Szociális munka alapszakot indít az egyetem Sárospatakon

írta Sajtóközlemény, 2017. január 26–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A Miskolci Egyetem és a Sárospataki Református Teológiai Akadémia közös képzésként az országban egyedülálló, keresztyén gyökerekre építő szociális munka alapszakot indít 2017 szeptemberében Sárospatakon.

Szociális munka alapszakot indít az egyetem Sárospatakon

Az országban egyedülálló módon a Sárospataki Református Teológiai Akadémia és a Miskolci Egyetem közös képzésként szociális munka alapszakot indít 2017 szeptemberében. A szociális munka keresztyén gyökereinek megerősítésével a képzés az érték- és felelősségalapú szemlélet képviseletét tűzi ki célul.

Az általános ismereteken kívül a jelentkezők két specializáció közül választhatnak, hogy bővebb ismereteket szerezhessenek a kapcsolati erőszak témakörében, vagy a munkanélküliekkel folytatott szociális munka területén. A képzés gyakorlatorientált, a gyakorlatokban a hagyományos konzervatív értékrendet és a magas szakmai színvonalat a Magyar Ökumenikus Segélyszervezet segít megteremteni és garantálni. A levelező képzési forma lehetővé teszi, hogy olyanok is jelentkezhessenek, akik munka mellett szánják rá magukat ismereteik bővítésére.

A képzés időtartama 7 félév, melynek végén a Sárospataki Református Teológiai Akadémia és a Miskolci Egyetem közös diplomát állít ki, amellyel a végzett hallgatók számos területen helyezkedhetnek el, többek között szociális és gyermekvédelmi területen, iskolákban vagy a bűnmegelőzés területén. Jelentkezni lehet állami ösztöndíjas helyekre akár határon túlról is, az önköltséges hallgatók számára pedig a képzés díja 150.000Ft/félév, melyhez az egyházi szolgálatban állóknak támogatást biztosítunk. A képzés nem hitéleti képzésként indul, így minden tekintetben az állami felsőoktatási felvételi eljárás rendje érvényes. A jelentkezés a felvi.hu honlapján lehetséges.

Diploma után
A végzett hallgatók szociális és gyermekvédelmi területeken, iskolákban, az egészségügyben, a bűnmegelő- zés területén, állami, egyházi, magán és civil szervezeteknél, a szociális igazgatás területein, illetve szociális projektek, stratégiák készítése területén egyaránt megtalálhatják számításaikat. A továbbtanulni vágyók számos, elsősorban bölcsészet-, társadalom- és gazdaságtudományi mesterképzésre léphetnek tovább diplomájukkal.

Érettségi követelmények
Az alábbi vizsgák közül kettőt kell választani, az érettségi tárgyak közül legalább egyet emelt szinten kell teljesíteni.: magyar nyelv és irodalom vagy matematika vagy társadalomismeret vagy történelem vagy egy idegen nyelv: angol, francia, német, olasz, orosz, spanyol. Akik 2005 előtt érettségiztek, kétféleképpen vizsgázhatnak: vagy bejelentkeznek vizsgaközpontba és leteszik az emelt szintű érettségit, vagy egyetemi vizsgát tesznek.

Aki felsőfokú oklevéllel rendelkezik, a felvételi pontszámot ez alapján számítjuk ki a következő módon. A pontszámítás alapja a megszerzett felsőfokú oklevél minősítése: - 5 (jeles, kiváló, kitüntetéses) minősítés esetén 400 pont; - 4 (jó) minősítés esetén 370 pont; - 3 (közepes) minősítés esetén 340 pont; - 2 (elégséges) minősítés esetén 310 pont.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

az utolsó 4 cikk • összesen 177 cikkből

  • Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat

    Kortárs Hangon 2023 Nemzetközi Irodalmi pályázat • 684 napja

    Az Eszterházy Károly Egyetem már 19. éve szervezi a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi Pályázatot, melyen a határainkon túli egyetemek magyar hallgatói is többször sikeresen szerepeltek. A nemzetközi irodalmi pályázat vers és kispróza műfajban kínál lehetőséget tehetséges hallgatóknak. A pályázat célkitűzése, hogy a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló egyetemi hallgatóknak anyanyelvápoló tehetséggondozó fórumot biztosítsanak.

  • Magánegyetemként működik tovább a Miskolci Egyetem

    Magánegyetemként működik tovább a Miskolci Egyetem • 1629 napja

    Költségvetési szerv helyett magánegyetemként látja el közfeladatait a Miskolci Egyetem 2020. augusztus 1-től, ami rugalmasabb működést és a versenyképesség növelését teszi lehetővé.

  • A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel

    A Miskolci Toborzó Iroda május 21-én szünetel • 1647 napja

    A Miskolci Toborzó Iroda tájékoztatja a lakosságot, hogy május 21-én, csütörtökön szünetel az ügyfélfogadás. Péntektől a szokásos nyitvatartási időben (H-CS: 8:00-15:30, P:8:00-12:00) várjuk a honvédelem iránt érdeklődőket a Miskolci Toborzó Irodában (Miskolc, Hatvanötösök útja 2.)

  • Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában

    Sajtómeghívó - Védőmaszkok átadása a Viola Időskorúak Otthonában • 1654 napja

    A Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara a jelenlegi veszélyhelyzetben a társadalmi felelősségvállalás jegyében - az önkéntes hallgatói segítő munkán túl – közvetítő szerepet is vállal a civil szervezetek között.

Megjelenik havonta

5000 példányban

Felelős kiadó

Prof. Dr. Horváth Zita rektor

Főszerkesztő

Konyári György

Szerkesztő

Berényi Barbara

Képszerkesztő

Kiss Viktor

Angol nyelvi lektor

Oláh Zsófia

Korrektor

Szenderák Bence

Munkatársak

Berényi Barbara, Balázs Zsófia, Fülöp Petra, Hedrich László, Kiss Viktor, Kecsmár Gergő, Molnár Balázs, Rada János, Venczel-Tóth Evelin, Zsiga Bianka, Smolnicki Szilárd, Oláh Zsófia, Siroki Andrea, Somoskői Dóra

ISSN

2064-3691

Tel.

06-70-866-4618, 06-46-565-111/18-30