Együttműködés az Egészségügyi Kar és a Cigány Szakkollégium között

írta Sajtóközlemény, 2017. április 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Együttműködés az Egészségügyi Kar és a Cigány Szakkollégium között

Együttműködés a hátrányos helyzetű fiatalok egészségügyi diplomához segítése érdekében

Április 26-án kiegészítő együttműködési megállapodást írt alá a Görögkatolikus Egyetemi és Főiskolai Kollégium Cigány Szakkollégiuma és a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara. Az egyetem részéről Prof. Dr. Torma András rektor és Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán, a Miskolci Egyházmegye részéről Dr. Orosz Atanáz megyéspüspök, a Görögkatolikus Cigány Szakkollégium részéről pedig Makkai László püspöki helynök, igazgató írta alá a megállapodást.

Az egyetemmel immár öt éve fennálló együttműködés kiegészítésének célja a beiskolázási tevékenység kölcsönös segítése, valamint a hátrányos helyzetű hallgatók felsőoktatásban történő tanulmányainak támogatása mindkét aláíró fél részéről. A Szakkollégium ösztöndíjakkal, kollégiumi elhelyezéssel, illetve felzárkóztató programokkal, az Egészségügyi Kar pedig mentori tevékenységgel vállalja a diákok támogatását. Az együttműködő felek kölcsönösen biztosítják egymás számára az esélyegyenlőséggel kapcsolatos programokon, rendezvényeken történő részvételt annak érdekében, hogy a roma származású és hátrányos helyzetű hallgatók érdekei megfelelő hangsúlyt kapjanak az egészségtudományi képzési területen. Az Egészségügyi Karon képzett hallgatók lelki és szakmai felkészítésében is szerepet vállalhat a Kollégium azzal a céllal, hogy az egészségügy terén elhelyezkedő fiatalok minél elkötelezettebb szakemberekként kerüljenek ki az intézményből.

A halmozottan hátrányos helyzetű térségekben – mint amilyen az észak-magyarországi régió is – különösen fontos, hogy jelen legyenek a diplomás egészségügyi szakemberek, akiknek a képzését a régióban kizárólag a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara tudja biztosítani.

Az egészségügyi szempontból is elmaradott térségek felemelkedésének és fejlődésének kulcsa a helyi szokásokat és körülményeket jól ismerő, helyi elköteleződésű, jól képzett szakemberek, egy értelmiségi réteg kinevelése. A Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán végzett védőnők, gyógytornászok, radiográfusok, egészségturizmus-szervezők valamint labordiagnosztikai analitikusok jellemzően a régióban helyezkednek el, így nagyban hozzájárulnak a lakosság testi-lelki egészségi állapotának, életminőségének javításához.

Az esélyegyenlőség biztosítása és a felzárkóztatás elősegítése a többségi-kisebbségi együttélés, az integráció záloga. Jelen kiegészítő megállapodás ezen társadalmi elvárásokhoz és igényekhez illeszkedik azáltal, hogy az Egészségügyi Kar és a Görögkatolikus Cigány Szakkollégium együttesen vállalja a hátrányos helyzetből induló tehetséges fiatalok képzését és támogatását.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába! • 4 napja

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

• Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött • 8 napja

A Terplán Zénó professzorról elnevezett, a műszaki karok reformprogramja félidejéhez érkezett. Eddig 60 fiatal oktató és kutató kapott anyagi támogatást szakmai előrehaladásához. Közülük többen tudományos fokozatot szereztek, vagy a támogatás segítségével teljesítették a fokozatszerzésükhöz szükséges kritériumokat, nemzetközileg is minősített tudományos cikket írtak, miközben aktívan részt vettek a hallgatók sikeres tanulmányi előrehaladásának támogatásában, és tökéletesítették nyelvtudásukat.

• Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen • 10 napja

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

• „Duális képzés – a sikeres anyagmérnök karrier kezdete”

„Duális képzés – a sikeres anyagmérnök karrier kezdete” • 13 napja

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara harmadik évfolyamán indítja duális képzését, országos lefedettségű partnerhálózatával. A 2017/18-as tanévben 12 partnervállalat összesen 18 elsőéves anyagmérnököt vett fel duális képzésre.

Rada János