Együttműködés az Egészségügyi Kar és a Cigány Szakkollégium között

írta Sajtóközlemény, 2017. április 28–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Együttműködés az Egészségügyi Kar és a Cigány Szakkollégium között

Együttműködés a hátrányos helyzetű fiatalok egészségügyi diplomához segítése érdekében

Április 26-án kiegészítő együttműködési megállapodást írt alá a Görögkatolikus Egyetemi és Főiskolai Kollégium Cigány Szakkollégiuma és a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara. Az egyetem részéről Prof. Dr. Torma András rektor és Dr. Kiss-Tóth Emőke dékán, a Miskolci Egyházmegye részéről Dr. Orosz Atanáz megyéspüspök, a Görögkatolikus Cigány Szakkollégium részéről pedig Makkai László püspöki helynök, igazgató írta alá a megállapodást.

Az egyetemmel immár öt éve fennálló együttműködés kiegészítésének célja a beiskolázási tevékenység kölcsönös segítése, valamint a hátrányos helyzetű hallgatók felsőoktatásban történő tanulmányainak támogatása mindkét aláíró fél részéről. A Szakkollégium ösztöndíjakkal, kollégiumi elhelyezéssel, illetve felzárkóztató programokkal, az Egészségügyi Kar pedig mentori tevékenységgel vállalja a diákok támogatását. Az együttműködő felek kölcsönösen biztosítják egymás számára az esélyegyenlőséggel kapcsolatos programokon, rendezvényeken történő részvételt annak érdekében, hogy a roma származású és hátrányos helyzetű hallgatók érdekei megfelelő hangsúlyt kapjanak az egészségtudományi képzési területen. Az Egészségügyi Karon képzett hallgatók lelki és szakmai felkészítésében is szerepet vállalhat a Kollégium azzal a céllal, hogy az egészségügy terén elhelyezkedő fiatalok minél elkötelezettebb szakemberekként kerüljenek ki az intézményből.

A halmozottan hátrányos helyzetű térségekben – mint amilyen az észak-magyarországi régió is – különösen fontos, hogy jelen legyenek a diplomás egészségügyi szakemberek, akiknek a képzését a régióban kizárólag a Miskolci Egyetem Egészségügyi Kara tudja biztosítani.

Az egészségügyi szempontból is elmaradott térségek felemelkedésének és fejlődésének kulcsa a helyi szokásokat és körülményeket jól ismerő, helyi elköteleződésű, jól képzett szakemberek, egy értelmiségi réteg kinevelése. A Miskolci Egyetem Egészségügyi Karán végzett védőnők, gyógytornászok, radiográfusok, egészségturizmus-szervezők valamint labordiagnosztikai analitikusok jellemzően a régióban helyezkednek el, így nagyban hozzájárulnak a lakosság testi-lelki egészségi állapotának, életminőségének javításához.

Az esélyegyenlőség biztosítása és a felzárkóztatás elősegítése a többségi-kisebbségi együttélés, az integráció záloga. Jelen kiegészítő megállapodás ezen társadalmi elvárásokhoz és igényekhez illeszkedik azáltal, hogy az Egészségügyi Kar és a Görögkatolikus Cigány Szakkollégium együttesen vállalja a hátrányos helyzetből induló tehetséges fiatalok képzését és támogatását.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen • 204 napja

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

• Véradás az Egyetemen!

Véradás az Egyetemen! • 229 napja

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.

• Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára!

Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára! • 248 napja

Érdekel a fotózás? Jelentkezz az OBH fotópályázatára! Az Országos Bírósági Hivatal elnöke „Fókuszban a bíróság” címmel 2018-ban is pályázatot hirdet amatőr fotográfusok részére.

• Egyetemünkön ülésezett az FDSZ

Egyetemünkön ülésezett az FDSZ • 308 napja

Június 14-én kibővített küldöttértekezletet tartott a Miskolci Egyetemen a Felsőoktatásban Dolgozók Szakszervezete (FDSZ). Az ülést Dr. Dabasi - Halász Zsuzsanna nyitotta meg, aki amellett, hogy Egyetemünk oktatója, a Szakszervezet miskolci elnöki posztját is betölti.