Miskolci Jogászképzés 35. jubileumi tanévét lezáró konferencia

írta www.uni-miskolc.hu, 2017. június 20–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Az Igazságügyi Minisztérium 2016-ban „A jogászképzés színvonalának emelését célzó” programot indított. Ennek részeként a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán összesen 14 kutatási és oktatásfejlesztési program kaphatta meg a Minisztérium támogatását. A programok között egyaránt voltak kari szintű projektek (például Miskolci Jogi Kari Jogklinika Program, Bruckner Győző tehetséggondozó szakkollégium), illetve intézeti, tanszéki kutatások. A programokban összesen mintegy ötven oktató-kutató, tíz adminisztratív dolgozó, hét PhD hallgató és harminc joghallgató vett rész.

Az Igazságügyi Minisztérium Kutatási és Oktatásfejlesztési Programjainak zárókonferenciáján Dr. Vízkelety Mariann igazságügyi kapcsolatokért felelős államtitkár köszöntötte a résztvevőket és hangsúlyozta az Igazságügyi Minisztérium elköteleződését a jogászképzés és a jogtudomány támogatása mellett. Prof. Dr. Farkas Ákos, a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karának dékánja általánosan értékelte a megvalósult projekteket, majd ezt követően az egyes projektfelelősök mutatták be a kutatási és oktatásfejlesztési tevékenységük során elért eredményeket.

A rendezvény zárásaként Prof. Dr. Farkas Ákos dékán oklevelet adott át a Miskolci Egyetem Állam- és Jogtudományi Karán IM Nemzeti Kiválósági Ösztöndíjat elnyert jogász hallgatóknak, és az IM Kutatási és Oktatásfejlesztési Programjaiban részt vevő doktorandusz hallgatóknak és joghallgatóknak.

A rendezvény keretében az Igazságügyi Minisztérium támogatásával folyó "Herbstakademie I. Német-Magyar Őszi Akadémia" c. projekt részeként életre hívott, az alternatív vitarendezés és konfliktuskezelés témakörét lefedő nemzetközi online folyóirat ünnepélyes bemutatására is sor került. Az „Alternatív Konfliktuskezelési és Vitarendezési Európai Szemle” nevet viselő online folyóirat célja az alternatív konfliktuskezelés és vitarendezés témakörében tudományos igényű tanulmányok közlése, valamint a gyakorló szakemberek által felvetett gyakorlati kérdésekre és problémákra adekvát válaszok adása, ezáltal az elmélet és a gyakorlat, illetve a különféle szakterületek mind hazai, mind nemzetközi szinten történő összekötése. A folyóirat a választottbíráskodás, békéltetés aktuális kérdéseivel csakúgy foglalkozni kíván, mint az egyéb intézményesített (pl. bírósági mediáció) vagy azon túli (pl. utógondozás keretében életre hívott családi csoportkonferencia) konfliktuskezelési lehetőségek körével.

A rendezvény méltó alkalmat szolgáltatott továbbá az alapítása 35. évfordulóját ünneplő Állam- és Jogtudományi Kar jubileumi tanévének értékelésére is. Ennek során Prof. Dr. Farkas Ákos dékán áttekintette a miskolci jogászképzés történetét, fontosabb mérföldköveit és a jubileumi tanévben megvalósult rendezvényeket.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába! • 3 napja

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

• Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött • 8 napja

A Terplán Zénó professzorról elnevezett, a műszaki karok reformprogramja félidejéhez érkezett. Eddig 60 fiatal oktató és kutató kapott anyagi támogatást szakmai előrehaladásához. Közülük többen tudományos fokozatot szereztek, vagy a támogatás segítségével teljesítették a fokozatszerzésükhöz szükséges kritériumokat, nemzetközileg is minősített tudományos cikket írtak, miközben aktívan részt vettek a hallgatók sikeres tanulmányi előrehaladásának támogatásában, és tökéletesítették nyelvtudásukat.

• Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen

Miskolci Egyetem: Felsőoktatás Ózdon és Sátoraljaújhelyen • 9 napja

A felsőfokú oktatás minőségének, hatékonyságának és hozzáférhetőségének javítását, az oktatásban való részvétel növelését tűzte ki célul a Miskolci Egyetem „Főnix ME - Megújuló Egyetem” projektje. Ennek keretében az idei tanévtől Ózdon és Sátoraljaújhelyen is megkezdődött a felsőfokú képzés.

• „Duális képzés – a sikeres anyagmérnök karrier kezdete”

„Duális képzés – a sikeres anyagmérnök karrier kezdete” • 12 napja

A Miskolci Egyetem Műszaki Anyagtudományi Kara harmadik évfolyamán indítja duális képzését, országos lefedettségű partnerhálózatával. A 2017/18-as tanévben 12 partnervállalat összesen 18 elsőéves anyagmérnököt vett fel duális képzésre.

Rada János