Véget ért az Egyetemi Kosárlabda Eb

írta Pásztor Imre, 2017. július 25–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A bronzos TFSE-lányoknak köszönhetően a magyar résztvevők sem maradtak érem nélkül a július 23-án befejeződött miskolci Egyetemi Kosárlabda Európa-bajnokságon. A 10., illetve 12. helyen végzett Debreceni Egyetem és a Miskolci Egyetem pedig kiváló tapasztalatokkal gyarapíthatta fegyvertárát.

Véget ért az Egyetemi Kosárlabda Eb

A végig kiélezett csatát hozó, a pozsonyiak ellen megvívott női bronzmeccsen a magyar egyetemi bajnok játékosainak végig helyén volt a szívük, koncentráltságuknak, harcosságuknak köszönhetően bronzérmet vehettek át az eredményhirdetéskor, melyre még nem volt példa az eseménysorozat újkori történetében.

Boros Zoltán, a TFSE női csapatának edzője:

Hatalmas sikert könyvelhettünk el, történelmet írtunk, hiszen eddig még a legjobb 8 között sem volt magyar csapat. Volt egy álmunk, mely szerint érmet szerettünk volna nyerni, fokról-fokra lépegetve ezt tudtuk most valóra váltani. A bronzmeccsen két fáradt csapat találkozott, mely nálunk a támadásoknál ütközött ki. A védekezésünkből azonban mindenki 120 százalékot vállalt. A 7 nap alatti 5 mérkőzésre fejben kevésbé vagyunk még felkészülve, a lányok szívvel, lélekkel és pici szerencsével harcolták ki a harmadik helyet. Miskolcon fantasztikus volt a hangulat, a lebonyolítás, a rendezés pedig tökéletes. Reméljük, hogy szereplésünkkel mi is hozzá tudtunk tenni még egy kis pluszt a szervezés sikeréhez, a magyar szurkolók öröméhez!

A férfi magyar bajnok Debreceni Egyetem 35 percig partiban volt a 9-10. helyért megvívott találkozón a törökökkel szemben, ám a végén fejet kellett hajtaniuk a jelentős magassági fölényben játszó vetélytársuk előtt.

Kovács Imre, a Debreceni Egyetem mestere:

Büszke vagyok a fiúkra, azt gondolom, hogy egy ilyen nívós mezőnyben is méltóképpen tudtuk képviselni a Debreceni Egyetemet. Ha kicsit könnyebb csoportba kerülünk, akkor talán a felsőházban folytathattuk volna a küzdelmeket, de a tornán elért ötvenszázalékos mérlegre összességében nem lehet panaszunk. Köszönjük szépen Miskolcnak a színvonalas rendezést. A srácoknak pedig gratulálok, jó pihenést kívánok nekik!

A házigazda Miskolci Egyetem férfi csapata osztrák ellenféllel nézhetett szembe a 11-12. pozíció sorsáról döntő helyosztón. A hazaiak változatos, kiélezett küzdelmet folytattak a bécsiekkel, akik jobban bírták a hajrát és minimális különbséggel a maguk javára fordították a találkozót.

Drahos Gábor, a Miskolci Egyetem edzője:

Magas színvonalú nemzetközi mezőnyben újonc csapatként határozott és elszánt teljesítményt nyújtva a 12. helyen zártunk. Két magabiztos győzelmet arattunk, négy alkalommal pedig végig nyílt mérkőzésen maradtunk alul. A fiúk védekezésben és támadásban is komoly tapasztalatokat szereztek, amiből terveink szerint profitálni fog a MEAFC. Köszönöm a vezetőségnek és szurkolóinknak a támogatást, a játékosaimnak pedig az együtt töltött 5 hetet. Öröm volt velük dolgozni, büszke vagyok rájuk!

Vasárnap késő este került sor az eredményhirdetésre, a férfiak döntője ugyanis 22 óra körül ért véget, a Bolognai Egyetem – Sevillai Egyetem párharcból végül az olaszok kerültek ki győztesen (92 – 79). A női döntőt a Strasbourg és a szerb Singidunum Egyetem csapata játszotta, itt szoros küzdelemben 69-62-re a franciák bizonyultak jobbnak, így övék az aranyérem. A csapatok az érmeket, díjakat többek között Dr. Deák Csabától, a Szervező Bizottság elnökétől, a Miskolci Egyetem kancellárjától és Dr. Kiss Jánostól, Miskolc alpolgármesterétől vehették át.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 58 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.

• Ösztöndíj lehetőség | Stipendium mentor • 63 napja

A HÖOK Stipendium Hungaricum Mentorhálózata és a Miskolci Egyetem SHSN felvételt hirdet a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal Magyarországra érkező hallgatók integrációs, kortárs segítői feladatellátására a 2019/2020-es tanévre vonatkozóan.

• Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen • 294 napja

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

• Véradás az Egyetemen!

Véradás az Egyetemen! • 319 napja

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.