Idén is nagy érdeklődés kísérte a Miskolci Egyetem Nyílt Napjait

írta Sajtóanyag, Kiss Viktor, 2016. december 3–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Az ország számos pontjáról is érkeztek középiskolások a Miskolci Egyetem december 1-én és 2-án megrendezett Nyílt Napjára, melyet idén is nagy érdeklődés kísért. A két nap alatt több mint kétezer pályaválasztás előtt álló diák vett részt a legkorszerűbb technológiákat bemutató laboratóriumi programokon, látványórákon és a karok bemutatkozó előadásain.

Idén is nagy érdeklődés kísérte a Miskolci Egyetem Nyílt Napjait

Az ország számos pontjáról - Békéscsabáról, Pécsről, Kaposvárról és Győrből is - érkeztek középiskolások a Miskolci Egyetem december 1-2. között megrendezett Nyílt Napjára.

A középiskolások pályaorientációját nagyban segítette az a mintegy 30 vállalati kiállító és ipari partner, akik duális képzéssel és gyakornoki programokkal várják a Miskolci Egyetem leendő hallgatóit, akik különösen a duális képzések iránt mutattak nagy érdeklődést. A rendezvény azonban nem lett volna teljes sztárfellépők nélkül, a csütörtöki napon az érdeklődők ByeAlex-el találkozhattak, aki köztudottan a Miskolci Egyetem Bölcsészettudományi Karán végzett, és a fellépését követő beszélgetésen elárulta, hogy soha nem volt olyan jó dolga, mint amikor miskolci egyetemista volt.

A Nyílt napok vidám zárásaként pénteken a Dumaszínházból érkező, miskolci származású Bellus István humorista szórakoztatta a résztvevőket.

A legszerencsésebb középiskolások nem csak sok új információval, pozitív benyomással, hanem a kiállító cégek által felajánlott és tombolán kisorsolt ajándékcsomagokkal is gazdagodhattak.

Tekintsétek meg a rendezvény második napján készült képriportot:

Fotó: Kiss Viktor

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél!

Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél! • 2 napja

Már szeptember óta tartanak Ausztrália területein az erdőtüzek, amelyek eddig 20 emberéletet és több mint 1500 otthont követelt. Ezenkívül még 28 embert nyilvánítottak eltűntnek és több mint 480 millió állat pusztult el az elmúlt pár hónapban. Ausztrália most a közösségi média segítségét kéri.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 28 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Csaba Tibor (Tibes) interjú

Csaba Tibor (Tibes) interjú • 34 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű dalszerző-rapper fiatalkorában megtapasztalta milyen a gyorsan jött hírnév, ami idővel a boldogság helyett a földre küldte, élete legmélyebb korszakát eredményezve. Egy beszélgetés azonban mindent megváltoztatott az életében. Hogy mi is hangzott el ott? erről és más érdekességekről olvashattok az alábbi vele készült interjúból.

• Kortárs Hangon 2020

Kortárs Hangon 2020 • 44 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem 16. éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A magyar felsőoktatásban teljesen egyedülálló hallgatói tehetséggondozás elsődleges célkitűzése; a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló fiataloknak egyik fontos anyanyelvápoló fórumaként tudjon lehetőséget biztosítani tehetséges egyetemistáknak.