A program továbbra is az EU egyik legnépszerűbb kezdeményezése, és hogy még több felsőoktatási hallgató pályázhasson, szeptembertől 200 euróra emelkedik az igényelhető szociális támogatás összege.
Az 1998-as hazai induláskor 856 egyetemista kóstolhatott bele, hogy milyen egy másik országban tanulni, mostanra pedig a magyar Erasmus hallgatók száma évi 4700-ra nőtt, és eddig már több mint 60.000 egyetemista vett részt a programban. A magyar fiatalok Németországba, Franciaországba és Olaszországba utaztak legtöbben.
Az évek során Magyarország is egyre népszerűbbé vált az Erasmus ösztöndíjasok körében. 2012 óta több külföldi diák érkezik hazai felsőoktatási intézményekbe Erasmus támogatással, mint ahányan tőlünk kiutaznak. A legutóbbi statisztikák szerint évente több mint 5.000 külföldi hallgató tanul a program keretében Magyarországon. Legtöbben az ELTE-t, a Budapesti Corvinus Egyetemet, a Budapesti Műszaki és Gazdaságtudományi Egyetemet vagy a Szegedi Tudományegyetemet választják, és Németrországból, Franciaországból, valamint Spanyolországból érkeznek hozzánk.
2014-ben a program átalakult. Az Erasmus+ az oktatás, képzés, ifjúság és sport területén megvalósuló nemzetközi együttműködéseket támogatja a közneveléstől a felnőttoktatásig.
Az Erasmus+ ugyanakkor az egyetemisták számára is kínál újdonságokat: a fiatalok most már Európán túli országokba is utazhatnak, és jelenleg 22 magyar egyetem kínál ilyen lehetőségeket a hallgatóinak. Emellett átdolgozták az ösztöndíjazás rendszerét, így jelenleg a magyar Erasmus+ hallgatók célországtól függően 400 és 600 euró közötti havi ösztöndíjat kapnak.
Ezen túl pedig a rászoruló diákok szociális alapon kiegészítő támogatást is igényelhetnek, amelynek összege szeptembertől havi 200 euróra emelkedik.
További információ: www.erasmusplusz.hu