Versmondó és verséneklő verseny a Váci Dunakanyar Színházban

írta Sajtóanyag , 2016. november 9–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

November 12-ig lehet jelentkezni az idei Kaleidoszkóp VersFesztivál versenyeire, amik a Váci Dunakanyar Színházban zajlanak e hónap végén. Az 56-os forradalom tiszteletére forradalmi versekkel, Shakespeare évfordulóján pedig szonettmondással és énekléssel szállhatnak versenybe kicsik és nagyok egyaránt.

Versmondó és verséneklő verseny a Váci Dunakanyar Színházban

Versmondó és verséneklő verseny

a Váci Dunakanyar Színházban!

Az 1956-os forradalom és szabadságharc 60. évfordulóján „Forradalom - Forr a dalom”, Shakespeare halálának 400. évéhez érkezvén "A Szonett dicsérete" címmel rendeznek vers- és prózamondó, verséneklő, valamint szonetténeklő és szonettmondó versenyt a Magyar Versmondók Egyesülete és társszervezetei a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében. Mindkét verseny nyitott valamennyi korosztály számára, határon innen és túlról.

A Magyar Versmondók Egyesülete, az Északkelet-magyarországi Regionális Versmondó Egyesülettel és a Váci Dunakanyar Színházzal együttműködve - a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében - meghirdeti A SZONETT DICSÉRETE című versenyt és találkozót versmondók, valamint verséneklők részére - tisztelegve és emlékezve a 400 éve elhunyt zseniális drámaíróra és költőre, William Shakespeare-re.

Nevezési feltételek:

Kötelező Shakespeare valamelyik szonettjének megszólaltatása.

Szabadon választott a magyar és a világirodalom (műfordítás) bármely szonett műfajában született alkotása.

Ugyancsak a Kaleidoszkóp VersFesztivál keretében hirdetjük meg a FORRADALOM - FORR A DALOM című versenyt és találkozót vers- és prózamondók, valamint verséneklők részére, emlékezve az 1956-os forradalom és szabadságharc eseményeire és hőseire.

Nevezési feltételek:

A verseny résztvevői a magyar és a világirodalom (műfordítás) alkotásaiból bármely olyan verset, prózát, prózarészletet választhatnak, amely az 1956-os forradalom és szabadságharcról szól, illetve arról emlékezik meg.

Mindkét versengést két kategóriában és két feldolgozási formában hirdetjük meg.

Versmondóknak: Ifjúsági: 14-18 éves korcsoportban, Felnőtt: 19. évtől

Verséneklőknek: életkori kategória megjelölése nélkül

A november 25-től 27-ig zajló VersFesztivál számos más kulturális programot is tartogat: a Váci Dunakanyar Színházban lesz egyebek mellett a magyarországi bemutatója az Első Magyar Versszínház amerikai turnéról visszatért Szabadnak születtem című előadásának, Pankotay Péter és Lutter Imre közreműködésével. Újszerű 56-os versszínházi performanszt mutat be a Magyar Versmondók Egyesülete fiatal társulata Mindig új élet lesz a vérből... címmel, Bakos-Kiss Gábor, a Nemzeti Színház művészének rendezésében.

A Kávészünet zenekar slam poetryvel ötvözött lemezbemutató koncertet ad, Presser Gábor, Dusán és Demjén Ferenc dalszövegeiből készült önálló estjével fellép R. Kárpáti Péter, a nyíregyházi Móricz Zsigmond Színház művésze, Pregitzer Fruzsina pedig Mécs László költő tanár életművéből válogatva ad elő pódiumi estet. Kiállítás nyílik az 1956-os eseményekhez kapcsolódó költészeti alkotások nyomán, és aNemzeti VERSeny versfilmes műveiből, versklipjeiből is láthat válogatást a közönség.

Mellékelten küldjük a két verseny felhívását, emellett a versenyekről és a fesztiválprogramokról a www.versfesztival.hu oldalon tájékozódhatnak az érdeklődők.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél!

Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél! • 1 órája

Már szeptember óta tartanak Ausztrália területein az erdőtüzek, amelyek eddig 20 emberéletet és több mint 1500 otthont követelt. Ezenkívül még 28 embert nyilvánítottak eltűntnek és több mint 480 millió állat pusztult el az elmúlt pár hónapban. Ausztrália most a közösségi média segítségét kéri.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Csaba Tibor (Tibes) interjú

Csaba Tibor (Tibes) interjú • 33 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű dalszerző-rapper fiatalkorában megtapasztalta milyen a gyorsan jött hírnév, ami idővel a boldogság helyett a földre küldte, élete legmélyebb korszakát eredményezve. Egy beszélgetés azonban mindent megváltoztatott az életében. Hogy mi is hangzott el ott? erről és más érdekességekről olvashattok az alábbi vele készült interjúból.

• Kortárs Hangon 2020

Kortárs Hangon 2020 • 42 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem 16. éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A magyar felsőoktatásban teljesen egyedülálló hallgatói tehetséggondozás elsődleges célkitűzése; a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló fiataloknak egyik fontos anyanyelvápoló fórumaként tudjon lehetőséget biztosítani tehetséges egyetemistáknak.