Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

írta www.uni-miskolc.hu , 2017. november 14–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

A Miskolci Egyetem jelenleg is hatékony szakmai kapcsolatot tart a gazdaság szereplőivel, különösen a stratégiai fontosságú, megyében működő nemzetközi társaságokkal. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) a gazdaság önkormányzataként összefogja és koordinálja a megye vállalkozásait, támogatja azok versenyképesség-növekedését, kapcsolatrendszerük fejlődését, üzleti partnerségek kialakulását.

Bihall Tamás, a BOKIK elnöke az ünnepélyes aláíráson a következőket mondta – A Miskolci Egyetem és a BOKIK megállapodásától a megye gazdasági fejlődésének erősödését várom úgy, hogy abból természetesen az Egyetem is profitál. Gondolok itt többek között az Egyetem népszerűsítése érdekében végzett aktív és folyamatos munkára, amelynek köszönhetően növekszik a hallgatói létszám, és ez a megye gazdasági szereplőinek munkaerőigényét is kielégíti. A másik kiemelt terület a kutatás-fejlesztés és a gazdasági tevékenység hatékony összekapcsolása, és ennek több száz vállalkozásra történő kiterjesztése, ami erőteljes fejlődési potenciált ad a megye gazdaságának.

A Miskolci Egyetem részéről Dr. Deák Csaba kancellár így értékelt: – Szolgáltatási és kutatás-fejlesztési erőnk jobb hasznosítása érdekében a BOKIK támogatja intézményünk vállalati kapcsolatteremtését, ennek keretében a Miskolci Egyetem és a vállalkozások, elsősorban a KKV-k közötti tudás- és technológiai transzfer elősegítését, tájékoztatók küldését, közös fórumok és rendezvények szervezését. Így még jobban bekerül Egyetemünk a megye gazdasági vérkeringésébe, ami az itt tanuló hallgatók és vállalatok számára újabb lehetőségeket nyit. A felek bíznak abban, mindez hatással lesz a beiskolázásra is. Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora ezzel kapcsolatban kiemelte: – Az egyetemi hallgatók gyakorlati képzési hátterének fejlesztése, a Miskolci Egyetem duális képzésbe bevont szervezetek és vállalkozások számának növelése, képzési programjaink korszerű, a munkaerőpiaci igényeket kielégítő tartalmi fejlesztése mind olyan feladata Egyetemünknek, amelyben folyamatosan fejlődnünk kell, amiben partnerünk, a BOKIK segítséget nyújt majd a következő években.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél!

Így segíthetsz Te is az ausztráliai erdőtüzeknél! • 2 napja

Már szeptember óta tartanak Ausztrália területein az erdőtüzek, amelyek eddig 20 emberéletet és több mint 1500 otthont követelt. Ezenkívül még 28 embert nyilvánítottak eltűntnek és több mint 480 millió állat pusztult el az elmúlt pár hónapban. Ausztrália most a közösségi média segítségét kéri.

• Tisztább levegőt mindenkinek!

Tisztább levegőt mindenkinek! • 28 napja

Miskolc levegőtisztasága szempontjából évek óta jelentős probléma a szálló por koncentráció növekedése és a kedvezőtlen meteorológiai körülmények által kialakuló szmogos periódusok előfordulása. Erre reflektálva kezdett el foglalkozni a témával, Báthory Csongor az Energia-és Minőségügyi Intézet doktorandusz-hallgatója.

• Csaba Tibor (Tibes) interjú

Csaba Tibor (Tibes) interjú • 34 napja

Csaba Tibor (Tibes) népszerű dalszerző-rapper fiatalkorában megtapasztalta milyen a gyorsan jött hírnév, ami idővel a boldogság helyett a földre küldte, élete legmélyebb korszakát eredményezve. Egy beszélgetés azonban mindent megváltoztatott az életében. Hogy mi is hangzott el ott? erről és más érdekességekről olvashattok az alábbi vele készült interjúból.

• Kortárs Hangon 2020

Kortárs Hangon 2020 • 44 napja

Az Eszterházy Károly Egyetem 16. éve szervezi – a Miskolci Egyetemmel közösen – a Kortárs Hangon Nemzetközi Irodalmi pályázatot. A magyar felsőoktatásban teljesen egyedülálló hallgatói tehetséggondozás elsődleges célkitűzése; a Kárpát-medencében magyar nyelven tanuló fiataloknak egyik fontos anyanyelvápoló fórumaként tudjon lehetőséget biztosítani tehetséges egyetemistáknak.