! • 17 napja

2018. február 1-4. között rendezte meg a Magyar Energetikai Társaság Ifjúsági Tagozata a Magyar Energetikus Hallgatók III. Találkozóját, amelyen a Miskolci Egyetem energetikai mérnök hallgatói képviselték intézményünket, valamint sikeresen elnyerték rendezvény vándorkupáját.

• Gyakornokokat vár az Egyetem a Miskolci Roma Szakkollégiumból

Gyakornokokat vár az Egyetem a Miskolci Roma Szakkollégiumból • 26 napja

A Miskolci Görögkatolikus Cigány Szakkollégium 2016-ban indította el gyakornoki programját, elsőként a szenior szakkollégisták körében. Ez a program lehetőséget ad a fiataloknak, hogy saját szakterületüknek megfelelően olyan feladatokat végezzenek együttműködő partnereinknél, amelyekben majdani szakmájuk gyakorlati oldalát is megismerhetik. A program a 2018-as évben megújításra, valamint egy egyetemi projekt kapcsán fellendítésre kerül. Erről nyilatkozott Dr. Szabó-Tóth Kinga alprojekt vezető, Makkai László igazgató és Somosi Ágnes gyakornoki koordinátor.

• Ha most pályázatol, ősszel már álmaid országában tanulhatsz

Ha most pályázatol, ősszel már álmaid országában tanulhatsz • 31 napja

Nem igaz, hogy csak a legtehetősebb fiatalok tanulhatnak külföldön. A Campus Mundi programban akár 350.000 Ft ösztöndíjat is kaphatsz havonta, és a világ szinte bármelyik országába kiutazhatsz néhány hónapra. Tévhitek és tények a külföldi tanulásról.

Rada János