Idén is nagy érdeklődés kísérte a Miskolci Egyetem Nyílt Napjait

írta Sajtóanyag, Kiss Viktor, 2016. december 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Az ország számos pontjáról is érkeztek középiskolások a Miskolci Egyetem december 1-én és 2-án megrendezett Nyílt Napjára, melyet idén is nagy érdeklődés kísért. A két nap alatt több mint kétezer pályaválasztás előtt álló diák vett részt a legkorszerűbb technológiákat bemutató laboratóriumi programokon, látványórákon és a karok bemutatkozó előadásain.

Idén is nagy érdeklődés kísérte a Miskolci Egyetem Nyílt Napjait

Az ország számos pontjáról - Békéscsabáról, Pécsről, Kaposvárról és Győrből is - érkeztek középiskolások a Miskolci Egyetem december 1-2. között megrendezett Nyílt Napjára.

A középiskolások pályaorientációját nagyban segítette az a mintegy 30 vállalati kiállító és ipari partner, akik duális képzéssel és gyakornoki programokkal várják a Miskolci Egyetem leendő hallgatóit, akik különösen a duális képzések iránt mutattak nagy érdeklődést. A rendezvény azonban nem lett volna teljes sztárfellépők nélkül, a csütörtöki napon az érdeklődők ByeAlex-el találkozhattak, aki köztudottan a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karán végzett, és a fellépését követő beszélgetésen elárulta, hogy soha nem volt olyan jó dolga, mint amikor miskolci egyetemista volt.

A Nyílt napok vidám zárásaként pénteken a Dumaszínházból érkező, miskolci származású Bellus István humorista szórakoztatta a résztvevőket.

A legszerencsésebb középiskolások nem csak sok új információval, pozitív benyomással, hanem a kiállító cégek által felajánlott és tombolán kisorsolt ajándékcsomagokkal is gazdagodhattak.

Tekintsétek meg a rendezvény második napján készült képriportot:

Fotó: Kiss Viktor

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 17 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 113 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.

• Ösztöndíj lehetőség | Stipendium mentor • 119 napja

A HÖOK Stipendium Hungaricum Mentorhálózata és a Miskolci Egyetem SHSN felvételt hirdet a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal Magyarországra érkező hallgatók integrációs, kortárs segítői feladatellátására a 2019/2020-es tanévre vonatkozóan.

• Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen • 349 napja

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.