Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

írta www.uni-miskolc.hu, 2017. szeptember 13–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A Terplán Zénó professzorról elnevezett, a műszaki karok reformprogramja félidejéhez érkezett. Eddig 60 fiatal oktató és kutató kapott anyagi támogatást szakmai előrehaladásához. Közülük többen tudományos fokozatot szereztek, vagy a támogatás segítségével teljesítették a fokozatszerzésükhöz szükséges kritériumokat, nemzetközileg is minősített tudományos cikket írtak, miközben aktívan részt vettek a hallgatók sikeres tanulmányi előrehaladásának támogatásában, és tökéletesítették nyelvtudásukat.

Sikeres év van a Miskolci Egyetem Terplán Zénó Programja mögött

A Program keretében a műszaki karok BSc képzésben részt vevő elsőéves hallgatói a lemorzsolódás csökkentése érdekében személyre szabott konzultációkon vehettek részt olyan alaptárgyakból, mint matematika, fizika, mechanika és informatika. A Miskolci Egyetem díjmentes beiskolázási és középiskolai tehetséggondozási eseményeit, rendezvényeit is támogatta a Program. Az érettségire való felkészülést segítő egyetemi konzultációs órák matematikából, fizikából, a tudománynépszerűsítő rendezvények a fizika izgalmas területeiről mind a Terplán Zénó programnak köszönhetően valósultak meg az elmúlt évben. Ugyancsak ez a Program támogatta a felkészülést a Miskolci Egyetem tavalyi tanévben elnyert újabb sikeres pályázataira is.

2017. szeptember 13-án és 14-én a Miskolci Egyetem Szakmai Konferencián mutatja be a Terplán Zénó programban részt vevő fiatal oktatók, kutatók eddig elért eredményeit. A 2016/17-es tanév kiemelkedően teljesítő fiatal oktatói közül négyen díjat is átvesznek az egyetem Rektorától és Kancellárjától: a Műszaki Anyagtudományi Karon dr. Mikó Tamás tudományos munkatárs, a Műszaki Földtudományi Karon Kolencsikné Tóth Andrea tanársegéd, a Gépészmérnöki és Informatikai Karon dr. Burmeister Dániel egyetemi docens és Somogyiné dr. Molnár Judit egyetemi docens.

Az Egyetem vezetésének célja, hogy perspektívát tudjon nyújtani fiatal oktatóinak, kutatóinak, és a jó gyakorlatot kiterjeszthesse az Egyetem összes karára. Ily módon a Miskolci Egyetem oktatói-kutatói közösséges stabil és biztosított legyen.

Terplán Zénó professzor

Terplán Zénó professzor legendás tanára volt a Miskolci – akkor még Nehézipari Műszaki Egyetem Gépészmérnöki Karának. Mérnökök százai figyelték a Gépelemek előadásokon professzor úr tökéletes rajzait és izgalmas, tudománytörténeti érdekességekkel színesített előadásait. Jobb és bal kézzel egyszerre rajzolt a táblára mértani pontosságú egyeneseket és köröket, melyekből pillanatok alatt tengelyek, csapágyak, fogaskerekek lettek. Hasonló iskolateremtő egyéniségekben gazdag múltra tekintenek vissza az egyetem műszaki karai, és eljött az idő, hogy az ő hitüket, elszántságukat folytatva megújuljanak a Terplán Zénó Program segítségével is.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 21 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 55 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 151 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.

• Ösztöndíj lehetőség | Stipendium mentor • 157 napja

A HÖOK Stipendium Hungaricum Mentorhálózata és a Miskolci Egyetem SHSN felvételt hirdet a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal Magyarországra érkező hallgatók integrációs, kortárs segítői feladatellátására a 2019/2020-es tanévre vonatkozóan.