Tavaszi szelek fújnak a Miskolci Egyetemen

írta Rada János , 2017. március 31–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A Tavaszi Szél Konferencia a hazai tudományos élet mára hagyományos, egyszers-mind rangos eseménye, mely során fiatal, még a doktori fokozat-szerzés előtt álló kutatók mutatják be legújabb tudományos eredményeiket. A magyar doktorandusz-hallgatók éves konferenciájának 2017. március 31-től április 2-ig a Miskolci Egyetem ad otthont.

Tavaszi szelek fújnak a Miskolci Egyetemen

A Doktoranduszok Országos Szövetsége (DOSz) 2017-ben immár 20. alkalommal szerve­zi meg a „fiatal magyar kutatók és doktoranduszok világtalálkozóját”, amelynek idén a Miskolci Egyetem lesz a házigazdája. A konferencia országos jelentőségét az is jól példáz­za, hogy a három napos rendezvényen 20 tudományos szekcióban és 52 alszekcióban mintegy 550 fiatal kutató fog előadást tartani. A magyar ill. angol munkanyelven meghirde­tett, unikális konferencia, melynek fővédnöke Prof. Dr. Pálinkás József, a Nemzeti Kutatá­si, Fejlesztési és Innovációs Hivatal elnöke, a doktorandusz-hallgatók és a doktorjelöltek mellett a legtehetségesebb mesterszakos hallgatók jelentkezését is várta.

A DOSz jelmondatához („Közösség a tudományért”) híven jelen esemény céljai között is szerepel, hogy az – fórumot teremtve a fiatal kutatók számára – a közösség épüléséhez is hozzájáruljon. Ahogy a Miskolci Egyetemet is tudományos sokszínűség jellemzi, úgy a Tavaszi Szél során is a legkülönfélébb tudományterületekkel foglalkozó fiatal kutatók oszt­ják meg egymással gondolataikat, és építhetnek egymással gyümölcsöző kapcsolatokat.

A konferencián természetesen a Miskolci Egyetem fiatal kutatói is szerepelni fognak, hiszen a Műszaki Földtudományi, a Műszaki Anyagtudományi, a Gépészmérnöki és Infor­matikai, az Állam- és Jogtudományi, a Gazdaságtudományi, valamint a Bölcsészettudo­mányi Karon egyaránt működik doktori iskola és PhD képzés, ami Északkelet-Magyaror­szág vezető felsőoktatási intézményének tudományos kiválóságát is igazolhatja.

A Miskolci Egyetem rövid időn, pontosabban egy héten belül másodjára fogad be rangos, országos szinten jelentős tudományos rendezvényt: az Országos Tudományos Diákköri Konferencia Állam- és Jogtudományi Szekciójának, ill. Kémiai és Vegyipari Szekciójának ülései idén ugyanis szintúgy a miskolci campuson zajlanak le. A Miskolci Egyetem tehát továbbra is jelentékeny, központi szerepet játszik Magyarország tudományos életében.

Fotó: Végh Csaba (minap.hu)

KÖZÉRDEKŰ: ajánló