Kiváltották a miskolci Zenepalota PPP-konstrukcióját

írta Sajtóközlemény, 2017. január 26–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Január 25-én az elmúlt években PPP-konstrukcióban felújított Zenepalotában tartott sajtótájékoztatón jelentették be, hogy az Emberi Erőforrások Minisztériuma forrásokat biztosít az egyetem számára az előnytelen PPP-konstrukció kiváltására. A most bejelentett megállapodás a jövőben jelentős megtakarításokat fog eredményezni a Miskolci Egyetem számára.

Kiváltották a miskolci Zenepalota PPP-konstrukcióját

Jelentős terhektől mentesül a Miskolci Egyetem

2016 decemberében PPP-konstrukció kiváltásáról írt alá szerződést Dr. Deák Csaba, a Miskolci Egyetem kancellárja Palkovics László oktatásért felelős államtitkárral. A Zenepalotához kötődő megállapodás a jövőben jelentős megtakarításokat fog eredményezni a Miskolci Egyetem számára.

Az ME Bartók Béla Zeneművészeti Intézet képzésének otthont adó impozáns, neobarokk stílusban épült és eredetileg 1927-ben átadott Zenepalotát 2009-ben nyilvánították műemlékké, és ekkor kezdődött meg a felújítása is, amely 2011-re fejeződött be. Az épület több mint 1 milliárd Ft értékű rekonstrukciója azonban ún. PPP (magántőke bevonásával közfeladat ellátása)-konstrukció keretében valósult meg, ami később kedvezőtlennek bizonyult, és komoly terheket rótt a Miskolci Egyetemre: a felújítás költségét is magukba foglaló éves bérleti-szolgáltatási díjak súlyosan megterhelték az intézmény költségvetését.

A hátrányos következmények természetesen országszerte jelentkeztek a PPP-konstrukciók összefüggésében. Ennek megfelelően a Miskolci Egyetem mellett további 11 felsőoktatási intézmény PPP-konstrukciójának kiváltásához, szolgáltatási jogviszonyának idő előtti lezárásához biztosított forrásokat a kormányzat az Emberi Erőforrások Minisztériumán keresztül a 2016-os évben.

A Miskolci Egyetem elmúlt éveit pénzügyi szempontból stabilizálódás, megerősödés jellemezte: a likviditási problémák megszűntek, az intézmény gazdálkodása harmonikus pályára állt, a decemberben aláírt megállapodás folytán pedig a jövőben még több forrás juthat a fejlődésre, a fejlesztésekre – mondta el Dr. Deák Csaba kancellár, aki szerint a Zenepalota PPP-konstrukciójának decemberi kiváltása méltó záróakkordja volt a 2016-os évnek.

Prof. Dr. Torma András rektor rámutatott, hogy a magánszféra bevonásán alapuló PPP-projektek esetében jellemzően a magánszféra járt jól, az állami szférára azonban súlyos terheket róttak a konstrukciók, majd megjegyezte, örömére szolgál, hogy rektori ciklusa idején több megörökölt probléma végére sikerült pontot tenni. Mind a rektor, mind pedig a kancellár köszönetét fejezte ki a felsőoktatási kormányzat felé. A fenntartót Dr. Solti Péter, az EMMI miniszteri biztosa képviselte a sajtótájékoztatón, aki elmondta: a kormány a jövőben is folytatni tervezi a PPP-konstrukciók kiváltását a felsőoktatásban.

Rada János
Fotók: Kiss Viktor

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél!

Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél! • 11 órája

Már szeptember óta tartanak Ausztrália területein az erdőtüzek, amelyek eddig 20 emberéletet és több mint 1500 otthont követelt. Ezenkívül még 28 embert nyilvánítottak eltűntnek és több mint 480 millió állat pusztult el az elmúlt pár hónapban. Ausztrália most a közösségi média segítségét kéri.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Csaba Tibor (Tibes) interjú

Csaba Tibor (Tibes) interjú • 33 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű dalszerző-rapper fiatalkorában megtapasztalta milyen a gyorsan jött hírnév, ami idővel a boldogság helyett a földre küldte, élete legmélyebb korszakát eredményezve. Egy beszélgetés azonban mindent megváltoztatott az életében. Hogy mi is hangzott el ott? erről és más érdekességekről olvashattok az alábbi vele készült interjúból.

• Kortárs Hangon 2020

Kortárs Hangon 2020 • 42 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem 16. éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A magyar felsőoktatásban teljesen egyedülálló hallgatói tehetséggondozás elsődleges célkitűzése; a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló fiataloknak egyik fontos anyanyelvápoló fórumaként tudjon lehetőséget biztosítani tehetséges egyetemistáknak.