Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

írta HÖOK, 2017. szeptember 18–ánMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

A 2017/2018-as tanévben folytatódik a Hallgatói Önkormányzatok Országos Konferenciájának Tehetségmentor programja. Az általunk létrehozott hálózat összekapcsolja a tehetséggondozás szereplőit - a felsőoktatási intézményeket és azok tehetséggondozási programjait, az OTDK-t, a kari TDK-kat, szakkollégiumokat - az elsőéves hallgatókkal. A kortárssegítésen alapuló rendszerben a tehetséges hallgatók szakmai előmenetelét a jövőben az oktatók és a tudományos munkatársak mellett Tehetségmentorok is segítik.

Jelentkezz Te is mentoráltnak a HÖOK Tehetségmentor programjába!

Az idei évben tíz hazai felsőoktatási intézményben (Debreceni Egyetem, Dunaújvárosi Egyetem, Eszterházy Károly Egyetem, Miskolci Egyetem, Neumann János Egyetem, Pannon Egyetem, Pécsi Tudományegyetem, Soproni Egyetem, Szegedi Tudományegyetem, Széchenyi István Egyetem) és három külhoni régióban (Erdély, Kárpátalja, Vajdaság) várjuk a mentoráltak jelentkezését.

Miért jó ez Neked?

Mert egy olyan felsőbb éves hallgató segíti a belépésedet a kari tudományos életbe, aki saját maga is megjárta azt az utat elsőévesként, ami előtted áll. Rajtuk kívül olyan külsős trénereket, szakembereket, oktatókat vonunk be, akiktől a számotokra a lehető legtöbb hasznos tudást és ismeretet sajátíthattok el.

Miben segítünk?

Ösztöndíj-lehetőségek, pályázatok megismerése, szakmai segítségnyújtás, az intézményekben megvalósuló tehetséggondozó programok megismerése, tréingek és kompetenciafejlesztő programok, kutatásokba való bevonás, személyre szabott munkatervek elkészítése a mentoraitokkal közösen, hogy az egyetem ne csak a kötelező szemináriumi munkáról, és előadásokról szóljon.

Jelentkezz ha: Úgy érzed, hogy hogy szeretnél komolyabban foglalkozni a szakterületeddel, konferenciákon előadni, publikálni vagy éppen a demonstrátorság esetleg a doktori képzés szerepel a távlati terveid között.

A programba ITT tudtok jelentkezni 2017. október 1-ig.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18.

Élelmezési Világnap - 2019. október 16-18. • 21 napja

Élelmezési Világnap (World Food Day): egy nap, melyet világszerte ünnepelnek. Egy esemény, amire világszerte odafigyelnek - részben magyar emberek 40 évvel ezelőtti kezdeményezésének köszönhetően! Őrizzük meg ezt a szellemiséget, és az Élelmezési Világnap alkalmából rendezzünk egy eredményes gyűjtést a Miskolci Egyetemen október 16-17-18-án!

• Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására

Sajtómeghívó „3D LAB” ünnepélyes átadására • 55 napja

2019. augusztus 29-én csütörtökön 10 órakor kerül sor a 3D Laboratórium átadására a Miskolci Egyetemen, amely új dimenziót jelent az anyagvizsgálatban, szolgáltatásban és kutatásban egyaránt. Az alkalomhoz kapcsolódó ünnepélyes szalagátvágásra tisztelettel meghívjuk a sajtó képviselőit.

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 151 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.

• Ösztöndíj lehetőség | Stipendium mentor • 157 napja

A HÖOK Stipendium Hungaricum Mentorhálózata és a Miskolci Egyetem SHSN felvételt hirdet a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal Magyarországra érkező hallgatók integrációs, kortárs segítői feladatellátására a 2019/2020-es tanévre vonatkozóan.