Országos döntőben a Miskolci Egyetem kosárcsapata!

írta Drahos Gábor, 2017. április 11–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Idegenben is legyőzték a Sopront, így kettős sikerrel jutott Final Four-ba a MEAFC!

Országos döntőben a Miskolci Egyetem kosárcsapata!

1.  mérkőzés 2017.04.05. 20:30

MEAFC-SMAFC-NYME 72-70 (20-9, 24-18, 17-29, 11-14)

Egyetemi Bajnokság, Rájátszás, 1. mérkőzés.

Miskolc, Generali Aréna.

Vezette: Lengyel Ádám, Vaszi Ádám.

MEAFC: Takács (5/3), Orosz (12/6), Kopasz (10/3), Galló (18), Lippai (23). Csere: Orliczki B. (2), Szepesi (2), Horvát. Edző: Drahos Gábor.

Sopron: Horváth (12/3), Nagy (20/9), Forrai (17/9), Tukovics (2), Berneczei (17/6). Csere: Szegedi (2), Oláh. Edző: Meszlényi Róbert.

Drahos Gábor, vezetőedző: Remek ritmusban kezdtünk, ám a harmadik negyedben nagyon elkapta a fonalat a Sopron. Öt akkori triplájuk nagy lendületet adott a játékuknak. Becsülettel küzdöttünk, így a végén ismét megszereztük az előnyt. Sok hibával dolgoztunk, amiket hétfőn igyekszünk majd itthon hagyni.

2.  mérkőzés, 2017.04.10. Sopron, 19:45

SMAFC-NYME-MEAFC 58-62 (23-7, 14-20, 14-16, 7-19)

Egyetemi bajnokság, Rájátszás 2. mérkőzés. Sopron, Krasznai Ferenc Sportcsarnok.

Vezette: Hernitz Balázs, Rokob Krisztián.

Sopron: Horváth (13), Forrai (15/6), Nagy (6/3), Tukovits (4), Berneczei (20/3). Csere: Oláh, Pongrácz. Edző: Meszlényi Róbert.

MEAFC: Takács (14/6), Orosz (10/6), Szepesi (13/9), Kopasz (4), Lippai (12). Csere: Galló (9), Orliczki M., Jurányi. Edző: Drahos Gábor.

Drahos Gábor, vezetőedző: Borzasztó büszke vagyok a fiúkra, mert ebben az igen kemény és kiegyensúlyozott párharcban az idő előrehaladtával egyre hidegebb fejjel tudtak egymásért, egyre komolyabban kosárlabdázni. Nem mostanában volt, amikor a Miskolc legutóbb Final Four-ba jutott, így még vidámabb dolog most elszánt MEAFC kosarasnak lenni! Takács Anyuka győzelemért járó rántotthúsaiért is nagyon hálásak vagyunk, már-már gesztenyés süteményi magasságokban voltak!

Továbbjutott kettős győzelemmel a MEAFC!

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél!

Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél! • 2 órája

Már szeptember óta tartanak Ausztrália területein az erdőtüzek, amelyek eddig 20 emberéletet és több mint 1500 otthont követelt. Ezenkívül még 28 embert nyilvánítottak eltűntnek és több mint 480 millió állat pusztult el az elmúlt pár hónapban. Ausztrália most a közösségi média segítségét kéri.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 27 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Csaba Tibor (Tibes) interjú

Csaba Tibor (Tibes) interjú • 33 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű dalszerző-rapper fiatalkorában megtapasztalta milyen a gyorsan jött hírnév, ami idővel a boldogság helyett a földre küldte, élete legmélyebb korszakát eredményezve. Egy beszélgetés azonban mindent megváltoztatott az életében. Hogy mi is hangzott el ott? erről és más érdekességekről olvashattok az alábbi vele készült interjúból.

• Kortárs Hangon 2020

Kortárs Hangon 2020 • 42 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem 16. éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A magyar felsőoktatásban teljesen egyedülálló hallgatói tehetséggondozás elsődleges célkitűzése; a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló fiataloknak egyik fontos anyanyelvápoló fórumaként tudjon lehetőséget biztosítani tehetséges egyetemistáknak.