Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

írta www.uni-miskolc.hu , 2017. november 14–énMegosztás: FACEBOOKMegosztás: TWITTERMegosztás: GOOGLE+

KÖZÉRDEKŰ

Kölcsönös előnyökön alapuló, stratégiai szintű, hosszú távú szakmai együttműködésről kötött megállapodást a Miskolci Egyetem és a Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara.

Miskolci Egyetem és BOKIK együttműködés

A Miskolci Egyetem jelenleg is hatékony szakmai kapcsolatot tart a gazdaság szereplőivel, különösen a stratégiai fontosságú, megyében működő nemzetközi társaságokkal. A Borsod-Abaúj-Zemplén Megyei Kereskedelmi és Iparkamara (BOKIK) a gazdaság önkormányzataként összefogja és koordinálja a megye vállalkozásait, támogatja azok versenyképesség-növekedését, kapcsolatrendszerük fejlődését, üzleti partnerségek kialakulását.

Bihall Tamás, a BOKIK elnöke az ünnepélyes aláíráson a következőket mondta – A Miskolci Egyetem és a BOKIK megállapodásától a megye gazdasági fejlődésének erősödését várom úgy, hogy abból természetesen az Egyetem is profitál. Gondolok itt többek között az Egyetem népszerűsítése érdekében végzett aktív és folyamatos munkára, amelynek köszönhetően növekszik a hallgatói létszám, és ez a megye gazdasági szereplőinek munkaerőigényét is kielégíti. A másik kiemelt terület a kutatás-fejlesztés és a gazdasági tevékenység hatékony összekapcsolása, és ennek több száz vállalkozásra történő kiterjesztése, ami erőteljes fejlődési potenciált ad a megye gazdaságának.

A Miskolci Egyetem részéről Dr. Deák Csaba kancellár így értékelt: – Szolgáltatási és kutatás-fejlesztési erőnk jobb hasznosítása érdekében a BOKIK támogatja intézményünk vállalati kapcsolatteremtését, ennek keretében a Miskolci Egyetem és a vállalkozások, elsősorban a KKV-k közötti tudás- és technológiai transzfer elősegítését, tájékoztatók küldését, közös fórumok és rendezvények szervezését. Így még jobban bekerül Egyetemünk a megye gazdasági vérkeringésébe, ami az itt tanuló hallgatók és vállalatok számára újabb lehetőségeket nyit. A felek bíznak abban, mindez hatással lesz a beiskolázásra is. Prof. Dr. Torma András, a Miskolci Egyetem rektora ezzel kapcsolatban kiemelte: – Az egyetemi hallgatók gyakorlati képzési hátterének fejlesztése, a Miskolci Egyetem duális képzésbe bevont szervezetek és vállalkozások számának növelése, képzési programjaink korszerű, a munkaerőpiaci igényeket kielégítő tartalmi fejlesztése mind olyan feladata Egyetemünknek, amelyben folyamatosan fejlődnünk kell, amiben partnerünk, a BOKIK segítséget nyújt majd a következő években.

KÖZÉRDEKŰ: ajánló

• AMPER 2019 Felvételi Juniális

AMPER 2019 Felvételi Juniális • 91 napja

Tisztelettel meghívjuk Önt a 2019. június 14-én tartandó AMPER Felvételi Juniálisra, amelyet az egyetem Díszaulájában és Díszudvarában rendezünk.

• Ösztöndíj lehetőség | Stipendium mentor • 97 napja

A HÖOK Stipendium Hungaricum Mentorhálózata és a Miskolci Egyetem SHSN felvételt hirdet a Stipendium Hungaricum ösztöndíjprogrammal Magyarországra érkező hallgatók integrációs, kortárs segítői feladatellátására a 2019/2020-es tanévre vonatkozóan.

• Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen

Világélelmezési nap a Miskolci Egyetemen • 327 napja

A Világélelmezési napot minden évben október 16-án több mint 150 országban megtartják. Ehhez a fontos és nemes eseményhez csatlakozik október 16-án és 17-én (9.00-14.00h között) a Miskolci Egyetem is.

• Véradás az Egyetemen!

Véradás az Egyetemen! • 352 napja

Mint ahogy az bizonyára Önök előtt is ismeretes, a Magyar Vöröskereszt fő feladatai közé tartozik a rászorulók megsegítése, az ifjúság egészséges életmódra történő nevelése, az elsősegélynyújtó tanfolyamok szervezése, lebonyolítása, illetve a véradásszervezés. Szervezetünk, 1939 óta tartó, folyamatos feladata a térítésmentes véradások szervezése, a véradók toborzása.