Hulladékcsökkentési hét a Miskolci Egyetemen

írta uni-miskolc, 2016. november 22–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Hulladékcsökkentési hét a Miskolci Egyetemen

Idén campusunk is csatlakozott az Európai Hulladékcsökkentési Hét elnevezésű kezdeményezéshez, amelynek keretében az egyetemen működő MEgreen környezetvédelmi öntevékeny hallgatói csoport, a ME-HÖK és a Magyar Környezeti Nevelési Egyesület Miskolci Egyetemi Hulladékcsökkentési Hét elnevezéssel környezetvédelmi rendezvénysorozatot szervez. Az eseménysorozat megnyitóját november 21-én (hétfőn) tartották a főbejárati üveg előcsarnokban.

A szervezők 4 napon keresztül az egyetemünkön tartandó különféle aktivitásokkal szeretnének rávilágítani a hulladékcsökkentés és a szelektív hulladékgyűjtés fontosságára.

A rendezvénysorozat plakátja ITT tekinthető meg.

FONTOS: A november 24-én (csütörtökön) 9.00 és 13.00 óra között tartandó előadásokat az V. előadóban (A/1. épület magasföldszint 3-4. ajtó) fogják megtartani

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Külföldi Erasmus Ösztöndíj pályázati lehetőség a 2018/19. tanév 2. félévre!

Külföldi Erasmus Ösztöndíj pályázati lehetőség a 2018/19. tanév 2. félévre! • 4 napja

Továbbra is van lehetőség külföldi Erasmus Ösztöndíjat megpályázni a 2018/19. tanév 2. félévére!

• Szeretnél TDK-ra jelentkezni, de nem tudod, kinél érdeklődj? - Gyere el rendezvényünkre!

Szeretnél TDK-ra jelentkezni, de nem tudod, kinél érdeklődj? - Gyere el rendezvényünkre! • 4 napja

A Hallgatói Kiválósági és Konzultációs Központ április 18-án, szerdán 11 órakor tartja tájékoztató TDK előadását a Fintelligence Pénzügyi Oktatási Központban (A/4, 3. emeleti üvegterem).

• Dub FX is ritmust lép az idei EFOTT-on

Dub FX is ritmust lép az idei EFOTT-on • 6 napja

Az ausztrál utcazenész már szinte hazajár Magyarországra, de rajongói el is várják ezt tőle. A folyamatosan új és így megunhatatlan zenét komponáló Dub FX 2018. július 10-16. között az EFOTT-on lép majd újra színpadra olyan világhírű fellépők mellett, mint John Newman, Jessie J, Lost Frequencies és a Volbeat. A páratlan nemzetközi felhozatal mellett természetesen a hazai kedvencekről sem feledkeznek meg a szervezők – sőt az idén a vártnál hamarabb közzétették a fellépők névsorát.

• Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop

Nemzetközi hegesztő szakmérnöki workshop • 27 napja

A nemzetközi hegesztő szakmérnöki képzést gondozó Anyagszerkezettani és Anyagtechnológiai Intézet a hegesztéskor felmerülő kockázatok kezelésével kapcsolatos szakmai napot szervezett március 23-án az RMWF projekt keretében.

Rada János